bugün

entry'ler (78)

tüm kanal ve maçları izlemek

Arkadaşlar bi tv programı mı neymiş bilmiyorum tam olarak, yıllık yüz küsür lira para ve televizyona programı indirirken program ücreti olarak da yirmi lira veriliyomuş bütün dünya dizileri, filmleri ve maçları tek ortak pakette izliyormuşsun. Yasal bişeymiş. Bu konu hakkında bi bilgisi olan var mı? Nedir bunun adı?

tarihte yalakalık

orta dünya tarihinde bilbo baggins'in erebor'da ejderha smaug'a bolca yaptığı şey ayrıca bu olay tarihdeki ilk yalakalık da olabilecek durumda.

otostop sohbetleri

Bugün çektiğim otostopta öğrendiklerim;
-Okuyun oğlum, okuyup vatana millete hayırlı olun.
-Atatürk hiç bir devlet işlerini abdestsiz namazsız imzalamazdı.
-Yollar çok iyi yapılmış.
-bu arabayıda satmak istiyorum.

kuran ın saygı duyulacak bir şey olmaması

başlık açıyorsun, inandığım değerlere saygısızlık edip saldırıyorsun. bunu yapıyorsun madem kendi değerlerini niye açıklamıyorsun? bu başlıktaki olay ne? ona saygı göstermeyeceksek neye göstereceğimizi yaz.

kimin için çalışıyorsun

Güney Koreliler.

ülkücü bıyığı olan adam

Yolda yürürken. Hilal şeklinde ülkücü bıyığı bırakan bi adam kalıplıda bişey karşıdan geliyordu. tam yanımdan geçerken sesli bir şekilde “baş koymuşum Türkiyemin yoluna” şarkısını söylemeye başladım. adam kahkaha atarak bana baktı.bana dediki mutlu anıma denk geldin yoksa sana bir baş koyardım türkiyeyi tersten görürdün dedi.

arkadaşa komik doğum günü videosu

arkadaşın doğum günü ve bi video hazırlamak istiyorum. bu videonun komik olması gerekiyor. tabii videoda bireysel sadece benim olmam gerekiyor. videoda komik ne denebilir. siz değer yazarlarımızdan iyi fikirler bekliyorum.

arif v 216

Film yarın çıkıyor. Kdm ise yarın sabah 5’te yollanacakmış. Bugün gösterim yapmayı planlıyorduk. Hepsi suya düştü. Cem yılmazın korsan korkusunu burdan anlayabiliriz.
Not: kdm sinema salonlarına gönderilen film kopyasının şifresidir.

uyumadan işe gitmek

Onu hiç denemedim ama gece kapanış dörtte, sabah açılış sekiz buçukta yaptım. Yarımşar saat yollarda geçse toplasan üç saat uyumuşum. Çok sıkıntılı günlerdi çok. Anlamadığım shifti hazırlayan o ara ne geçirdi aklından.

günün özeti

Beş dersim var. üçü açıklandı. ikisinden büte kaldım. Birini kılpayı geçtim. Öbür iki dersin hocasından sürpriz bekliyorum.

sabah erken kalkmayı icat eden şuursuz

“Erken kalkan yol alır” diyen. atalarının lafını bir başlıkla çürütmeye çalışan, sen şuursuz yazara ne demeli.

oda arkadaşı

bizim oda toplama kampı bildiğin. biri dindar, diğeri zeki asosyal, öbürü torbacı keşin teki. aralarında en fırlama ve arsız olanı da benim.

friedrich nietzsche sözü bırak

dünyanın en yüce tahtına otursanız da, oturacağınız yer yine kıçınızın üstüdür.

orhan veli kanık

beni bu güzel havalar mahvetti.
böyle havada istifa ettim.
evkaftaki memuriyetimden.
tütüne böyle havada alıştım.
böyle havada aşık oldum.
eve ekmekle tuz götürmeyi,
böyle havalarda unuttum.
şiir yazma hastalığım,
hep böyle havalarda nüksetti.
beni bu güzel havalar mahvetti.

bir kızın duygularıyla oynadıktan sonra terketmek

Kızlar kusura bakmasın tipe bakarlarsa daha çok canları yanar. Sizin duygularınızla oynayacak yakışıklı erkeklerle değil gerçekten sizi sevebilecek erkeklerle birlikte olun. sevgi tip ile olmuyor.

nasıl hissediyorsun

Bugün sinemada kapanışım. gece 3 de evimde olucam. nasıl hissetmemi beklerdin başlık sahibi. tabiki b*k gibi.

nazım hikmet ran

Nazım Hikmet ve Necip Fazıl Ramazan ayında arabayla gidiyorlarmış. Tabi Necip Fazıl oruç ama Nazım Hikmet değil. Nazım Hikmet Necip Fazıl ile dalga geçmek için yolun kenarındaki zayıf bir ineği işaret ederek:
-‘Şunun haline bak, oruç tutmaktan ne hale gelmiş’ demiş.
-‘Nazım sen bilmiyormusun hayvanlar oruç tutmaz’ demiş.

gereksiz bir bilgi ver

Coğrafya dersinden hatırlıyorum. bence en gereksiz bilgi bu. dağlar denize paraleldir.

neden pahalı olduğu anlaşılamayan şeyler

kesinlikle diş macunu, şampuan ve bebek bezi.

üniversitede kızlar teklif ediyor yalanı

bence bu yalanı öğrencilerini çok seven bir lise hocası söylemiştir. çok çalışın ki üniversiteyi kazanın sonra gelsin karılar kızlar. öğrenci bunun yalan olduğunu peçeteler bittiğinde anlamış olmalı.