entry'ler (61)

türk filmlerindeki saçma olaylar

ilyas salman'a aşık olunması.hatta birden çok kızın onun için sıraya girmesi.örnek:çiçek abbas.

uçuk virüsü

bi küfür etmeye başlasam kendimi durduramamaktan korktuğum virüs çeşidi.ulan her çıktığında ne adam gibi yemek yiyebiliyorum,ne gülebiliyorum,ne öpüşebiliyorum.her çıktığında hayatımdan iki hafta çalıyo şerefsiz virüs.

gölde hamsi denizde sazan tutan değerli kişi

bunu başaran insanın artık hayatta yapamayacağı başka bir şey olmaması. bülent ersoy'un ben erkeğim demesi, aynalı tahir'in dizi sektörüne yeniden girmesi, mustafa topaloğlu'nun normal insan olması da bu durumdan sonra beklenebilecek acayip davranışlardan birkaçı olarak örnek gösterileblinir. haa bi de fenerbahçe'nin türkiye kupasını alması da bu durumdan sonra gerçekleşebilir.

hayatta anlık mutluluk veren şeyler

sabah işe kalkarken işten gelince doyasıya uyumayı düşünmek.
hoşlandığın kızın da sana karşı boş olmadığını öğrenmek.
sıkıcı geçen bir günün akşamında tuttuğun takımın maçı olduğunu bilmek ve gereksiz bir heyecan içinde olmak.

eskişehir in öğrencilere kazandırdıkları

bu küçük ama muhteşem şehrin öğrencilere kazandırdığı durumlar; soğukla başa çıkabilme mücadelesidir, tramvaydan hızlı olabilme yarışıdır, bisikletle gezmeye çıkabilme yeteneğidir, elinde köpekle gezebilme alışkanlığıdır ve en önemlisi rahatlığın tadına varabilme yeteneğidir.

gece gece insanları uyandıran ezan sesi

bu durumu bi işaret olarak kabul etmeyip hala ezan sesine laf söyleyebilen alafranga züppe tininin açmış olduğu şuursuz başlık. ulan, bu gece okunan ezan sesini niye ben duyuyorum, bu benim için bi anlama gelmesin diye düşün belki rahatsız olmazsın o zaman.

bu kız bu çocukla çıkıyosa ben hala niye yalnızım

kendimi kahrettiğim konudur. bakımlı, tatlı, güzel, alımlı bir kızın yanında gördüğüm elemanı x le çarpıp çarpanlarına ayırsam bile çıktığı kızla aynı kefeye koyamam. bu kız bu çocukla nasıl çıkmış, ulan bu tip neler söyledi de kandırdı bu kızı, acaba bu kız dış görünüşe hiç önem vermiyor mu? tarzındaki soruları kendime sorup kahrolduğum durumun ta kendisidir.

alarm sesinden nefret etmek

uykunun en güzel, en tatlı yerindeyken sizi uyandıran, sabahın soğuğunda yataktan kalkma adımını başlatan, tek gözle 5-10 dk geciktirilmeye çalışılan, hayatınızın herhangi bir anında aynı alarm sesini duyduğunuzda irkilmenize sebeb olan ses ve ritim topluluğuna duyulan öfkedir.

kelimelerdeki h kirliligi

''yha shen chok thatlısın, sheker shey sheni'' tarzında cümleleri kuran genç ve özenti gençliğin alay konusu edilebilecek yazı karakteristiği.

bellinzona ya kizip cern deneyini basmak

atom parçacıkları yerine futbol topunu çarpıştırmayı yeğleyenlerin ortak tutkusu. belki o zaman kara delik oluşur da lincoln'ü oraya yollarız.

ahmet kaya

şarkı sözlerinde dağdaki şerefsizlere yer veren, sesi uğruna düşüncelerinin alçaklığına katlanılan, hayatım boyunca hiç sevmediğim, onu dinleyenlerin de şehit ailelerini düşünmesini tavsiye ettiğim, şarkıcı, bölücü, yersiz, yurtsuz, hain kişilik.

ahmedinejad ın anıtkabir e gitmek istememesi

incik boncuk dağıtan bir cumhurbaşkanının kıt görüşlü bir iran şeyhinin ayağına kadar gitmesi asıl tartışılması gereken konudur. bu ülkenin başkenti ankara' dır. sen bu ülkeyi ziyaret ediyorsan adam gibi gelip başkentte bu ülkenin cumhurbaşkanıyla görüşeceksin. atatürk' ü sevmiyor olabilirsin ki sevmeme nedenin kadına senden daha iyi davranan yasalar cıkarması, ülkeyi halkın yönettiği rejimi kurması, dini kullanıp insanları sömüren malukatları engellemesi, ilim irfan öğreten çağa uygun okullar açmasıdır.

ahmedinejad ve islamı cihad örgütleri lütfen artık bu güzel dini kötü tanıtmaktan vazgeçin, bizim dinimiz kadına hor gözle bakmaz, bizim dinimizde ceza vermekle adam olunmaz, bizim dinimizde masum insanları öldürerek eylem yapmakla güzellikler anlatılmaz.

ey sofu!!! al cennet senin olsun, ben cenneti yaratanın yolundayım.

bordo bereliler

türk silahlı kuvvetlerinin ve özel kuvvetlerinin gurur abideleridir. dünyada yapılan özel kuvvetler yarışmalarında açık ara önde yer alırlar. coğu ülkenin özel kuvvetleri yetiştirilmek üzere bizim askerlerimize gönderilmektedir.

