bugün

09 ucunuz varmı dendiğinde gelen sessizliğin akabinde başına çöken hüzünle birlikte çantasından tahta kurşun kalemi çıkaran ya da başkalarından kalem dilenen öğrencidir. yazıktır.
belki de her hafta t cetvelini sırtlayıp okuluna giden bir teknik resim kurbanıdır..
aslında genelde yetenekli öğrencilerdir, 09 kalem ve 2b uç ikilisinin nelere kadir olduğunu, neler çizilebildiğini bilen, akıllı öğrencilerdir. güzel sanatlar olmasa bile görsel iletişim fakültelerinde başarılı olurlar.
nadir bulunan öğrenci.
nesli tükenmekte olan topluluk.
(bkz: 09 uç satılmaması)
ucu bittiğinde çubuk makarnadan faydalanabilen öğrencidir.
ipince kalemi olan öğrencidir. ne bok yemeye almıştır onu bilinmez. ona kaç uç gider onu da düşünmek lazım.
çok delikanlı adamdır, o yüzden bir şey demeden önce menzilinde olmadığınıza dikkat edin.
yalnız onla hiç kopya yazılmaz söyliyim de.
kimseye uç vermek istemeyen öğrencidir.ayrıca ucu bittiğinde gavur gibi ortada kalan öğrencidir .
el becerisi sıfırın altında dolaşan, değil 0.5, 0.7 uçla bile yazamayan, defteri heder edip silgi tüketmektense, insani bir şekilde 0.9 kalem kullanan öğrencidir.
hayatta ki en büyük korkusu ise sınav esnasında ucunun bitmesi ve kimsede uç olmadığı için aklındakileri kağıda yazamamasıdır. hatta bununla ilgili kabuslar bile görebilir, her korku bir tedbirdir buyrulmuştur ki bu öğrencide yanında 2 kutu ucu olmadan sınava girmez.***
kendi ucunu yaninda tasiyan ogrencidir. ilkokul yillarindan itibaren baslayan bu antisosyallik egilimi, silgi tozlarini biriktirip ip gibi birlestirme ile sonuclanir. **
*yeni uçlu kalem kullanmaya başlamış olan öğrencidir.
0 9 uç kullanan üniversite öğrencisi U 0 9 uc kullanan lise öğrencisi = 0 9 kalemi olan öğrencidir.

tanım: sürekli uç kırılmasından bıkmış öğrenci de olabilir, ne bileyim!
sınıfta arayıpta bulamayacağı kalem ucu olan kişidir.
o benim. ama çok rahat, uç hiç kırılmıyor, uç bitince de klasik kalemimi çıkarıyorum. rahat lan.
ucu çıt pıt diye kırılmayan öğrencidir.
birinci ya da ikinci sınıf öğresncisidir...malum test çözme yaşı çok düştü bu yavrucak da öss ye hazırlanan abisi gibi uçlu kalemle test çözmek isteyecek ama uçlu kalemi takdir edersiniz ki kullanamayacaktır..annesi de derdine derman olacak ve ona abisininkine benzer lacivert 09 uçlu kalem alacaktır...*
0 9 uç kullanan kişidir.
öğrenci olmayabilir de.
(bkz: mimarlık öğrencisi)
özel bi 03' le yazan sıra arkadaşıyla okul hayatı geçirdikten sonra 09 versiyonuyla karşılaşmak koymayacaktır bana.
sınıf ortamında 0.9 ucu olan varmı diye bağırdığında hiç evet cevabını duyamayacak öğrenci.
benim ilkokul birinci sınıftaki halimdir .
anneme uçlu kalem alması için tutturduğum zaman bana çabuk kırılmaması için aldığı 0 9 kalem sonucu bu öğrenci modeline bürünmüştüm .
bencilin önde gidenidir. kimse ondan uç istemez o da kimseden uç istemez. öyle yaşar.
en güzel sanat onlar ile çıkar, tercihimdir. temizdir, kalemtraş, silgi, ucu kalındı kırıldı gibi stresler yaşatmaz. e daha ne olsun.
uç isteyen otlakçılardan yakasını sıyırmış insan evladıdır.

kafası rahattır.
bi nevi kurşun kalem kullanıcısı sayılır.