bugün

Ankarada görülen gerçektir.Gözümle gördüğümü yazmaktayım.

Örneğin çankaya belediyesini yıllardır chp yönetmektedir.Ve akp li belediyelere bakalım birde, sincan keçiören vb...

Suç oranı açısından akpli belediyelerin olduğu ilçeler patlama yaşamıştır.

Çankaya avrupa nın bir ilçesi gibi dururken, akp nin yönettiği belediyelere bakalım osmanlı dönemindeki köylerden farkı yok.

Ankarada olanlar bunun farkında fakat olmayanlar araştırabilir.

Yalanımız varsa sözlük yazarlığından istifa edelim.

(bkz: chp nin daha iyi yönettiği gerçeği)
sen tut kıçıkırık ankara'nın bilmem neresinden genelle chp belediyesi daha modern diye, sonra inanmayan gelsin araştırsın, vay canına. az önce okudum inanmadım fakat bazılarımız entry yazarken sevişiyor mu ne.
(bkz: entry yazarken sevişmek)
yanlış olan önermedir. izmir senelerdir chp tarafından yönetilir. geçen sene elimizde bidonlarla belediyenin su sebillerinde az sıra beklemedik. modernlik bu ise ben almıyım arkadaşım. içecek suyu bile 1 saat zahmetle elde ediyorsak afrikadan ne farkımız kalmıştır.
Buradan egitim duzeyi yuksek insanlarin oylarini chpye verdigi sonucu cikartilabilir.
Çankaya değil Batıkentte buna örnektir.Örnekler çoğaltılabilir.istanbulda yaşamadığım için istanbul hakkında birşey söyleyemiyeceğim.Daha doğrusu detayları bilmiyorum.
Bütün izmir belediyeleri ve
istanbul da ; Kadıköy,Beşiktaş,Bakırköy,Maltepe,Kartal ve Sarıyer örnek olarak gösterilebilir.

Bunlar benim bildiklerim,eminim ki daha vardır.
trabzon için geçerli olmayan gerçektir. trabzonda özellikle temizlik işleri çalışmıyordu o dönem. özellikle bira şişelerini caddelerde görmeniz işten bile değildi. belki şimdi de öyledir ama chp li başkan zamanında böyleydi. ayrıca suç oranları da hayet yüksektir trabzonda.
o değil de, dsp'li bir eskişehir büyükşehir belediyesi vardır ki diğer tüm büyükşehirlere bedel.

(bkz: dsp li belediyenin daha da modern olduğu gerçeği)
düzeni oturmuş ilçelerde belediye başkanı olmasa bile o düzen devam eder. gerçek belediyecilik ( partiden daha çok belediye başkanının vizyonu ) bu gibi yerlerde değil daha once kötü yönetilmiş yerlerde belli olur. bu durumda bunları partilere indirgemek doğru değildir. bu ülkede belediye yönetimleri hiçbir zaman gerektiği gibi olmamıştır ki iki ilçeyi örnek vererek süper işler başarıldığı iddia edilsin. suç oranını da belediyelere bağladık süper oldu. belediyelerde bir başarı varsa bu yöneten insanların, başkanlarının ekiplerinin başarısıdır partilerin değil.
modernlikten kasıt her boş yere atatürk heykeli dikmekse, eyvallah, yoksa nine'lerimizinde dediği gibi hepsi aynı bok. bu arada dar kafalı sözde k9 timlerine yanlış anlaşılma olmasın, atatürk'ü seviyorum, hem de taşlaştırmadan, sen hem konuşacaksın seçim öncesi atatürk öyle bizim böyle bizim diye sonra çıkacaksın her yere heykelini dikerek ona en büyük hakareti yapacaksın, onun güzel yönünü yansıtan bir şey yapsana o zaman bende gönül rahatlığıyla sana vereyim oyumu, mesela halk evi kur ama günümüzde de kurulan ancak kısa süre sonra emekli amcaların 51 masası haline gelen bir lokal olmasın, 22 yaşındaki üniversite öğrencisi de gidebilsin en azından gerçek çok uzakta değil diyebilmek için...
modernlik algısına göre değişecek gerçektir.

bu arada belediye ve suç oranı arasında ilişki aramak, kaldırım yüksekliği ile turşu talebi arasında ilişki aramaktır. çakma demiyorum, yine çak, ama mantıklı çak.
benim gezdiğim iller açısından karşılaştırınca kesinlikle yanlış olandır... izmirde hala soba yakan evler varken izmitte köylerde bile doğalgaza geçildi. daha bir sürü örneği var bunun. ayrıca akp belediyelerinin arkası sizinde tahmin edebileceğiniz üzere daha sağlamdır maddi olarak...
istanbul için ele alırsak, küçük çekmece avrupa kenti gibi iken avcılar'ı bok götürmektedir. hemen sınırında bile değişiklik göze çarpmaktadır.