Özellikleri

1-Subay ve Astsubaylardan oluşuyor.
2-üç-üçbuçuk yıl eğitim alıyorlar.
3-Gönüllülük esasına göre seçiliyorlar.
4-Yurt içinde 72 haftalık temel nitelikli kursları var.
5-Daha sonra ihtisas alanına göre 10-52 hafta arasında değişen yurt içi ve yurt dışı ihtisas eğitimleri var.

A- YURT iÇi TEMEL KURSLARI
-Muharebe temel eğitimi
-Göğüs göğüse muharebe
-Uzak mesafeli keşif devriye
-Sızma
-teşhis ve tanıma
-Hayatı idame
-kaçma kurtulma
-Hedef atrifi,Ateş tanzimi
-Psikolojik Harekat
-Tahrip
-Paraşüt
-Kurbağa adam
-Gayri nizami savaş
-Özel harekat türleri.konularında eğitilirler.

B-iHTiSAS KURSLARI
-yer ekip komutanlığı
-tahrip teknikleri.mayın ve bubi tuzakları
-ilk yardım
-Cerrahi müdahale teknikleri
-Mühimmat imha
-Hafif ve ağır silah uzmanlığı
-istihbarat uzmanlığı
-Muhabere kursları
-psikolojik harekat kursları

C-YURT DIŞI KURSLARI
Ranger
-Hava indirme
-Sivil işler
-Halkla ilişkiler
-Hayatı idame
-Psikolojik harekat

Bordo berelilerin görevi özel harekât ve savunmadır. Yıllarca PKK dâhil birçok yasadışı örgüte kan kusturmuşlardır. Farklı aralıklarla yapılan dünya özel kuvvetler taarruz, savunma yarışmalarında 2 defa dışında hep birincilikle dönmektedirler. Ne amor’u ne delta force'u bordo berelilerin önünde ayakta kalamadı. Almanya, Fransa dâhil birçok Avrupa ülkesi özel kuvvet eğitimi aldırmak için sıradalar. Ama bordo berelilere verilen eğitimin %30 u o ülkelere gösteriliyor.
Özel operasyonlarda sessizlik ve hız en önemli değerdir.

K.loca dedikleri kilitleri delta forte dâhil diğer ülkeler 10,13 saniye arası acarken bordo bereliler maksimum 7 saniyede acıyorlar.

200 metrede hâlâ nokta atışı yapabiliyorlar.

Ordudaki çoğu askerin hayalidir bordo bereli olmak. Ama bu iş her babayiğidin altından kalkabileceği bir iş değildir. Bordo bereliler çoluğunu çocuğunu, anasını babasını yok sayabilir.

Bordo bereli bildiğiniz askerlere benzemez. Tabiri yerindeyse yanında ailesini kesseler umursamazlar. O askerlerin eğitiminde duygusallık diye birsek yoktur. Komutanları vurun beni dese 2. emri beklemeden vururlar. Eğitimlerinde bir insanın başarabileceği noktanın üstünde ki işler için eğitim alırlar. Kısacası en ağır şartlar onlar içindir. iste bordo bereliler bundan dolayı bir numaradır. Iraktaki çatışmalarda komando ve piyade birlikleri PKK'lılarla çatışırken bordo berelileri her zaman çatışmanın arasına atarlar. Ve belki 3 saattir süren bir çatışma 20 dakikaya son bulur

PKK mağarasında bulunan bir yazı;

Eğer bir asker sizi Gördüğü Zaman Durmadan Ateş Ediyorsa, Bilin Ki O Acemidir... Kurşununun Bitmesini Bekleyin... Bittiği Zaman Gidin Ve Kafasına Sıkın...

Eğer Sadece Sizi Gördüğü Zaman Ateş Ediyor Saklandığınız Zaman Duruyorsa O Bir Komandodur... Kaçın Ve Canınızı Kurtarın...

Eğer Sizi Gördüğü Zaman Ortadan Kaybolmuşsa Ve Etraf Sessizce Bilin Ki O Bordo Berelidir... Merak Etmeyin O Sizi Bulur...

