bugün

eski sevgiliye dair her şeyi akıldan çıkarmak, zamana bırakıp her şeyin silinmesine izin vermek.
insanın, artık hayatında yer almayan biri için kafasını meşgul etmesi sadece zaman kaybıdır.
zorluğu, bıraktığı kuyruk acısıyla doğru orantılı olandır.
(bkz: kimi) * *
mümkün olmayan bir şey.
gönlümle baş başa düşündüm demin;
artık bir sihirsiz nefes gibisin.
şimdi tâ içinde bomboş kalbimin.
akisleri sönen bir ses gibisin.

mâziye karışıp sevda yeminim,
bir anda unuttum seni, eminim.
kalbimde kalbine yok bile kinim.
bence artık sen de herkes gibisin.
nazim hikmet ran
unuttum demek hatırlamaktır...yapılması zor olan eylem...
yeni birine aşık olmaktan öte, ehr sabah uyandığında onu hissetmemeye tekabül eder. öyle bir noktaya gelir ki hadise, sevdiğiyle birlikte olması bile acı yaşatmaz insana. aha o an bitmiş oluyor sanırım eski sevgili.
tabiki de mümkün değildir. sevgilisi olması sorun değildir bu gibi konularda. eski olsun yeter...sonuçta iz bırakır...
eski sevgiliden nefret ettikten sonra kolaylaşan ve unutulabilinen olay.
insanın kendi kendisini kandırmasıdır... yaşanılan hiç bir şey yaşanmamış sayılsa da gerçekler inkar edilemez, geçmiş silinemez... anılar küllenebilir, acı azalabilir fakat unutmak mümkün değildir. yaşamın getirilerine alışılır sadece.... unutulmaz....
(bkz: eternal sunshine of the spotless mind)
abaza kalındığı zamanlarda banyoda otsbir çekerken bile eski sevgilinin hatırlanmaması durumu.
hala unuttum nidaları atılabiliyorsa unutulmayan sevgilidir. zira unutmak hatırlamamaktır, unuttuğunu bile.
aradan geçen zaman zarfı içinde karşılaşıldığında hiç bişey hissedilmeme durumudur.
unuttuğunun bile farkında olmamaktır çünkü insan unuttum dediği anda bile düşünüyordur.
ya yeni sevgilinin hayata girdiği, ya da girmesi için kapının artık aralandığı tarihtir.
-kazmagül'ü unutabildin mi abi..
-gülünü unuttum da seni her gördüğümde kazmasını hatırlıyorum...
eski sevgiliyi unutmak geçmiş zamanlarda kalmış heyecanı unutmaktır.
içinden gelircesine kahkaha atmayı unutmaktır.
onsuz geçirdiğin süre içinde mutlu olmak için çırpınmaktır.
kimi zaman başaramadığınıgörüp kabullenmektir durumu kimi zaman başardığını sanıp aldanmaktır
bir çift gözden vazgeçmektir, anılardan vazgeçmektir, eksikliğini hissetmektir pembe hayallerin.

kısaca imkansızdır.
zordur, çok zordur... onca yalanmışlıklar, -pardon- şey yaşanmışlıklar, sevmeler, sevişmeler!!! gaza geldim yine...

unutmak zordur eski sevgiliyi, hele bir de romantik bir seks, -tamam tamam- aşk hayatınız olduysa...
yerine unuttaracak biri gelirse unutulacak kişi. tabi eski sevgili konusunda ilişkinin süresi,ne tarz bir ilişki olduğuda önemlidir.kısa süreli bir ilişkiyse unutulur. paylaşılan şeyler azdır. uzun süreli bir ilişkide aksi gerçekleşir. ilişkinin tarzı ise şundan dolayı önemli bu bir aşk ilişkisi mi yoksa gönül eğlendirme mi? aşk varsa,çok sevilrise bu mahluk, çok zor unutulur. ha ortada bir aşk ilişki olmayıp sadece takılmaca,gönül eğlendirmece varsa, sorun yok kolay unutulur.

Tüm eski sevgililerin daha fazla acı vermeden unutulması dileğiyle...
ah keşke mümkün olsa denilen ve aynı zamanda imkansız olan bir sözcük öbeği.
kişinin üstündeki korkunç agırlıktaki yükü kaldırıp, onu artık özgür kılan eylem..

(bkz: bekarlık sultanlık)
(bkz: koyver gitsin)
gercekten sevdigi bir sevgili ise tamamen unutması olanaksızdır,ve eğer unutuyorsa da gerçekten sevmemiş demektir.*
unuttum seni artık derken bile hatırlanıp tamamen diye birşeyin söz konusu olamayacağı hadisedir.