küçük çekmece ak parti'li, avcılar chp'lidir.
adana / çukurova'nın , adana / yüreğir'e göre daha modern olması açısından doğru tespittir.
doğru bir önermedir. chp li belediyeler durmadan yol kazıp yeniden yol yapmak yerine daha işe yarar faaliyetler yapmaktadırlar. örneğin kadıköy e gidin chp li belediye ve nasıl güzel yapmış adam sanki avrupa kenti birde gidin bir sultangaziye, sultanbeyliye akp li orasıda deyim yerinde ise bok götürüyor. kağıthane de akp li adam sırf icraat olsun diye her sokak başına park yapmış belkide türkiye nin en çok çocuk parkı barındıran yeri kağıthanedir. adım başı park.
kısmen yanlış bir önermedir. (bkz: eskişehir) (bkz: yılmaz büyükerşen) (bkz: dsp)
bursa'da bulunan üç adet merkez ilçe (osmangazi, nilüfer, yıldırım) içinde chp'li olan nilüfer ilçesinin diğer iki ilçeden açık ara daha modern, daha düzenli ve daha yaşanılası yer olması bana yıllardır tesadüf gibi gelmedi.
(bkz: 12 yaşındaki çocuğa prezervatif hediye eden chp li/#7484522)

evet çok modernler.
örnek olarak verilen çankaya belediyesi'nin yıllardır hiç bir iş yapmamamsını göz ardı eden yazarın açtığı başlık. çankaya belediyesi yıllardır yerinde sayarken, ilçeye tek bir faydalı yatırımı olmazken, keçiören ve sincan gibi yerlerin geçirdiği değişim ortada. bundan 10 sene önceki çankaya ile bugünkü çankaya arasında tek bir fark yok iken, diğer bölgelerin sürekli gelişim göstermesi de bir gerçek.

diğer yandan bir de izmir belediyesi vardır ki akıllara zarar. senelerdir biteremediği metrosu, lan nasolsa bunlar garanti bana oy verecek zihniyetiyle vatandaşı s.klemez tavrı, sıfır icraati ile tam bir faciadır.

belediyecilik ve suç oranı arasında bağlantı kurmak ise apayrı bir saçmalıktır. aslında saçma olan beklediyeciliği direkt olarak bir partiyle bağdaştırmaktır. örneğin, ak parti kesinlikle bana hitap etmeyen bir partiyken, ak parti'den belediye başkanı olan melih gökçek, bence başarılı bir başkandır. 4 dönem üstüste* seçilmesi de zaten bunun en önemli göstergesidir. yani demek istediğim, genel seçimlerde ak partiye oy vermem ama yerel seçimlerde melih gökçek'e gözüm kapalı oy veririm. biliyorum ki benim gibi düşünen bir çok insan var.
(bkz: muhaha)
(bkz: puhaha)
(bkz: zuhaha)
eğer yolunuz ankara kızılay sakarya caddesine düşerse, meydanın tam ortasında koskoca bir çöp toplama merkezi gördüğünüzde, ne kadar yalan olduğunu anlayacağınız iddia. evet yanlış duymadınız ankara'nın göbeğinde koskoca bir çöp toplama merkezi var ve günün en işlek saatlerinde berbat kokulu ve görüntülü tam 5 koca çöp kamyonu da ordan eksik olmamaktadır.

chp ve çankaya belediye başkanlığı zannımca dünya üzerindeki en büyük talihsizliktir.
izmir ve antalya yı dünyada marka haline getirdiğinden dolayı, katıldığım gerçektir.
vallahi ben keçiören'i bilirim yıllar içinde bir a takımı dışında çehresi değişen her yerinde şelaleler, teleferikler ile donanan bir ilçe haline gelmiştir. hatta saçma bir estergon kalesi bile vardır ama ben çok seviyorum arkadaş o kaleyi ya, insan bakınca bir garip oluyor. o yüzden ilçe yönetmenin chpsi, akpsi, sağcısı, solcusu olmayan bir şey olduğunu düşünüyorum. ayrıca eskişehir örneği ve de daha geçmişte yaşanılan fatsa gerçeğinden yola çıkarak ülen ne güzel belediyelerimiz ne güzel başkanlarımız olduğunu düşünüp diyorum ki demek ki iş başkanda bitiyor. adam para yerse bir şey yapmıyor yok ben yemem halkıma hizmet için geldim diyorsa güzel şeyler ortaya çıkabiliyor, zihniyet meselesidir neticede.
bugün kadıköy kurbağalıdere'de sarsılan algıdır.
doğrudur. malum bazi partiler gericiliği ve şeriati savunmakdalar chp yi bunlarla karşılaştırırsak daha modern olduğu gerçeğini kolaylıkla kavrarız.
güncel Önemli Başlıklar