bugün

entry'ler (130)

polonyada kilisede angaranın bağları çalan adam

Turkiyede camide despacito söylese bir avrupali dayak manyağı yapardi.

şükrü sözen

Sonraki seçimde aday olursa kazanamamasi için elimden geleni yapacağım belediye başkanı. Yüzlerce insanin yagmurda veya güneşte beklediği yere bir korunak sığınak yapmadi. Antalyanin sıcağını ve yağmurunu bilen bilir

itiraf

Yıllar sonra girdiğim entry nin mobbing başlığı altında olması çok canımı yaktı sözlük isterdim ki daha mutlu ve umutlu konularala yazılarla geleyim ama... Hiç bir anlami yok

mobbing

Turizimciyim, yurt dışından gelen alt sınıf bireylerin; ülkemde 5 yildızlı ve bölgenin en kaliteli otellerinde tatil yapiyorken ve çalıştığım oteldeki bir takim personelin birinci derece akrabasinin cenazesi veya evliliği disinda şehir dışına çıkamamıyor olmasini vede hayatinin büyük bir kısmıni lojmanda geçirmesini çok içerliyorum. Ben biliyorum oradaki fabrika işçisi, fırıncı, garson ve ya tamirci yilda minimum iki ülke gezerken, benim sinemaya veya mahellemdeki kafeya gidemiyor olmamam çok zoruma gidiyor ve gozlemliyorum bu sekilde düşünen bir sürü insan var hükumet yöneticileri bu kadar şatafat içinde yaşarken ben bu kadar zor bir hayat yaşıyorsam neden vergi veriyor neden askerlik yapiyorum birileri daha zengin olsun yada zenginligini korumak icin mi? Ayrica bir ay işsiz kalsam beş ay içeri giriyorum ve otellerin %95 sezonluk. Bir ay daha fazla çalışabilmek için her türlü psikolojik şiddete boyun eğmek zorunda kalıyorum. Hiç bir karşılığı olmadan fazla mesai yapiyorum. 170 arayor şikayet ediyorum bakanliktan gelenler yiyip içtikten sonra otelin bütün mudurlerini peşine takmış bir kaç tane personele iş koşullarını soruyorlar arkada müdürler personelin gözüne bakiyor sikecek gibi adam aksi birsey söylese aninda fişlenecek en ağir psikolojik siddete basvuracaklar; istifa ettirene kadar. Devlet bir yandan sikiyor iş veren bir yandan. Eger otel sahibi otelinde çalışan personel kadar vergi veriyorsa beni cümle alem siksin bu kadsr net. Ülkeyeden ve devletten tiksinen bir furya yaratiyorlar isteyerek, bilerek, farkında olarak.

fakirlik belirtileri

saçları kestirdikten sonra yıkatmamak.
- saçları yıkayalım mı?
+ hayır yıkama zaten eve duş almaya gidiyorum

ulu sözlük olmazsa olmaz whatsapp zirvesi

katılıyorum efendim. birazda whatsappta muhabbet kasalım

muammer yıldız

devrim niteliği taşıyan manyetik motor tasarlamıştır.

manyetik motor = sonsuz enerji

Motor, içerisine yerleştirilen küçük bir akü aracılığıyla 8 saniye boyunca 12V elektrik verilerek denge hızına ulaştırılıyor. Daha sonrasında cihazın içerisine yerleştirilmiş 14 küçük motor aracılığıyla denge hızını koruyan motor ürettiği elektrik enerjisi miktarının yaklaşık %20′si kadarını bu küçük motorların çalıştırılması için kullanıyor. Aksi halde motor sürtünmeye yenilerek belirli süre sonunda duruyor. %80′lik üretim verimi sayesinde 12,4V gerilimle ortaya çıkan DC akım, yükseltilerek 380V seviyesine çıkartılıyor. Bu gerilim de otomobillerin elektrik motorlarını çalıştırabilmek için yeterli akım sağlayabilecek seviyede. Ayrıca Almanya’daki gösterimde yapılan rüzgar üretme deneyinde 250 Watt gibi bir çıkış sağlanmış. Sonuç olarak motor, başlangıçta verilen 8sn’lik elektrik dışında hiçbir ilave enerjiye ihtiyaç duymuyor.

hastası olunan sözler

Domuz eti yemekten korktuğunuz kadar, kul hakkı yemekten korksaydınız, bu ülke hâlâ yaşanılır bir yer olmaya devam edecekti..
(bkz: red hack)

hızlı namaz kıldırılan caminin full çekmesi

neden hızlı bilgisayar tercih ediyorsunuz; bilgiye hızlı erişmek, işlemin hızlı gerçekleşmesi için.
hızlı manaz kıldıran bir camininde tercih edilmesinin sebebi; ibadetlerin Allaha hızlı iletilmesi, dualarında hızlı kabul olması içindir yoksa bir an önce bitsin bu eziyet diye değildir. en azından insan böyle olsun istiyor.

bekaret beyindedir diyen kadının namusu

namusunu sorgulamak bize düşmez; ama bunu söylüyorsa bekaretini kaybetmiştir.

