bugün

entry'ler (50)

prison break

Öncelikle kim ne derse desin bu dizinin heyecanını başka hiçbir dizide bulamadığımı belirtmek isterim.Tamam her ne kadar dizi konusundan uzaklaşsada sarıyor be kardeşim.

s04e09

izlediğim bu bölümde hemen yorumlarımı sıcağı sıcağına sizinle paylaşmak istedim.Biliyorsunuz ki bir önceki bölüm finalinde roland'ın ölümüne ve mahone'un wyatt'a karşı bizi rahatlatan yumruklarına tanıklık etmiştik.
Bu bölümde ise Michael,Lincoln,Sucre ve Bellick dörtlüsünün T-bag 'in ofisinden Michaelin kuş kitabından oluşturduğu harita yardımıyla şirketin karargahına doğru tünel açmasına tanıklık edecez.Sara ve Don self ise depoda wyatt'ı konuşturmanın yollarını ararken bir yandan da onun profosyenel bir katil olduğunun farkına varıp istediklerini almadan onu mahone'dan uzak tutmaya çalışmaktadırlar.Mahone ise depoda bir köşede o anın gelmesini beklemektedir.Bu arada T-bag ise andy'nin kaybolmasından dolayı dedektifler tarafından sorgulansada o rahatlığını hiç bozmamış ve olayı şimdilik geçiştirmiştir.Michael,Lincoln,Sucre ve Bellick ise tünel kazmaya devam ederken bir takım sorunlarla karşılaşır ve bunların üstesinden gelmeye çalışırlar.Gretchen ise yine yapacağını yapıp generalin yanına döner.O değilde lan generalin ofisini son derece sinirlice basıp generalin bir sevgilimsin demesi sonucu nasıl bu kadar yumuşadı hemen orasını anlamadım.Neyse biz konumuza dönelim.Don self ve saranın wyatt'dan istediği generali arayıp scofield ve burrows'un öldüğünü söylemesidir.Ama wyatt tabi öleceğini bildiği için söylememekte kararlıdır.Michael ve ekibi tünel kazarken hiçbir ilerleme katedemediklerini anlayınca kazdıkları yerin çimento değil granit olduğunu anlarlar ve su borularının içinden karargaha geçmeye karar verirler.Bu arada Lincoln ve Bellick borulardaki suyu kesmek için ayrılırken.Sucrede boruları kesmeye başlar.Michael'ın sağlık durumu bilinmez bir hal almaya devam etmektedir.Don self ise laptop yardımıyla wyatt'ın ses kayıtlarını bulup hepsi öldü artık bitti gibi şeyler oluşturup istediğini elde etmiştir.Mahone ise Don self ve Saraya ambulans'ın hala burdamı olduğunu sorar ve wyatt'a işkence çektirmek için ambulans'dan gerekli malzemeleri almaya gider.Lincoln ve Bellick ise borulardaki suyu kesmeyi başarırlar.Michael ise Sucreye kendisine ne olduğunu söyleyeceğini ve bunun bir sır olarak kalmasını ister.Bu arada Lincoln ve Sucre tekrar dönerler.Michael işin bitmesi için bir saatlerinin olduğunu düşünmektedir.Don self wyatt'ın telefonundan generali arar ve ses kaydını dinletir.General ise hiçbirşeyin farkında olmadan iyi iş çıkardığını söyler.Gretchen ise Lincoln ve Michael'ın öldüğünü duyunca biraz şaşırır.Mahone işkenceye başlamadan önce wyatt'a sonra eşini arıyacağını ve onunla konuşmasını söyler.Bu arada wyatt'ın işkence yapılırken halini görünce bu kadar zevk alacağımı zannetmemiştim bu nasıl bir nefrettir kardeşim.
Bölüm finalinde ise malesef iki ölüm bizi bekliyor birine eminim çok sevineceksiniz ama diğeri sizlerede oldukça duygusal anlar yaşatacaktır. Michael,Lincoln,Sucre ve Bellick'in işleri istedikleri gibi gitmez.Borular su ile dolmaya başlar ve boru içinde kalan Bellick bu bölümde üzülerek söylüyorum aramızdan ayrılır.Ana karakterlerin ölümüyle ilgili birtakım haberler almıştık ama Belliğin ölmesi gerçekten beni son derece etkiledi.Diğer ölen kişiye gelecek olursak benim gibi herkeste wyatt'ın bu kadar çabuk öleceğini beklemiyodu umarım ama Mahone wyatt'ı elleri zincirli ve ağırlık bağlanmış şekilde denize atarak bizi heyecanlı bir final bölümü daha yaşattı.

30 eylul 2008 fenerbahce dinamo kiev maci

Fenerbahçenin bu seneki futbolcu performanslarını düşünerek yorum yaparsak kazanması gerçekten çok zor olan maç. (bkz: Dinamo Kiev) takımı kapanarak ve kontraatak oynayan bir takım.Fenerbahçede (bkz: Emre Belözoğlunu)hiç sevmememe rağmen bu maçta yine en büyük görevin ona düştüğünü düşünüyorum.Geçen seneki (bkz: deivid de souza)'yı düşünelim ayağına topu aldığında karşısında rakip yokmuş kadar rahat olan bir deivid de souza izledik.Ben bir fenerbahçeli olarak emre belözoğlun'dan en büyük beklentim topu ayağa aldığında takımı rahatlatması tıpkı geçen seneki deivid de souza gibi.Tüm fenerbahçelilerin benim gibi deivid'in bir an önce sahalara dönmesini beklediğini biliyorum.Ama deivid eski deivid mi bir de o var dimi.