Bordo Berelilerle ilgili 3 olay

Olay 1: Doğuda bir gece 12 kişilik bir komando birliği aldığı talimat üzerine dağa çıkıyorlar. Dağda gezerken PKK'lılarla çatışmaya giriyorlar. Ama PKK zannettikleri aslında o gece orda devriye gezen başka bir bordo bereli tim. Komandoların hepsi şehit düşüyor. Bordo berelilerde de ise hiç kayıp yok. Olaylar öğrenildiğinde Komando birliğinin komutanı çatışma yerine gidiyor. Gittiği zaman şehitlerin olduğu yerde yüzlerce bos kovan görüyor. Bölgeyi araştırdıklarında biraz aşağısında 12 bos kovan buluyorlar.
Şifrelerin birbirlerine söylenmemesi ve aradaki ihmalkârlıklar yüzünden 3 komutan ceza alıyor.

Olay 2: 11 kişilik bir bordo bereli timi bir köyün güvenliğini sağlıyor. Halk onlara çok samimi ve sıcak davranıyor. PKK'lılar bu timi bir gece pusuya düşürüp hepsini şehit düşürüyor. Ve kıyafetleri dâhil bütün eşyalarını alıp kendileri giyiyor. O köyde bordo bereliler şehit düştü diye bayram havası var. Aylarca korudukları o köyden bir hain PKK'lılara bilgi sızdırıyor. Köyün komple PKK'lı olduğu sonradan çıkıyor ortaya. PKK'lıların bu yaptığı anca 2.ci ayında çıkıyor ortaya. Ve oraya 4 kişilik bir bordo bereli birliği gidiyor.

Sonuç: 2 saat sonra o köyden tabiri caizse eser yok.

Olay 3: Amerikanın askerlerimizin kafasına çuval geçirdiği o olayda orda 2 bordo bereli vardı. Eğer orda başlarındaki komutan emir verseydi, ne oradaki 45 Amerikalı asker ne diğer 20 kişilik Kürtler hiçbiri sağ çıkmazdı. Orayı öyle bir savunurlardaki çok kanlı biterdi. Ve o binanın altında kilolarca patlayıcı vardı güvenlik için. En kötü ihtimal orayı uçurmaları bile bazı şeylere net bir cevap olurdu.

O olaydan sonra orda bordo bereli olduğunu o zamanki Amerikalıların basındaki komutan öğrendi ve telefonla genelkurmayı aradı.

'Askerlerinizin gösterdiği anlayış beni çok mutlu etti. Tanrıya bin şükür ki askerleriniz askerlerimizi evlerine sağsalım gönderdi'

emre belözoğlu

galatasaray'ın borç sıkıntısın olduğu bir dönemde klübe 50 bin euro bağışlayan samimi bir galatasarylı. fener'e giderse galatasaraylı taraftarların gözünden düşmesi kesin sol ayak sahibi. ayrıca kendi kendine sakatlanabılen tek futbolcu.

uludag universitesi 2008 bahar senlikleri

bu sene şeliklere kim gelecekmiş sorusuna 17 kez farklı cevap verilebilen okulumuzun en beğendiğim organizasyonudur.

ayrıca sadece uludağ üniversitesiyle ilgili olanların gelmesini temenni ettiğim şenlik yılıdır. bu şenlikler yıl boyunca derslerden, sınavlardan bunalar üniversite öğrencilerine yapılmaktadır.

ilhan

birisinin telaffuzu sonucu dönüp arkama baktığım erkek ismi.

rock kizlari

düzene karşı çıkışın sembolü olarak siyah rengi tercih eden, siyah rengin kirliliği belli etmemsi sayesinde haftalarca elbiselerini yıkamayan, aşırı serbestlikleri nedeniyle her yola gelen, lise çağlarında özentiyle rock müzik dinleyen kız türüdür. tek olumlu yanları fiziklerinin düzgün olmasıdır,bu düzgün fizik türk kadının büyük kalçalı olması düzenine karşı koyuşlarının sembolü olarak da algılanabilir.

kızlara atılan laflar

kız yanında köpeğiyle dolaşmaktadır.. onu gören

erkek: köpeğin olayım dolaştır beni yavrum
kız: adam ol, koluma takayım, öyle dolaştırayım.

kurdistan utopyadir diyenin seri eksi oylanmasi

kurdistan demenin bile o şerefsizlere kar olarak kalmasının göstergesidir. hiçbir zaman olmayacak uyduruktan bir devlet hayalinin adının ağızlara alınmaması gerektiğini, entry lere başlık olarak açılmamasını düşündüğüm vatandaşlık görevimdir.

babana soylemezsem

çocukken annemizin sözünü dinlemediğimizde korkutma cümlesi olarak atağa geçtikleri andır.cümleye banane diye cevap verilse bile 5 dakika sonra akşama babamıza nasıl hesap vereceğimizi düşündüğümüz özlenilesi çocukluk anılarıdır.