bugün

kurandan sonra en güvenilir kaynak olarak görülen buhari de öyle yazıyor ben buhari'nin yalancısıyım

her kim emîrin yapmış olduğu bir şeyi kötü görürse sabretsin (isyanla hareket etmesin). Çünkü her kim sultana (itaatten) bir arşın ayrılırsa cahiliyyet ölümü ile ölür." (Buharî, Kitabü'l-Fiten)
şimdi bu hadis'e göre şu suriyeli mücahit kardeşleriniz komple dinden çıkmış oldu bilesiniz.
kuran da öyle bir şey yoktur. dağılınız. şu vardır:

Allah’a, Peygambere ve sizden olan âmirlere itaat edin!) [Nisa 59]
tespiti yapan kişiyi günahkâr eden tespit. bahsi geçen hadiste işinde gücünde, derdi halkını korumak yardım etmek olan insanların istemeden hata yapabilme ihtimalini göz önünde bulundurmuştur. işte atayizlerin sorunu bir hadisi, ayeti indiği konuya göre değilde apayrı bir şeye göre değerlendiriyorlar.
türkiyedeki şeriatçılar'da komple ziyan olur öbür dünyada.
Tamam, itaat edin; ama bu kadar da yalamayın be birader! Herif içimizden geçsin, tamam razıyız; ancak dinimizin içinden geçmelerine müsaade etmemeliyiz. Unutmayın; haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Bu sözü ne yapalım o vakit? islam isyan dinidir. itaat etmemiz gereken tek şey yüce mevla ve onun kanunlarıdır.
fazla itaat , köpeklere mahsustur ...
Baştan sona uydurma dır, bunu savunan kurandan siyerden ilimden habersiz zır cahildir. Evet zır...
Yıl 2022 hala aramızda hadislere inanlar var.
Hadisler olmasa nasıl namaz kıllacağız diye saçma cevap vereceklere peşin cevap vereyim.
Bugüne kadar islam dünyasında hadislere bakıp namaz kılan kimse yaşamadı.
Namaz kılma gelenektir
Nesilden nesile görerek aktarılır.
musa peygamberin neden yöneticisine uymadığını açıklayaman söz. devleti dine eş tutup , karşı çıkanı dinsizlikle suçlamak, itaat etmeyi din görevi göstermek en eski oyunlardandır. mısırın firavunları da kendini ben tanrıların oğluyum diye sundu binlerce yıl, karşı çıkan sayısız insanı katlettiler. sonunda bütün tanrıları çocuklara oyuncak oldu, mitoloji oldu.
firavun geçse hatta ebu cehil geçse ona da itaat etmek farzdır derler bunlar.
hadis ve islam ilmini bilmeyenlerce eleştirilen durum. yine ilk entryde denildiği üzere islam -ehli sünnet vel cemaat- bu konu hakkında görüş birliği içerisindedir. ve itaat farz değil vaciptir.

bu durumun sebebine bakılacak olunursa reelpolitik açıdan da gayet akla yatkın gelecektir.

"Ehl-i sünnet âlimleri, zorlama ve baskı kullanarak zorla iktidara gelmiş olan devlet reislerine de, layık olup olmama durumuna bakmaksızın itaatı gerekli görmüşlerdir.

Çünkü devlet otoritesine yapılan isyan, büyük bir fitne ve şerre yol açar. Malûmdur ki, isyan ile ortaya çıkan parçalanma, kargaşa ve anarşinin kapısını kapamak fevkalâde zordur. Hattâ bazen bu kargaşa, milletlerin ve devletlerin hayatına bile mal olabilmektedir.

Peygamber Efendimiz (sav) mü'minlerin huzur ve sükûnuna, birlik ve beraberliğine büyük ehemmiyet vermiş, umumî asayişin bozulmaması için devlet reislerinden gelebilecek zulüm ve baskılara karşı ümmetine isyan etmeyip tahammül göstermelerini tavsiye etmiştir."

aklınca hadisleri reddetmeye çalışan zavallılara ise kuranın dayanağının ne olduğu sorusunu sormak gerekir.
zalimlik ettiğinde babama göstermediğim şeyi egemen güç kimse ona mı göstereceğim?

vicdanımda kendimi sorgulayacak şekilde hayatta yaşayamam... olmadı ziktir olur giderim.

siz edin... ben yokum. özüme karakterime ters.
Bu hadisin kaynağı imamı buharinin aktardığı kitabı fitendir. Buhari en ünlü hadis alimlerinden biridir. Kütübi sitte içerisinde Sahihi buharideki hadisleri toplayan kişidir.

Kütübi sitte nedir diye soracak olanlara şunu diyebiliriz. Kütübi sitte olmadan islam diye bir din olmaz. Sebebini merak edene açıklarım.
iste boyle boyle insanlari dinden soguttular.
Hahaha ben dilsiz şeytan değilim hiç olmadım.
allah'a değil kula kulluk yapmak hani allah'a ortak koşmaktı?
madem öyle Hz. Musa neden firavuna itaat etmedi? zulüm kesinlikle övülmemiştir. suçların cezaları bile yapılanların karşılığıdır.

alnın secdeye değmesi de zulüm serbestliği tanımıyor.

https://kuran-ikerim.org/meal/diyanet/maun-suresi

emanetleri ehline vermemiz gerekiyorsa yöneticiliği neden zalimlere verelim?

https://kuran.diyanet.gov...uresi/551/58-ayet-tefsiri
zulm'ü köleliği, itaat etmeyi, kim hoş görüyorsa ondan kaçarak uzaklaşın.
islam'da ulul emre itaat vardır yani yönetene itaat. kütübü sittede geçen sahih bir hadistir. bildiğin sadizm ve mazoşizmin dinsel hali...
Ferman padişahın dağlar bizimdir.