bugün

Bütün yorgunluğunu alır. Hatta sünnettir. Öğlen ve ikindi ezanları arasında yapılanı makbuldür.
(bkz: siesta)
An itibariyle yapmaya hazırlandığım eylem.
Mental anlamda güzelliğime güzellik katacaktır.
italyanlarin siestasi. oglen vaktinde uyumak sagliga faydali, tabii yarim saat yeter diyor uzmanlar. ama bazilari isi 3 saate cikarmakta sakinca gormuyor.
böyle 10 dakika kestiriyorum bide soğukta uyursam daha rahat uyuyorum ben üşürken. daha çok hoşuma gidiyor yani.

sonra kalkınca böyle bi ağzının tadı kaçmış oluyor. hemen tatlı yersen kalkar kalkmaz on numara oluyor.
Öğlen namazı sonrası insanı rahatlatir.
siestadır.
keylule uykusu sünnettir .
Allam bir güzel bir güzel.. 3 saat uyanmıyorsun *
Mutlaka baş ağrısı yapıyor bende.
15.00-17.00 saatleri arasında komşumuz yunanistan'da yapılan eylemdir.
istemsizce 20 dk dalmışım, ne tatlı geldi.
Bunu istemli olarak yapabilen varsa helal olsun 1saat uyumak istesem öğlen 2saatte uykuya anca dalarım. Ama böyle yorgun bir sabahtan sonra tv başında 1saatliğine uykuya dalınması falan normal gelir.
Zamanı gelen uykudur.

Daha dinç uyanılır.
Gece uykusundan daha cok seviyorum. Insan bebek gibi uyaniyor.
(bkz: Kaylule)
işsiz uykusudur diğer adı.
(bkz: kaylule)
insanı gece uykusundan iki kat daha fazla dinlendirir.
bugün yanlışlıkla ofiste gerçekleştirdiğim eylemdir.
Namı diğer :siesta.
Dünyanın en güzel, en tatlı uykusudur. Hele gece geç yatıp erken kalkıyorsanız daha da muhteşem oluyor. Çoğu zaman öğlen uyuyorum geç yatıp erken kalktığım için, mayışma oluyor böyle, gece uykusunda olmuyor.
siesta adıyla da bilinir.
peygamber efendimizin sünnetidir. adı keyluledir.
akdeniz ülkelerinde "siesta" adıyla nam salmıştır. akdeniz kadınları bu uykudan tazelenmiş olarak uyanırlar.
Hayatımdaki tek eksik şey bu sanırım. Ve bu öğlen uykusu süresini uzatırsan tüm tadı kaçıyo.