bugün

insanların suçsuz olduklarına sadece mahkeme karar verir.

bu oylama bakanları suçsuz hale getirmez. aklamaz da. aklanmalarına izin verilmediği anlamına gelir basitçe.

demokrasi demokrasi diye zırlayan orta anadolu çomarı önce accountability nedir demokrasi de yeri nedir. mahkeme nedir ne işe yarar. kuvvetler ayrılığının demokrasiye faydası nedir. gibi şeyleri öğrenmesi lazım.

meclis insanların suçsuz olduklarının kanıtlanacağı bir yer değildir. öyle bir sisteme demokrasi denmez.

ne yazık ki benim için demokrasiye inanmak meclisin kararını saygı ile karşılamak demek. burada da öyle olacak.

ama evet kararı çıksaydı, meclis akladı, suçsuzlukları kanıtlandı, doğru karar diyenler ne diyeceklerdi asıl mesele her zaman bu.

asıl mesele anadolunun müslüman çomarının ikiyüzlülüğü ve samimiyetsiziliği.
çok düşük ihtimal, ama umarız ki, yargıda kurulan aklama* kumpası boşa çıkar da, mısır'daki sağır sultanın bile duyduğu suçlardan dolayı yüce divan'a yollanırlar.

aksi halde kamu vicdanı daha fazla kanar ve sonuçta akp'nin mensuplarının bini aşan suçları gibi bunları da örtbas ettiği bir kez daha tescillenir. bu da umarız akp'nin sonunu getirecek süreci hızlandırır.
sonuç kimseyi şaşırtmamıştır.
bu saltanat da biter, Allah büyük. sonra kim kimin eteğinin arkasına saklanacak hep birlikte göreceğiz.
oylanan isimlerden sırf biri yüzünden sayın cumhur başkanı o grubu yüce divana göndermeyi göze alamaz. o isim öyle açıklamalar yapabilir ki istese, bu iktidarı bırakın, türkiyenin son 50 yılını karma karışık bir hale getirebilir. kim olduğunu bilen biliyor zaten...
inşallah müebbet hapis alırlar.
endişeyede heyecanada gerek yoktur, zira o çatının altındakiler birbirinin ayağına basmazlar, bugün ona yarın öbürüne. isimleri değişik, partileri değişik ama hepsinin zihniyeti temelde aynı; yiyelim içelim, küpü dolduralım, millete şirin görünelim, günümüzü gün edelim. o çatının altındaki herhangi bir tanesi çıkıp desin ya "benim dokunulmazlık zırhına ihtiyacım yok, ben adam gibi adamım, adam gibi işimi yapıyorum. bu milletin vekiliysem hata yapma lüksüm yoktur, hata yaparsamda cezamı çekerim." diye. işte ancak o zaman inanırım o çatı altında temsil edildiğime, hakkımın arandığına, ama nerdeee.. adam benim vekilim olup hakkımı aramak için neden yüzbinlerce lira para harcıyorki seçim zamanı ? samimiyetsizlik daha işin en başında var, kimse 10 lira kazanmayacağı yere 5 lira parasını bağlamaz.
Efenim kac yildir domaliyoruz, domalanlarin arkasinda biz de domaliyoruz, ve bunun sonucu saskinlik olmamalidir.
ebemize selam, domalmaya devam!
Şeref, haysiyet kalmamistir artik birakin vatandas olarak, insan olarak kalmamistir.
vay vay melon dünya vay.
yürüyen takım elbiselerdir efendim kendileri. parti ayırmaksızın sözüm hepsine. bakanlar vardır pek çok tane milletin bakanı derler sadece millete bakarlar eskiden yüzlerine aval aval bakar bir halta yaramazlardı şimdi ceplerine bakar sinsi gözleriyle asgari ücretle geçinenden dahi 3 ün 5 in kuruşuna muhtaçtırlar ç-almaya çalışırlar. nasıl mı maaş alıyorum maaşıma vergi kesiyorsun yediğim içtiğim suya kadar yine vergi alıyorsun bu mu sosyal devlet anlayışınız sizin? illa kalkıp dağa çıkıp devlet bana bahmir mi diyeyim. her neyse kıçınıza tekmeyi çok sağlam koyacağız gençler hazırlıklı olun.
rte'nin emri doğrultusunda beklendiği şekilde sonuçlanmıştır.

