1. 1.
    işçi bayramı.1886'da amerika'da greve giden işçilerden,4 işçi liderinin öldürüldüğü gün.
    19 ... pucca
  2. 2.
    işçi bayramı. Adı ve tarihi 1800 lü yılların sonunda amerikadaki işci ayaklanmalarıdan öte gelir. Bu günlerde eğitim kurumlarındaki nüfus azalır. Bunun nedeni gösteriye katılacak veya gösteriden korkan insanların okullara gitmeyişidir.
    2 ... baybars
  3. 3.
    bir dönem piknikler yapılarak, tatil olarak kutlanan, ardından siyasi propagandanın belkemigi haline gelen gun
    4 -2 ... dopdop
  4. 2.
    simdilerde mustafa kemal mahallesi olarak anilan yerin eski adidir. siyasi gorus olarak, cok yogun bicimde solcu kesimin baskin oldugu ümraniye mahallesi. (bkz: ümraniyenin gazi mahallesi)
    2 -1 ... lionheart
  5. 3.
    işçi emekçi bayramı sevgi ve hoş görü bayramı
    (bkz: kurban bayramı)
    3 -2 ... ben hakimim masum bey0
  6. 4.
    hangi peygamber zamanında gelen hangi dinde yeri olduğunu aradığım bulamadığım kutsal gündür. bir diğer özelliği de bayram olmamasıdır. kutlayanların cami çıkışında tek sıra dizilmeyişleri, aile ziyaretlerinin yapılmaması, kolonya ve/veya gül suyu ikram edilmeyip, şeker tutulmaması, arefesinde kıyafet alış- verişi yapılmaması o günün bayram olmadığı tezimi kuvvetlendirmektedir. konu alo fetva hattına sorulacak eğer karşıdan açıklama gelirse burada açıklanacak, küfür duyulursa başlık sahibi eksi oyla cezalandırılacak adım da en fazla oy kullanan yazar olarak istatistiklere girecektir.
    6 -12 ... kahroldüşmanalsanabomba
  7. 5.
    - aşkım bugün senin doğum günün mü?
    + yok aşkım nereden çıkardın?
    - ne bileyim işçiler bugün meydana toplanmıştı da..
    + sen beni doğum günümü böyle mi aklında tutuyosun?
    - yok aşkım ben senin doğum gününü işçi gününü hatırlamak için aklımda tutuyorum.
    + ya bi s..tir git yaa
    2 -6 ... yaramaz
  8. 6.
    topyekun tüm emekçiler tarafından sahiplenilmesi gereken bayram..

" provakatörler var da ondan gitmek istemiyoruz " diyenler , herhangi bir kortejde yer almadan bağımsız katılabilir...
    7 ... a la folie
  9. 7.
    işçi bayramı olarak bilinen ama daha çok ne kadar bölücü, aşırı solcu.... varsa hepsinin toplandığı gündür.
    (bkz: newroz)
    4 -18 ... darkness nights
  10. 8.
    1889'da toplanan ikinci enternasyonalde işçi bayramı olarak kabul edildi ve ilk defa 1890'da kutlandı.
    5 ... endustriyel siyah