bugün

Bugün itibarıyla aldığımız ve bütün hukuk fakültesi öğrencileri olarak bizi derin bir üzüntüye boğan gelişmeyi aktaracağım sözlük.Bu gelişme gün itibarıyla bütün fakültemizde yanlı-yansız,eski-yeni,şucu-bucu bütün öğrencileri derin üzüntüye ve sorgulamaya sevk etmiş bir gelişmedir.

Hukuk öğrenimi gördüğümüz ve Anadolu Üniversitesi çatısı altında olmaktan her daim gurur duyduğumuz Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı'nın bugün almış olduğu karar ile değerli hocamız Sn.Bülent Yücel'in Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Başkanlığı görevine son verilmiş bulunmaktadır.Kendisinden habersiz ve görüşü alınmadan uygulanan bu 'politikadan' rahatsız olduğumuzu tüm Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri olarak kamuoyuna sunarız...

Fakültemizde 12 yıldır kesintisiz eğitim vermekte olan hocamızdan ders almaktan ve onun öğrencisi olmaktan daima gurur duymuş bizler,acilen bu yanlışlıktan dönülmesini fakültemize önce Ahmet Haluk ATALAY hocamızın meslekten el çektirilmesiyle başlayan bu sürecin çok değerli Bülent YÜCEL hocamız ile devam etmesini tüm kamuoyunun vicdanına sunarız.

Eğitim sistemine ve eğitim-öğretim faaliyetine bu denli sert müdahalelerin eğitim sisteminden şüphe edilmesine sebep olacağı kuşkusuzdur.Gerek biz öğrencilerin menfaati ve fikri gözetilmeksizin gerekse de Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesinin kamuoyundaki imajı dikkate alınmaksızın verilen bu denli kararlar, başta bu fakülteyi kazanmak suretiyle her daim daha ileriye götürmek için emek harcayan biz öğrenciler olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşayan her bireyi derin meşakkatli bir üzüntü ve sessizliğe sevk etmektedir etmelidir.
Eğitim yuvaları siyasi ve ideolojik fikirlerle yönetilmemelidir.Yönetilemez.Hukuk fakültesinde ve özellikle-üzücüdür ki- fakülte yönetiminde bu denli antidemokratik hareketler son derece kuşku verici ve üzücüdür.Ve gelecek nesiller,kaliteli hukuk eğitimi almak isteyen kardeşlerimiz ülkemizin yetiştirdiği
çok kıymetli hocalarımızdan mahrum kalmaktadırlar.

Fakülte yönetimimizi acilen bu yanlış kararından dönmeye ve Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesinin 27 yıllık tarihi boyunca kazandığı itibarını-son bir yıldan beri kamuoyunda sürekli yer alan olumsuz gelişmeleri de dikkate alarak-iade etmeye davet ediyorum.Bilgisinden faydalanacağımız hocaları seçme lüksümüzün olmadığı üniversitelerimizde hocalarımızın demokratik yöntemlerle kariyerlerine devam etmesini sağlamak Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığının,öğrenmeyi ve ilerlemeyi ilke edinmiş ülkemizi geliştirmek gayesiyle çabalayan tüm Türk gençliğine borcudur!

Fakültemiz dekanlığının iyiniyetli olup olmadığını takdir herkesin vicdanına kalmış bir husustur.Lakin belirtmekte fayda vardır ki sayın Bülent hocamız,fakültemizde derslere girmeyeceğini dönemlik ders seçim işlemi sonlandıktan herkes derslerini seçtikten sonra ani bir kararla almış bulunmaktadır.Bu da kuşkusuz ki neden karar veren merciler bu kararı almak için kayıt yenileme döneminin sona ermesini bekledi sorularını akla getirmektedir.

Kemal Gözler hocamızın yakın tarihte çok değerli Ahmet Haluk Atalay hocamız ile alakalı yazdığı yazı;
http://www.anayasa.gen.tr/anadolu-hukuk.htm

Değerli kardeşlerim;
Türkiye Cumhuryeti Devleti sınırları içerisinde yer alan bu eğitim yuvası hepimizindir. Bizimdir,çoluğumuzun çocuğumuzundur.Ve bu eğitim yuvasında meydana gelen haksız ve antidemokratik uygulamalara tepki göstermek ve okulumuza sahip çıkmak hepimizin görevidir.
Fakülte yönetimimizi bu yanlış kararlarından dönmeye ve fakültemize hak ettiği değeri vermeye davet ediyorum.