bugün

entry'ler (123)

e devlet alt üst soy bilgisi sorgulama

ben baktığımda listenin başında yer alan kadının bekar olduğunu gördüm. sonra biraz düşünunce beynim durdu. yani nasıl benim büyük büyük büyük... anam bekar ise kızınerden geliyor ben nereden geliyorum. sonradan kafama dank etti sayın uludağ yazarları. anladınız işte söyletmeyin yahuu.

filozofların peygamberlerden daha akıllı olması

matık derken.
felsefe bilmediğiniz çok belli oluyor sayın ulu yazar.

şiir yazasım geldi

Karanlığın anlamı

Bizi izliyorlar,
Ama nereden?
Şu yırtık kırmızı perdenin arkasından.
Ama nerede?
Şu siyah giyimli adamların gerisinde
Bizi izliyorlar.
Kimi, bizi mi?
Yok ya, bilemedim şimdi.
Bakıyorlar. Baksana!
Hani hani nerede?
Şu kırmızı perdenin arkasında dedim ya!
Kapat o zaman ışıkları. Göremesinler bizi.
Kapatın ışıkları.
Siz de bizi izlemeyi bırakın artık
Tamam be kestik!!.

istanbul

iki kelime ile bok çukuru efendim. (her ne kadar altın kaplaması yüzünden dışarıdan harika gözükse bile...)

nickinizin bir alt versiyonunu yazın

palyanço bey.

yazarların ilk hamburgerlerini yedikleri yer

yemedim yemem de her halde.

sayısalcı makineyi sözelci insanı yönetir

bu döngüye dışarıdan bakıp onu çözümleyebilen sadece filozoflardır.
şimdi dağılınnnn.

yazarların edinmeyi en çok istedikleri alışkanlık

kitap okuma ama heryerde her durumda kitap okuyabilme alışkanlığı. metrobüste tek eliyle direğe asılıp diğer elindeki kitabı okuyanlara hayretle bakıyorum:(

çok seversek o da bizi sever mi

acaba niye sevdiğimizi ya da aşık olduğumuzu düsünüyoruz? daha önemlisi niye spesifik birini sevme ihtiyacı duyuyoruz?
acaba biraz da bu sorular hakkında mı düşünsek?
hemen iki yapıbozum yöntemini heideger in varlığa iniş erkiyle harmanlarsa yolumuz bir yerlere çıkıyor gibi.
ne dersiniz?

unutulmayan fim diyalogları

-beni seviyor musun?
+...
-seviyorum desene be!
+seviyorum be!
-yalan söylüyorsun.
onur ünlü nün iki filminden neredeyse aynı sahne, aynı replik ve oyuncular...

sözlüğün en güzel kızı olmanın zorlukları

bu başlık altındaki bazı entryilerde narsistik eğilimi gözükmektedir. acilen bir psikanaliz uzmanına görünmeleri tavsiye edilir.

sözlük yazarlarının itirafları

ulan bazen aynanın karşısına geçiyorum bakıyorum. insan içine çıakabilecek halim yokmuş gibi hissediyorum. bi de bu aralar sorumluluklarımi doğru duzgun yapmıyorum. neyse sözlük senin de canıni cok sikmayayım.
iyi geceler be sözlük.

tecavüzcüsü erekte olamayınca oral yapan kadın

tecavüz zarüriyetse zevk almayı bileceksin falan mı bu..
not: bu arada bunu bana lisede bir hocam söylemişti.

unutulmayan film replikleri

-senin plankmantların başına getiriyorum(alnından öper)
+logar...(düşer bayılır)
g.o.r.a.

adolf hitler

abi niye polonya ya bırakın şu polonya ile uğraşmayı artık. ah vah polonya.

henri bergson

hakkında çok fazla okuma yapmadığım ama felsefede önemli bir yere sahip olan bir filizoftur. önemi de şudur ki sezgi diye bahsettiği kavram idealistleri ve materyalistleri ortak bir yolda buluşturmuştür böylece felsefede çığlık niteliğinde yeni bir yol çizmistir. sezgi doğruda ulaşılan bir şeydir.
teşekkürler bergson.

rene descartes

felsefede bir dönüm noktası, onu antikitedeki tümdengelimsel düşünceden kurtatmayı amaçlayan temelci bir düşünce yapısına sahip olan bir düşünür filozoftur. ayni zamanda bunu yapmayı kartezyen dualizm adı derilen dualistik düşünceyi ortaya atarak başarmıştır. bütün modernite ya descartesçılar ya da descartesçı olmayanların bir çatışması halinde geçmiş ama hem rasyonalistler hem de ampristler arasında ortak olan düşünce mantıkçılık ve hakikate ulaşma aşkıdır. bu günumüz postmodernistleri tarafından pek hoşgörülmez ve büyük bir eleştiriye maruz bırakılırlar.
ama yine de felsefeye bu katkın için teşekkürler descartes.

bu saatte ne yapıyorsunuz

inan ben bile bilmiyorum.

ıslak olan banyo terliğine çorapla basmak

en büyük kabus en korkunç şey umursuzluk mutsuzluğu aşmış ermiş olma anıdır. o andan sonra size ulaşan düşünce beraberinde yüceliği getiri ilyadadan musa dağına kadar tüm evrenin gerçeğini hakikatini çözmenizi sağlar.
teşekkürler ıslak terlik.
edit: yazdıktan sonra başıyla sonunun uyumsuzluğunu fark ettim ama değiştirmeme kanaatındeyim.

saffet murat tura

kendisi bugün akbank sanatta bir seminer vermiştir ve cerrahpaşa mezunu ama psikanaliz konusunda türkiyede en çok tanılan isimlerden birisidir. seminerine yorum olarak ilk 45 dakikası dışında çok zevkli bir seminerdi.(çünkü çok fazla tıp terimleri vardı ve tıp benim alanım olmadığı için biraz sıkılmam doğaldır sanırsam.
teşekkürler saffet murat tura.