1. 1.
  afyonkarahisarın bir ilçesi.
  -2 ... the kene
 2. 2.
  Neredeyse her evin önünde birkaç tane mobilet bulunduran, Afyonu'un güzel ilçesi.
  1 ... pister
 3. 3.
  afyonkarahisarın chp organizasyonlu ve arkadaşımın bana söyledigine göre motor yarışlarının yapıldığı sünnet dügünlerinde ilçenin belediye sarayının boy gösterdigi bir ilçemiz.
  ... cakma konvers
 4. 4.
  38 ocak 2009 gecesi çıkan fırtına da ilçe elektrik şebekesinin göçtüğü ve 2 gün elektriksiz kalan ilçedir. elektrik olmayınca su da olmamıştır.
  ... fosforlu devriye
 5. 5.
  AĞZIKARA
  AKYUVA
  ANAYURT
  ARIZLI
  AYDIN
  BADEMLi
  BAŞÖREN
  BOZAN
  ÇAKIRÖZÜ
  ÇOBANKAYA
  DADAK
  DEMiRBEL
  GÜNEYTEPE
  HALLAÇ
  iCiKLi
  iLYASLI
  iSALI
  KARAHALLI
  KARLIK
  KAVAKLI
  KILINÇKAYA
  KOÇYATAĞI
  KULAK
  MAHMUTKÖY
  ORTAPINAR
  OYNAĞAN
  PAŞACIK
  SENiRKÖYÜ
  TEKKE KÖYÜ
  UZUNPINAR
  YARIŞLI

  adlı köylere sahip bir afyon ilçesi.
  ... suunddavaska
 6. 6.
  memleketim. küçük ama şirin bir ilçedir, afyona en yakın ikinci ilcedir, o yüzden memurlar ve öğrenciler tarafından tercih nedenidir. peugeot star 103, 105, ninja en cok görülen motorsikler modelleridir.
  1 ... heryersarikirmizi
 7. 7.
  afyon ili'nin şirin bir ilçesidir.afyon'a 29 km.uzaklıktadır.deniz seviyesinden 1151 m.yüksektedir.ilçe merkezinin nüfusu yaklaşık 12 000'dir.ilçe ekonomisinde tarım ve hayvancılık önemli yer tutmaktadır. ilçede genellikle buğday, arpa, nohut, patates, şeker pancarı, ayçiçeği, haşhaş ziraatı yapılmaktadır. Meyvecilik son 15 yılda gelişme göstermiştir. Meyve üretiminde vişne ön sırayı almaktadır. Bundan başka kiraz, elma, erik, armut gibi meyveler de yetiştirilmektedir. Şuhut "keşkek" yemeğiyle ünlü olup, önemli bir et ve patates üretim merkezidir.
  ilçenin 6 km. batısında bulunan Senir Köyü yakınlarında bir kayalık olup, kayalar iki ve üç katlı tek veya çok odalı olarak oyulmuş, altları hayvan ve insanların barınma yerleri olan bir yerleşim yeridir. Bizans yerleşimi olan bu kayalığın alt eteğinde yine Bizans kilise ve manastır yapı kalıntıları bulunmaktadır. Ayrıca Geç Roma dönemi kapaklı, kayaya oyulma mezarlar vardır.
  3 ... symbolic
 8. 8.
  ilçeye bağlı beldeler:

  -atlıhisar
  -balçıkhisar
  -efe
  -karaadilli
  -karacaören
  -kayabelen

  köyler:

  -ağzıkara
  -akyuva
  -anayurt
  -arızlı
  -aydın
  -bademli
  -başören
  -bozan
  -çakırözü
  -çobankaya
  -dadak
  -demirbel
  -güneytepe
  -hallaç
  -icikli
  -ilyaslı
  -isalı
  -karahallı
  -karlık
  -kavaklı
  -kılınçkaya
  -koçyatağı
  -kulak
  -mahmutköy
  -ortapınar
  -oynağan
  -paşacık
  -senir
  -tekkeköy
  -uzunpınar
  -yarışlı
  1 ... pipishik
 9. 9.
  Küçük ama şirin bir ilçe. Tam yol üzeri denecek bir yerde. Ama karnınız tok gidin şuhuta. Açık bir lokanta yada yemek yiyecek yer bulamazsınız. insanları her nedense yardımı sevmiyorlar. Adres sordum ahaaa şora dedi kaçtı acayip bir şiveyle sadece güldüm bende. Ama havası ve suyu çok güzel. Gittiğim arkadaş bana eşkek yaptırdı sabah kahvaltısında iyi bir yemekti. Sadece bir tane caddesi var onuda 10 dakikada gezer bitirirsiniz. Zaten küçük yer herkes birbirini çok iyi tanıyor.
  -1 ... eray eray
 10. 10.
  patatesiyle meşhurdur.
  1 ... dahasidawar