bugün

Kim olur bilmem ama Berat Albayrak, binali yıldırım, Süleyman soylu gibi isimlerin olmayacağı kesindir. Çok göz önünde olup dikkat çekenleri genelde Erdoğan fazla tutmuyor. En fazla bir dönem bakanlık Veya iki dönemlik belediye başkanlığı veriyor o kadar. Geçmiş dönemlerden de bunu çıkarıyoruz.
(bkz: ekmek için ekmelettin)
ak parti= erdoğan.
bilinmez olmayan durumdur. erdogan gorevde iken kurnaz mantikli ve sinsi atamalar yapabiliyor. o olmadiginda halk muhtemelen en cok goz onunde olan kisilerden baskan gormek isteyecektir. muhtemel adaylar albayrak, soylu, yildirim dir.
(bkz: aslan damat)

Başka kimse gelmez aq...
Parti dagilir.
erdoğan sonrası parti diye bir nane kalmayacağı için kimin geleceğinin bir önemi yok. ak partiden sonra sanırım chp imamoğlu'yla birlikte ülke yönetimini devralacak. bence hayırlı bir şey olur bu .
bran stark. *
Erdoğan sonrası akp tarih olur dağılır parçalanır net.
Liderlik vasfı yüksek, güvenilir, liyakat sahibi, iyi bir hatip, davasında samimi ve dik duruş sahibi olması gerektiği göz önünden bulundurulursa, Süleyman soylu demek istiyorum.
Süleyman soylu ve Damat konuşuluyor
Süleyman gelirse
Davut oğlu ve muhafazakar kanat ayrı bir parti kurar...
Parti genel seçimde çok ciddi oy kaybı alır mhp nin desteğine rağmen iktidara gelemez
Sonra yeniden seçimler dönemine gireriz 70 lerdeki gibi. .
Edit=Süleyman soylu milliyetçilerin oylarını toplar lakin muhafazakar ve kürt seçmenleri kendisinden kaçirdir

Damat gelirse ne olur
Vallaha o adamı daha çözemedim lakin soyludanda daha kötü performans göstereceğine (Seçim sonucuna göre) Her türlü bahse girerim...
Erdoğan'dan sonra akparti olmayacağını düşündüğüm durumdur.
şahin k kişisidir.
Erdoğan sonrası ak partinin kalmayacağını tahmin edemeyen kişi söylemi. Siyasi tarihimize bakınız.

Süleyman demirel
Ecevit
Turgut özal
Ondan sonrası yok. Tıpkı demirel , özal , ecevit gibi. Kişiye endeksli olduğu için.
hiç kimsedir. akp diye bir parti yok. insanlar başbakan seçiyor ( akp kitlesinden bahsediyorum ) sonra partideki tek adam "sen ocak dışısın davutoğlan seni seçtim pikaçu yıldırım" diyor ve seçilmiş başbakan kovulup yerine düşük profilli bir adam geçiyor. hani nerede akp hani derede demokrasi hani nerede insan hakları. o yüzden ondan sonra kimse partinin başına geçemez çünkü parti diye bir şey kalmayacak.
fatih tezcan.
Deniz baykal.
sandra bullock diyorlar.
akp şimdiden yaşayan bir ölü durumunda. bu kadar boku pisliği aklı başında hiç kimse devir almaz. yeni partiler ortaya çıkacaktır.
Süleyman soylu:ben milli görüş geleneğinden gelmediği için şans vermiyorum.
Berat albayrak: damat olması en büyük handikapı. Bununda olmayacağını düşünüyorum.
Ben en güçlü aday olarak hitabeti ve milli görüş geleneğinden geldiği için numan kurtulmuş diyorum.
Ama fatih Erbakan sürprizi her zaman olabilir.
Birde hiç kimsenin beklemediği erdoğan'ın kara kutusu mustafa varank'ı da yabana atmamak gerekir.
Erdoğan sonrası hem donAnımıyla hem de siyasi tecrübesiyle, genç ve dinamik birisi olarak bu partiyi sırtlayabilecek tek aday ali babacandı. O da partiden uzaklaştırıldı. Şu zamanda en azından ekonominin başında olması gereken birisiydi. Erdoğan sonrası ak parti seçmeninin en az %60-70'i başka partilere kayacak. Zaten seçmen erdoğan'a oy verdiğini söylüyor. Partinin önemi yok.
Yoktur. Dağılma sürecine girecek, içten içe bitirecekler kendilerini.
kim gelirse gelsin, sonu anap gibi dyp gibi olur.

akp nin ömrü erdoğanın ömrü ile sınırlıdır.
ak parti projesi öyle düşündüğünüz gibi 20 yıllık bir proje değildir. erdoğan sonrası partinin başına geçecek isim çoktan belli ve kimsenin aklına gelmeyecek bir isim. bunu ben dahil çok az kişi biliyoruz. ama artık bu sorunun cevabını herkesin bilmesinin zamanı geldi. açıklıyorum...
ak partinin erdoğan'dan sonra başına geçecek isim
izzet altınmeşe'dir. net ve kesin bilgi... bunun aksini ispat etmeyen alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir!