bugün

entry'ler (24)

sözlük yazarlarından aforizmalar

"Hiç bir şey istediğim gibi olmuyor,

Ama seni istiyorum.

Ama sen ol…"

cüneyt çakır 3 fenerbahçe 2

sakat mantık örneği. Vasat bir maçın faturasının galatasaray'a kesilmesi. Cüneyt çakır hem fenerbahçeye hem de bize çok hatalı kararlar verdi. Ama 15 gol pozisyonuna giren galatasaraya karşı nerdeyse 3 pozisyon zor çıkaran bir fenerbahçe vardı.
Dakika 33 istatistik veriliyor, galatasaray 7/2şut, fenerbahçe 1/0 ön tarafta yapılan müthiş bir baskı, hata yı da getirdi. Nitekim maçtaki 5 gol de saçma goller(golden önce faul, el, hata) ama forse eden bir takıma, hakemle kazandı denilemez.
Defansınız top çıkaramadığı için Baroni, Topal ve Alex top almaya geldi defansın içine, resmen oyunu yıktık sahanıza.

hiçbir lokantada tek kişilik masa olmaması

Aslında bir davettir başka bir yalnıza, lokantada oturup kafanı önüne eğip çorbanı yudumlarken karşına birinin oturması... Evet daha demin gökten 3 elma düştü.

umutsuzluk

çaresizliğin tüm kasvetiyle üzerine çökmesi, umut edilcek bir şeyin kalmaması.

herkes uyurken işe gitmek

alt komşumun yaşadığı ve onun yaşamasına rağmen benim bile içime oturan bir olaydır. Acıma duygusu değil, "ulan herkes uyuyor ben işe gidiyorum" lafıyla beraber yatağından istemsiz kalkmak, cinnet senaryosu.

12 ağustos esrarengiz şimşekler

Şimşek değil fakat gök gürültüsü kesintisiz devam ediyor, sanki gök'ün içinde bir makine çarkı işliyor. Sizin duymadığınız gök gürültüsü buraya kaymış olabilir. Sanırım Mikail uyuya kaldı.

ödül almışsa başarılıdır mantığı

"Ya o kadar ödül almış, kesinlikle iyi bir sanatçıdır." Bu mantığa hep hasta kalmışımdır. Bir insanın aldığı bir teneke
parçasına sığdırmak bütün sanatı… "Sanatın görevi doğayı kopya etmek değil, doğayı anlatmaktır."
Der, Balzac.
Yani sanat; olmayanı yaratmaktır, bu söze göre Tanrı bir sanatkar,
bizse onun yansımalarıyız. Kim bilir, belki de Tanrı acıyı resmetmek
istemiştir… Kim bilir! Ödül, yöneticilerin sana sadece toplumların belli
çıtasını aştığın için verilen ve aslında sana “artık fazla ileri gitme” deme
şeklidir. Ben bu çıtayı yapabildiğimce aşmak istiyorum diyen kişilerin
sonu, darağacı olmuştur. Durmayın, sanat sınırsız bir kuyuyken, ödüllere bağlamayın.

istanbul a yağmur yağması

açık bir balkonun içerisinden süzülen o ses dalgasını duyabilmektir an itibariyle, bahçeniz varsa kendinizi dışarı atıp toprak kokusuyla sevişeceksiniz.

en çok sevilen şiir dörtlükleri

Sana gitme demeyeceğim,
Ama gitme, Lavinia.
Adını gizleyeceğim
Sen de bilme, Lavinia. Özdemir Asaf

allah a çıkarları doğrultusunda inanan kişi

tanrı'yı kandırmak...
Siz hiç tanrı'yı aldattınız mı? Dünya üzerine gelen tüm inançlılar Tanrı'yı kandırmaya çalışıyor. "o her şeyi görür ve işitir" sözleri ağızlarından düşmeyen insanların Tanrı'ya karşı bu kadar acımasız olması...
Cennet varsa, orası çocukların olmalı. Saf ve temiz çocukların.

küçümseme

insanları aşağılık görme kompleksi.

12 ağustos 2012 galatasaray fenerbahçe maçı

yenilen taraf için bir yıkım, bir felaket. Fenerbahçelilerin 3 temmuz'un, Galatasaraylıların, Fenerbahçeye olan makus talihinin izlerinin bugün sahada savaşarak silineceği maç. Bir galatasaraylı olarak fenerbahçeyle aramızda oynan son 5 maç(son maç hariç) üstünlüğü kurup kazanacağımıza inandığım maç. "kupalara layıksın sen" lafının karşılığı bugün sahada.

allaha inanan kişi için duyulan şefkatli anlayış

karşı taraftan bakıldığında, bu başlığın "allah'a inanmayan kişi için duyulan acıma anlayışı" şeklinde olacağı tahminimdir. iki taraftan biri sürekli diğerinin negatifi. Negatif ol, fakat duygularda bile bu kadar tezatlığın bana göre saçma olduğu anlayış-lar. inanan birine şefkat, inanmayan birine acıma. iki ucu...

football manager 2012

asosyalleştiren bir oyun. hayatımda oynarken böyle sinirlendiğim, futbolcularıma kızdığım bir oyun daha yok. teknik direktörlük vasfının nirvanasına ulaşıp, başarılı taktiklerle kazanmayı arzulayan biri oldum çıktım. ama sinirlenince tam bir fatih terim'im.

milos krasic

fenerbahçeye gelmesiyle, artık 12 ağustos gelsin de bakalım ne kadar iyiymiş bize karşı diye kendi kendime konuştuğum doğrudur. fakat içimde ellerinde patlayacak gibi bir his var.

wtf

hayatın her alanında gerekli bir laftır.

the blame

"idare eder" deyip geçiştirilmemesi gereken bir grup.

evde yaşanan paranormal olaylar

televizyonun çatırdaması garip olmasa da en yalnız anlarda ortaya çıkması bir rastlantı olamaz.

gulyabani

annemin bana küçükken korkutmak için "bak yaramazlık yaparsan gülyabaniyi çağırırım" dediği, film ürünüdür.

türkiye nin yüzde 30 u ateisttir

bana göre yanlış olan tespittir, türkiyenin yüzde 30'u müslüman değildir demek daha doğrudur.