bugün

entry'ler (9)

library genesis

nedense bu gece çok yavaş indiriyor. baktım net hızım olağan 25 mbps ama şurada 90 kbps le indirme yapıyorum bu nedir aq. bilgiye ulaşmak bu kadar mı zor.

burun estetiği

çocuğunuza da yaptırmayı unutmayin. kaza, çarpma gibi olay yasayanlari tenzih ederim. ama koskoca burunlu olup da genetiğindeki bu mirasi hokka burun yaptirarak gizleyenler, evlenip cocuk yaptiginda esinin yuzune nasil bakacak. gercekten merak ediyorum. bu yuzden de zaruri olmayan her estetik ameliyata karsiyim. ulan bu kadar mi kendinizle barisik degilsiniz.

balenciaga da satılan pet şişe kapağı küpesi

işte marka kavraminin etkisi. lc waikiki yazsa üzerinde kimse almaz, ama balenciaga yazdiği için bana bile şık gözüküyor tarzım olsa alırım.

çaylak

hani bazen böyle ortamlarda hayalet olursun ya bir şey konuşursun yaparsın kimsenin şeyinde olmaz bu da onun sanal versesi. etkileşim yok iletişim yok sanki kimselerin geçmediği bir duvara yaziyorsun gibi.

clash of clans

pay to win'in allahı olmuştur peygamber olarak da brawl stars yollamış sanırım. hele şu aylik sezon bileti muhabbeti, oyunu sil yok et reddesine getirdi. ayda 40 lira verecekmişim o da bana altin iksir verecekmiş.

ee sikerler böyle işi sırf 4 5 yildir aşinayim diye arada giriyorum. ama iyice canimi sikmaya basladi bu yeni guncellemeler.

tanim: miadi dolmuş oyundur.

hollandaca

gelmiş geçmiş en seksi dil olabilir. ingilizce ve almancamı arşa çıkardıktan sonra öğrenmeyi planladığım dildir ayni zamanda.

kolay olur diyolar bu ikisini bilirsen, bakalim görücez cümle iskeleti zaten nerdeyse ayni almanca ile, metinlere bakınca anlayacakmış gibi oluyosun tabii anlamiyosun hicbir sey o kadar da kolay değil *swh

ekşi sözlük

çaylaklık sürecindeyken uludağ sözlükte bir çok üyesinin bulundugu platform. haa ben mi yazar olmama rağmen çok kalabalık olması beni artık rahatsız etmeye başladı. o yüzden burayi tercih ediyorum kafa dağitmak için. ama tabii gündem takip edilmek istenirse alternatifi yok. uludağ am göt memeden geçilmiyor.

türk alman üniversitesi

okuduğum üniversite. eğer başarılıysanız ya da başarılı olmak için uğraşmayı göze alıyorsanız imkanlarıyla 4 köşe olabilirsiniz.

hazirlik sinifi sonunda ilk 100 kisiye 1 aylik almanya dil kursu tum ucretler okuldan ve ayrica harclik da veriyor ki gayet de yeterli ben çok eğlenmiştim.

3.sinifa geçerken eger bolumunuzde ilk 10 a girdiyseniz bir sene almanya'daki partner universitenizde okuyorsunuz. muh fakultesinin partneri mesela berlin teknik universitesi. burda da tum masraflar okuldan ve cep harcligi veriliyor.

demem o ki gelin pişman olmazsiniz çalışmaj şartiyla (:

jan janszoon van haarlem

nickimi şahsından aldığım hollanda asıllı türk denizci. izlanda seferiyle ünlüdür globalde, ee tabi izlanda'da iyi bir ünü yok bu sebepten çok acı çektirmiş. izlanda'da 1970'lere kadar türk öldürmenin legal olmasının müsebbipi de bu abidir aynı zamanda.

vaktinde yanlış şeyler olmuş ama geçmişte kaldı artık.