bugün

entry'ler (27)

boxer a alternatif isimler

(bkz: desenli peygamber donu)

kadın oyunları

konken. nasıl oynanır zerre fikrim olmamakla beraber oynayan erkeği ne gördüm ne de işittim.

boxer alırken gülümseyen tezgahtar kız

aklından "tam beyaz slip don adamı. ne demeye boxer alıyor acaba" diye geçirmiş olabilir.

götünü siktiren erkeğe saygı duymak

erkeği, kadını, siktireni bir kenara bırak götü olana saygı duymam lan ben. hem götünüz var hem de ahlak kumkuması kesiliyorsunuz he mi?

çukurova sözlük

Sözlük klonları halkasının yeni zinciri. Sözlükler Yasası'nın 26. Maddesi uyarınca be hey dürzü başlığı, yalnızca islami konular üzerine entry giren yazar zorunlulukları yerine getirilmiş. Tırt edebiyatçı, troll gibi ufak tefek eksikliklerin de giderilmesi gerek.

askere gitmek istemiyoruz

Daha bilinçli muhalefeti hakeden, üzerinde biraz daha düşünülmesi gereken talep. Hafızam yanıltmıyorsa ilk vicdani ret bildirisinin altında Freud, Tagore gibi önemli isimlerin imzası vardır. Kendinden önce yazılan entryleri dahi okumaya üşenip "gidenlerin suçu neydi, vatanı kim koruyacak" gibi inciler dökenleri hesaba katınca boşa kürek çeker gibi olacak ama konuyla ilgili okuma yapmak isteyenler "conscientious objection" anahtar kelimelerini kullanabilir (Türkiye'de bu konuda bilimsel çalışma yapmak-yayımlamak oldukça zor).

başlıkları alt alta okumak

(bkz: esra ceyda kardeşler)
(bkz: tuvaletini yaparken diş fırçalamak)

nasıl bir fanteziymiş ki bu diye tıklayınca uyandım.

laikliğe bağlı mhp

(bkz: ne kamusal alanı ulan allah her yerde)

cumhuriyet mitinglerindeki bayanlar

(bkz: herkes ana bacı gardaş toprak gibidir)

sözlükteki kemalistlerin organize olması

Türkiye'de siyasetin biz kaç kişiyiz, siz kaç metre öteye işeyebilirsiniz, kimin pipisi daha büyük yavanlığına daha uzunca bir süre mahkum olduğunu tekrar acı bir biçimde gözlemlememe sebep olan başlık. Böyle bir durum var mı, kim neden böyle bir iddiada bulunmuş bilmiyorum ama "tehlikenin farkında olanlar" yoklama almaya başlamış hemen. .... * tarihine kadar .... * kişi olalım, dünya alem görsün ne kadar kalabalık olduğumuzu şablonlu facebook grupları bize müstehak değil de nedir? soldan başlıyorum saymaya: bir!

komünizm ergenlik sivilcesidir

(bkz: cem yilmaz in gulmek icin uludag sozluk okumasi)

crazyhodja

bir süre önce bana iyi dileklerini iletmiş yazar. gecikmeli olarak teşekkür ediyorum kendisine. hoşbulduk.

cnbc e nin amerikan dizileri merakı

dış mihrakların ülkemiz üzerinde oynadıkları kirli oyunlardır. diziler dahil her şeyin en hası halihazırda ülkemizde mevcuttur. şimdi hep beraber tekrarlıyoruz: amasya elmasıyım, meyvelerin hasıyım...

adana starbucks

geçen haftalarda kuzenimi ziyaret etmek amacıyla gittiğim adana'da uğrama fırsatı bulduğum starbucks şubesi. her ne kadar takılan kitle veya tasarım açısından herhangi bir şehirdeki herhangi bir starbucks'tan farklı bulmasam da, külyutmaz sözlük yazarları ipliğini pazara çıkarmış mekanın. zira biz de adet yerini bulsun diye boş ve sahtekar gülüşlerle, bir bok yapmadan saatlerce oturup insanlara aptal bakış atmayı ihmal etmedik *. sanki herkes balmumundan da bir siz etten kemiktensiniz.

luxus

mektepli oldukları izlenimi uyandıracak kadar iyi çalıyorlar.

otobüste yerde oturan converseli eleman

ailesi kendini anlamıyordur, sistem karşıtıdır, insanların taktığı maskelerden bıkmış usanmıştır, asla evlenmeyecektir abi... (böyle uzar gider)

yalan sevişme diyalogları

yurtdışına çıkıp gelmiş arkadaşlarınızın bolca girişeceği diyalog tipi.

-litvanyalı sevgili yaptık. afet bir şey. sol omzunda bir beni vardı.

(ertesi hafta)

- macar sevgili yaptık. afet bir şey. sol omzunda bir beni vardı.
- macar değildi o sanırsam?

terakkiperver cumhuriyet fırkası

yüce atatürk'e düşman olmakla falan alakası yoktur. muhalif düşünen insanların bir araya gelerek oluşturduğu siyasi yapılanmadır. muhalefetin olmadığı yerde demokrasi yoktur.

çürük meyveyi müşteriye geçiren şerefşiz pazarcı

çürük meyve kendisine geçirilesi pazarcıdır.

dindarların çoğunun cahil olması

aya ilk füzeyi yollayan alim --- kahtalı ebu mıçı. ulen bilim dediğin şey felsefenin aksine birikimli olarak ilerler. bir buluş aynı zamanda takipçisi ilerlemenin ilk basamağıdır. birileri "her bir şeyin ilkini bulmuşsunuz, böyle bir mirasa sahipken neden nal topluyorsunuz?" diye sorsa apışıp kalacaksınız.