şaşırttı mı? tabi ki hayır. zira yüce divanlık olsaydı o 4 rüşvetçi işin ucunda rte vardı. o dört rüşvetçi yüce divana gitselerdi elbette ki köşeye sıkışabilir ve sapır sapır dökülebilirlerdi bu durumda rte direk olarak yaftalanırdı. zira her şey onun bilgisi ve hatta emriyle yapılmıştı.

rte bu gerçeği bildiği için cemaatten 1 gol yemeyi göze aldı ve aklayın talimatını verdi.
evet bu talimatla rüşvetçileri yüce divandan kurtuldu ancak rte kendisinin ve akp'nin hırsızlığını, yolsuzluğunu bir bakıma tescillemiş oldu cemaatin ve birçok kişinin nezdinde.

şimdi topa girme sırası cemaatte. bakalım onlar ne yapacaklar. zira biz demiştik, işte tescillendi hırsızlıkları, kul hakkı yedikleri diyebilirler rahatlıkla. bu geniş hareket alanını verdi rte.

ülkenin geldiği noktaya bak amk!
adı (bkz: şaibeli şuayip partisi) olarak değişmesi gereken partinin bakanları hakkında yapılan oylamadır.

1 şaibe daha göz çıkarmaz nasılsa.
şaşırtmayan sonuçtur. hayır çocuklarımız etkilenecek, hırsızlık kötü bir şey değil diye bilecek. işte bunlar hep kötü çocuk.
yapılmıştır.

akp'li bakanlar yüce divan'da yargılanarak aklanma şansını kaybetmişlerdir.

neyse içi kara olsa da olur, nasılsa ambalajı ak.
utanç bir kararla türkiye cumhuriyeti ttarihine kara bir leke olarak kazınmışlardır.

görsel
akp li tohumlar için yüce olan tek şey üstat rte efendidir. bunun haricinde ne hak tanırlar ne hukuk. adil bir sonuç beklemek zaten aptallıktır. böyle aptal bir milleti bırakın da soysunlar.
2015 yılında kilisenin etkisindeki ortaçağı yaşıyouz.

papazlar kral olmus.
(bkz: niye şaşırdın şimdi sen)
adaletsadgsafd partisinin 312 tane koltuk sayısı var. 312 kişiden bir tane onurlu adam çıkmamıştır. ismine, karakterine yakışan bir parti olarak hepsini aklamışlardır. biz boşa idealist insan, haysiyetli çalışan, ekmeğini hak eden adam modunda takılıyoruz. biraz para bas, milletvekili ol, rantını oluştur, tut kulağından geçmişini sikip at, sonra aklan. ulan çoluğunuzun çocuğunuzun yüzüne nasıl bakıyorsunuz, nasıl uyuyorsunuz, bu ne pişkinlik anlamıyorum. şu adamlar için bu kadar yazmaya bile değmez ya neyse.
(bkz: sonucu önceden belli olan karşılaşmalar)
tabi ki normal bir karar. olması gereken oldu. bunlar akrabaya, tanıdığa, eşe dosta yardımdır, rüşvet falan olduğu fikri cehape ve kokuşmuş zihniyetinin ürünüdür.
(bkz: malumun ilamı)

(#26276567)
Oylama sonucu şaşırtmamıştır. rte bu adamları yedirmez. Nitekim bu adamlar yüce divana gitseydi susmazlardı. Çarkın bozulmaması için yüce divana gönderilmediler haliyle. Ama tarih sizi "hırsız" olarak yazdı. Bugün kurtuldunuz peki diğer tarafta?
yüce divana güvenmiyoruz demedi mi sağlık bakanı zaten. hadi komisyondan geçti, meclisten geçecek miydi sanki. ya bırakın artık. resmen kukla devleti olmuş ülke. yasama, yürütme her halt adamların tekelinde.
17 aralik paralel darbe girisimine karsi saglam iradenin dimdik durusunu surdurdugu oylamadir, yersen.
Gün gelecek, ölüp gitmiş olsanız bile, tek tek o kirli isimleriniz tarihin kara sayfalarında en basit tabirle "hırsız" olarak yerlerini alacaktır.

Bugün sizlerin olsun, ama gelecekte size yer yok !
ne kadar yıkarsan yıka, karga ak olmaz....!.

ermeni atasözü.