Bizler her ne kadar şimdiye kadar ki performasları (bkz: baz) olarak konuştuysak bile hala ümidimiz var.Doğrularının yanlışlardan daha fazla olmasını dilediğim fenerbahçem şimdiden başarılar...

durup dururken insanın moralini bozan şarkılar

(bkz: selam ver).

felsefe yapmaya calisip yapamayan insan

Lisedeyken dersimize giren felsefe hocasının her ne kadar felsefe yaptığını düşünsede
filozof örnekleri verirken (bkz: aristoteles) yerine (bkz: shakhtar donetsk) demesidir.

25 kasım 2007 trabzonspor galatasaray maçı

Galatasaray defansının Trabzonspor'un hızlı adamları (bkz: gökdeniz karadeniz), (bkz: yattara)karşısında zor anlar yaşıyacağı üç ihtimalli maç.Temennimiz Trabzonspor'un kazanması yönünde.

michel rolle

Bir Fransız matematikcisi olan Michel Rolle,1690 yılında "cebir kitabı" adlı eserini yayınladı.Bu kitapta, dereceleri gittikçe azalan bir yardımcı denklemler serisinden yararlanarak,bazı denklem tiplerinin gerçek köklerinin bulunması olanağını veriyordu.1691 yılında ise kendi anıyla anılan (bkz: rolle teoremi)'ni ortaya attı.(1652-1719)

godfrey hardy

Bir ingiliz matematikcisi olan Godfrey Hardy Cranleigh,Surrey'de doğdu.Oxford üniversitesinde geometri profesörlüğü yaptı.Sonra yaşamının büyük bir kısmını Cambridge Üniversitesinde matematik dersleri okutmakla geçirdi.Geniş ve çeşitli olan eserleri genellikle toplamalı veya analitik sayılar kuramıyla ilgilidir.Hardy,olağanüstü etkisi ve ünüyle,ingiliz matematik okulunun en seçkin temsilcilerinden biri olarak kabul edilir.

steven gerrard

ingiltere'de futbolculuğunun yanı sıra çok saygın bir kişi olan (bkz: civciv) lakaplı ingiliz futbolcu.

kahrol dusman al sana eksi oy

(bkz: kahrol düşman al sana bomba)

maçlarda aşırı hırs yapan tipler

(bkz: hasan şaş)

mona lisa

http://www.megamonalisa.com/arabica/

7 kasım 2007 fenerbahçe psv eindhoven maçı

Fenerbahçenin son iki maçını göz önüne getirdiğimizde bu maçın zor geçer diye düşündüğümüz ama herşeye rağmen psv istanbula top oynamak için geldiyse fenerbahçe'nin kazanacağı maç olacaktır. (bkz: Lakin) Eindhoven'da futbolcuların sert oyunu fenerbahçeyi yıpratmıştır.

fenerbahçe seyircisi

Fenerbahçe seyircisi son birkaç senede kulübün yükselişiyle aynı oranda yükselerek daha çok avrupai bir seyirci olmuştur.Önceden saçma sapan tezahüratlar yaparken şu anda ıslık ve bağırma şeklinde değişim göstermiştir.Malum bilet fiyatları ortada.

mesut özil

ilk gördüğümde ana bu hayko cepkin değil mi dediğim futbolcu.

faik gürses

Beşiktaş maçından sonra yanımdaki ingilizlere kafamı kaldırıp yüzlerine bakamıyorum diye açıklamada bulunan kişi.

6 kasım 2002 fenerbahçe galatasaray maçı

6.His
Kadıköy Yapım gururla sunar: "6.His"
Başrollerde: Serhat Akın, Ümit Özat, Ariel Ortega, Tuncay Şanlı, Ceyhun Eriş.
Senaryo: Öncekilerinin aynı
Yönetmen: Werner Lorant
Yönetmen Yardımcısı: Oğuz Çetin
Yapımcı: Aziz Yıldırım

6 kasım 2007 liverpool beşiktaş maçı

You'll never walk alone dediğimiz maç..

uludağ sözlük

Beni çaylaklıktan terfi ettirmiyeceğine inandığım sözlük.

sinan özen

sinan özen'in ilk çıktığı zamanlarından kalan bir şarkıdır.

senden mektup aldım dün akşam üstü
postacı kapının altından atmış
ellerin titremiş yazından belli
bu bana yazdığın son mektubunmuş

benden ayrılmaya karar vermişsin
bütün resimleri gönder demişsin
seni sevdiğimi düşünmemişsin
bu bana yazdığın son mektbunmuş

geçen günlerimiz hep hatırımda
acılar zamanla unutulurmuş
özür dilemişsin son satırında
bu bana yazdığın son mektubunmuş.

galois evarist

Fransız matemetikçisi Galois,1811-1832 yılları arasında yaşadı.Abel'in çağdaşı olan bu matemetikçinin doğum ve ölüm tarihlerine bakarsanız 21 yıllık bir ömür sürdüğünü görür ve bu işte bir yanlışlık olduğunu düşünebilirsiniz.Hiçbir yanlışlık yok Galois'in hayatı brezilya dizilerine konu olmaya aday şanssızlıklarla sürüp gitmiş ve 21 yılda tükenmiştir.Galois'in kısa yaşamında bu duyguların etkisi çok büyük olmuştur.ilim tarihi, en kaba budalalığın dehaya karşı zaferine,Galois'in çok kısa süren hayatı kadar kusursuz ve eksiksiz bir örnek vermemiştir.Burada bir noktaya dikkat çekmek gerekir.Galois bir melek değildi.Çok taşkındı;bunun tek sebebi zekasının kafasının içine sığmamasındandı.