mustafa kemal atatürk

adamdır hatta adamın dibidir. kendisi kimsenin inançlarına karışmamıştır ama kendi inancına karışmayan kalmamıştır.
yazarın kişisel notu: arkadaşım müslüman veya değil içki içiyor veya içmiyor sana ne!
lan sen 5 vakit namaz kılıyormusun da laf atıyorsun. hadi kaçırmadın kıldın tüm namazlarını insanlığa ne faydan dokundu bi söylesene kimin anasını namusunu vatanını milletini korudun kaç aç insanın karnını doyurdun kaç yetim sevindirdin ya tüm bunları siktiret ne yaptın şu vatan için şu millet için şu topraklar Atatürkten daha fazla ne yaptında laf atıyorsun be orospunun evladı bi söyle ya Allah aşkına söyle. ya sevmeyebilirsin sevmek zorunda hiç değilsin ama saygı göstereceksin laf atmayacaksın.

eski sevgiliyi unutma yolları

eğer tüm dallarını onun isteği üzerine kesmiş; hayattında ondan başka tutunacak dal bırakmamışsan onu unutmanın çok zor olacağını öncelikle bilmelisin. muhtemelen haklı seblerin vardı ondan ayrılman için bunun hiçbir öneminin olmadığının farkındasındır. zaten ilk başlarda onu suçlarken zaman geçtikçe kendinide suçluyorsundur. sıkıntı yok hacı bak dinle şimdi beni
öncelikle tüm hatıraları önce maddi olarak çevrenden ve daha sonra zihninden uzaklaştıracaksın. kesinlikle yanlız kalmayacaksın hele duygusal arabesk vss müsik asla dinlemeyeceksin. tutunacak bir dalın olsun hayatında eğer yoksa sen bu aşk acısına değil hayatın hiçbir cilvesine zaten dayanamazsın. sarıl arkadaşım spora müziğe resime herhangi birşeye sarıl zihnini sürekli birşeylerle meşgul et. ha meşgul et derken öyle boş beleş işlerlede uğraşma. yeni insanlarla tanış gez toz bazı zamanlar aklını tırmalıyordur anılar. o anda hiç düşünmeden giy ayakkabını kulaklığınıda tak koş. kapatma öyle kendini. saçlarınıda kazıtma bırak uzasınlar. bak dünyada yüzmilyarllarca insan doğdu öldü ve sen hayattasın sağlıklısın bunun kıymetini bil sana verilen bu ömrü değmeyecek biri için boş yere üzülerek harcıyorsun. cık gez arkadaşım görmediğin yerleri gör yeni insanlar tanı ilerde, yaşlandığında şuanki enerjin olmayacak hiçbirşey yapmadan tüm gün evde oturacak, yatacak bolca zamanın olacak merak etme. bak bir söz duymuştum ''insanı öldürmeyen güçlendirir'' diye eğer sen yaptığın hatalardan ders almayan biriysen, yaşadığın acı teçrübeler seni olgunlaştırmıyor, yaşadığın yeri güzelleştirmiyor ve yaşadığın insanları mutsuz ediyorsan sen zaten yaşamayı haketmiyorsundur.
topla kendini herşey düzelir merak etme kendine biraz zaman tanı.

abazan bir erkeğe acıyıp onu milli yapmak

-tam bir ana yüreği
-gerçek bir kardeş sevgisi gibi... incivari entry girmeye zorlayan başlık
tanım: am fakiri, cinsellik fukarasının çaresiz isteği.

kolu kıllı türk kızı

annesi (altını ciziyorum) avrupalı babası bilmem nereli, türkiyede yaşamak ve sadece türk kızlarını sikmek zorunda kalan bir götcünün sözlük halkına serzenişi.

felsefenin gereksizliği

yaradılış ve yaşama amacını sorgulamayan, hayatını sadece maddiyatla sınırlı tutmuş bir düşüncenin dışa vurumudur. ayrıca tüm bilimlerin ortaya çıkmasını saylayan ana bilim felsefedir.

yediği ekmekten kısıp iphone 5 almak

imkanı villa, gemi, araba...vs almaya yetmemiş ve lüks ihtiyacını yüksek model telefonla gideren sıradan insan davranışıdır.
peşin edit: düşük modelli ucuz telefon kullanıyorum.

thy personelinin yeni kıyafetleri

erkeklerin kıyafetleri yadırgamalarını, beğenmemelerini anlarım ama bayanların olumsuz eleştirilerini anlayamadım. zira sex objesi olarak gözukmek ve erkeklerin fantazilerini süslemek hoşlarına gidiyormuş demekki.
ama bu kadarda abartılmaz çarşaf giydireydiniz bari.

90 doğumlu olmak

bir geçiş ayrıca hep arada kalan bir nesildir.

hastası olunan sözler

Çirkini öpmemişler, kendini namuslu sanmış.

bülent arınç ın şehit annesine verdiği tarihi ayar

bu ayar filan değil bildiğin orospu çocukluğu, buna ayar diyen de onun çocuğu.