bugün

entry'ler (89)

19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı

Fenerbahçem öyle büyük ki daha maç günü gelmeden konusu açılıyor, skor merak ediliyor.

ragnar lothbrok un lagertha yı aldatması

dizi bunlar, gerçekler ile alakası olmayabilir yani öyle biri yaşamamış bile olabilir, çocuklarının bazıları farklı farklı dönemlerde yaşamış farklı kişilerdir diyenler de var. bire bir her şeyi yansıtacak halleri yok dizilere, bin küsür yıl önceki olaylar.

çok eşlilik

hiçbir şekilde kabul etmediğim durumdur. gelişmemiş kültürlerde çok eşlilik azalma eğiliminde olsa bile çok fazla, gelişmiş ülkelerde ise bunu görmek pek mümkün değil. gelişmemişliğimizi bile buradan anlayabiliriz.

kahverengi gözlü olmanın hiç bir işe yaramaması

benim göz rengim, hiçbir özelliğim yok ve çok sıradan hissettiriyor bana. mavi veya yeşil olaydı bir farkım olurdu, nadir olurdum en azından.

yiyom yiyom kilo almiyom

tam tersi arkadaş, açım ama kilo veremiyorum vücut yağ yakmıyor, alt tarafı 15 kilocuk fazlam var ama kaldı yerinde, gitmiyor.

astroloji

Valla arkadaşlar ben sürekli deprem yok mahvolduk bittik beklenmeyeni bekleyin işte orası çökecek burası zortlayacak tarzı astrologlardan sıkıldım. Instada Astrodelga dilara hanımı keşfettim hem profili astroloji öğretir gibi hem yazılarında bazen ilginç popüler kültür teorilerinden de örnek veriyor. Hem de danışmanlık aldım tarzı aşırılıklar abartılıklar içermiyor, haritamda ne varsa onu söyledi. Daha normal şekilde astrolojiyi tanıtanlar var ama deprem olacak ekonomi çökecek herkes zortlayacak diye korku salmadıkları için öne çıkmıyorlar.

kalkmak bilmeyen misafir

esneyerek bir an önce basıp gitmesi öğütlenmesi gereken misafir türevidir. bu modellerin bazılarının çantalarında pijama default bir itemdir, onlar en tehlikeli olan versiyonlarıdır.

yaz aşkı varda kış aşkı neden yok

bence kışın insanlar yaza hazırlık yaptıkları için yaz aşkı vardır, kış hazırlık ile geçer bir nevi kış uykusu gibi düşün.

evde sigara içen misafir

ben sigarayı bırakalı 8 sene oldu, evime gelen dostlarım da benden izin alıp balkona çıkıp öyle içerler, rahatsız olduğumu bilirler o yüzden dostunuzu iyi seçin.

aylık 102 bin tl kazanan birisiyle evlenilir mi

bu devirde oldukça yeterli hatta endeks üstü getiri ile eş düzeyde ülke ortalamasının bir hayli üstündedir. Bundan fazlasını arayan hatun ise yaya kalır.

protez tırnak

biz kesip atmaya kısaltmaya çalışıyoruz, kadınlar protezle büyütme peşindeler vallahi kadın olmak çok zor yahu, insanların da tırnağı güzel buluyor olması da hayli şaşırtıcı.

doğum haritası

Astrolojiye abartılı biçimde inanmak her şeyini astrolojiye göre düzenlemek bana saçma gelse de astroloji yorumlarını ve danışmanlık almayı seviyorum. Mesela dilara aydın var ama bu fenomen olan influencer dilara değil astrodelga olan işte onu takip ediyorum evlerle, burçlarla ilgili çok değişik reels’lar çekiyor. Biraz hap bilgi tarzında algılıyor insan ilk başta ama daha çok astrolojik konuları psikolojik yorumlarla ilişkilendiriyor gibi. Ben kendisinden danışmanlık aldım, özellikle aile köklerime dair çok nokta atışı yorumları oldu, duygulandım.

hala yaşıyor zannedilen ünlüler

yorumlar çok renkliydi, okuması keyif verdi. Mandela etkisi deniyordu bu olaya, mandela cezaevinden çıktığında çoğu insan aaa o ölmemiş miydi demiş öyle ortaya çıkmış bu tabir. öldü dendiğini biliyorum ama hala ahmet kaya ve michael jackson konusunda şüphelerim var hatta cem garipoğlu adlı şahsın da öldüğüne inanmıyorum ama ölümünü kabullenemediğim kimse yok.

vikings dizisini yeni izlemeye başlamış kişi

bende 2 sene önce bitirdim ne var bunda, her diziyi yayınlandığı zamanda izleyemiyoruz 251 adet platform dizisi bitirmiş biri olarak söylüyorum, daha geçen hafta 2010 yapımı Kore dizisi izledim bunlar gayet normal.

en güzel yağlar

gözyaşı olarak bilinen çuvallarla zeytinin üst üste binmesi esnasında kendi kendine akan zeytinyağının en saf hali 1 numaramdır, hindistancevizi yaşı ve fındık yağı ile ceviz yağı sonra gelir. En zararlıları ise tohum yağları ve ultra işlenmiş yağlardır.

yol parası isteyen adam

dilense 1 lira verecekler, yol parası daha pahalı yani bana 1 lira verme, minimum 20-25 lira ateşle demektir bu.

patates kızartmak

airfryer kullanın benim gibi de bari aşırı yağ tüketiminden kaçının. taze patates çıkmış tam kızartmalık havası.

hile kullanacak kadar aciz olmak

kesinlikle hiç zevk alamam, benim başarımmış gibi gelmez mesela oyunlarda.

hiç dostum yok

hangimizin var ki. 3 yılda 3 kere taşındım çevre falan da kalmadı, mis gibi yalnızlık.

4 saat arayla acıkmak

bu benim sürekli başıma geliyor, diğer arkadaşın dediği gibi muhtemelen şeker hastalığı belirtisi olan durumdur.