bugün

entry'ler (155)

okunması gereken kitaplar

Kutsal kitaplar da bu listeye girer.

Zaten Kur'an da incil, tevrat ve zebur un içerdiği bilgileri doğru kabul etmekte. Bu bakımdan 4 büyük kutsal kitap da okunmalı bence.

illa dini amaçlarla düşünmeyin bunu. Bir ufuk açar, hayat görüşü sağlar. Dünyada nelere inanılıp inanılmadığını görürsünüz.

Not: Tabi kutsal kitapların içeriğinin zamanla değişebilme ihtimali var, hatta kesinlikle değişmiştir ama bu çok da etkilemez.

filinta

Son zamanlarda gördüğüm en iyi yerli dizilerden. Gerçek şu ki artık açık ara en iyi dizileri trt yapıyor. Umarım sıçıp batırmazlar.

ehlisünnet tv

Bedük ün sokak röpörtajları yaptığı kanal.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

one pill makes you larger

(bkz: white rabbit)

negro varken oreo yemek

Süt yoksa mantıklı olandır. Ancak 1 bardak sütle oreonun tadını hiçbir şey veremez. Zaten oreonun pakedinde bile sütle birlikte tüketin diye tavsiye ediyorlar.

15 cm penis tatmin eder mi sorunsalı

8 cm bile fazlasıyla yeterlidir.
(bkz: kredi kartı)

yazarların en sevdiği çizgi romanlar

Daytripper (Güngezgini) diyor ve arttırıyorum.

nane limon bal zencefil

Tam da şu an kullandığım, tedavinin 4 büyükleri.

joan cornella

Genelini komik bulmadığım ama son 1-2 karesindeki psikopat gülüşlerine her daim güldüğüm karikatürlerin çizeri.

en güzel üniversite kampüsü

Boğaziçi Üniversitesi nin sarıtepe kampüsü de denize sıfır oluşuyla en güzel kampüs olmaya adaydır.

okulda öğrenilmiş en unutulmaz bilgi

Pek çok insan için farklıdır, ancak genelinin ortak noktası bir cümleyle veya kelime, kelime grubuyla ifade edilip akılda kalması sağlanan bilgilerdir. Özellikle türkçe ve kimya derslerinde öğretmenler bolca kullanır.

Mesela;
fıstıkçı sahap -> f,s,t,k,ç,ş,h,p (sert ünsüzler)
anası mezar dikecekmiş -> -an, -ası, -mez, -ar, -dik, -ecek, -miş (sıfat fiiller)
yaşasın -> y,ş,s,n (kaynaştırma ünsüzleri)
pırasam -> p,r,s,m (pekiştirme ünsüzleri)
haydarpaşa lisesinin nankör kimyacısı rabiyanın cesedini fırlattı -> h/hidrojen - li/lityum - na/sodyum - k/potasyum - rb/rubidyum - cs/sezyum - fr/fransiyum (1A grubu metalleri). bunların 2a ve diğerleri için olanları falan da var.
hacı cumhuru ağlattı, avucunu patlattı -> hg - cu - ag - au - pt (soy metaller)

sadece kızların söyleyebileceği cümleler

ben seni sadece arkadaş olarak görüyorum.

bir sayının 0 ile çarpımı 1 eder

Başlangıçta benim de izlerken aklımdan türlü türlü düşünceler geçmesini sağlayan videonun teması.

Ama alttaki yorumlardan birinde yazılanın doğru olduğunu düşünüyor ve inanıyorum.

Aynen şöyle:

"Kız Best Model Ajans'ta kayıtlı, oyunculuk yapıyor. Belli ki oradan seçip getirmişler, senaryoyu oynamış, almış parasını. Özellikle burası gibi video sitelerinde yayınlanıp programın beleş reklamı olsun diye yazıyorlar bu senaryoları. Ailesi de gerçek ailesi değil. Ha derseniz ki "En fazla bin lira para için kendini niye rezil ediyor?" (aslan payını ajanslar alır, ufak rollere çok az verilir), ünlü olma ihtimali, TV'de yüzünü ve oyunculuğunu göstermek vs. Çoğu yarışma programı veya sabah programları böyle ajansa kayıtlı ama yüzü bilinmeyen, fazla rol şansı bulamamış, günlük hayatta karşılaşılabilecek tipte insanları ucuza kullanıyor."

eminönü deki baklava izdihamı

(bkz: başkası adına utanmak)
Gerçekten yazıklar olsun! Oradaki canlı sürüsüne de, bu olayı bu hale getirenlere de yazıklar olsun!

flash tv

Tek iyi yanının zamanında tatlı hayat ı vermiş olmasıdır.
(bkz: tatlı hayat)

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

aşk bu kızılötesi
yaralı müzesi
hareket edemem
(bkz: serdar ortaç)

çağının o kadar ilerisindedir ki yıllarca kimse anlayamamıştır.

en karizmatik kötü karakter

(bkz: gustavo fring)
(bkz: giancarlo esposito)
mimik yok adamda bi' kere. her psikopatlığı tepkisiz yapıyor.

sözlük yazarlarının itirafları

eskiden bir akrabam bize beş soda al diyip 50 lira vermişti. ben de 2 buçuk liraya alıp döndüm. adam para üstü falan diye ısrar etmeyince de kalan 47 buçuk liranın üstüne yatmıştım. o zamanlar için bu para haftalarca götürürdü beni.
itiraf: çok pislik bir çocuktum.

şarkı sözlerini zall ile değiştirmek

Zall, zall, zall güzelim
Zall, hiç acımıycak

gülüşü güzel olan ünlü erkekler

(bkz: uğur polat)
(bkz: kandemir nevizade)
(bkz: ulan istanbul)