entry'ler (7)

üsküdar ümraniye metro hattı

Görüntüleri Youtube a dusmustur

https://youtu.be/RP3_iHsV8EY

istiklal mahkemeleri

yakın tarihin bir utancıdır. hukukun, insan haklarinin, adil yargilamanin olmadigi sozde yargiclarin hic bir hukuki egitimlerinin bulunmadigi tamamen siyasi ve ideolik katliam muessesidir. isin daha da uzucu tarafi bu katliam muessesi korsan mahkemelerin bir takim insanlar tarafindan savunulmasidir.

Not: istiklal mahkemeleri 3 ayri donemde kurulmus olup yalnizca ilk kuruldugu donemde vatan hainlerinin yargilanildigi dusunulmektedir.

üsküdar ümraniye metro hattı

bugün itibariyle açılmış ve hizmete girmiştir.

hayvanları zehirleyen orospu çocukları

küfür edemeden kendini ifade edememek...

diktatör

(bkz: mustafa kemal atatürk)
(bkz: ismet inönü)
(bkz: kenan evren)

Not: kimseye karsi degilim veya destekcisi degilim yanlis anlasilmalara mahal vermemek icin bu aciklamayi yapiyorum. Bize Özgürlükçü, ilere görüşlü bir lider olarak gösterilen Mustafa Kemal Atatürk aslında halk oyuyla değil silah gücüyle yonetime gelen ve gücü eline alınca öncelikle kendisine muhalif olan herkesi hain ilan edip yok eden bir askerdir. Ayrıca Osmanli devlet saltanatini yikip yerine 17 yillik kendi sahsi saltanatini kurmustur. Halki acliktan kirilirken kendisi luks icinde saraylarda gemilerde saltanat surmustur.

osmanlının mekke varken istanbulu başkent yapması

cunku istanbul dunyanin merkezi oldugu icindir. haritaya bakman yeterli.

chp ye oy vermeme sebepleri

bugüne kadar sadece chp' ye oy vermis ve ailesinin tamami chp secmeni olan biri olarak diyorum ki 1. insan odakli olmak yerine rejim odakli olmasi 2. ideoloji partisi olmasi. 3. toplumun degerlerine karsi soylemleri ve uygulamalari 4. gayri milli olmasi ( turkiye'ye karsi rusyanin yaninda olmasi, tukiye'ye karsi esed'i, sisi'yi desteklemesi, turkiyr karsisinda almanya ve almanya ve hollanda'nin yaninda yer almasi ve en son olarak abd'nin yaninda yer almasi)
Zaten chp'nin %25 i gecememesinin ana sebepleri bunlar. bu arada kilicdaroglu'na ne cok tesekkur ediyorum gozlerimin acilmasina sebep oldugu icin, bize gosterilenlerin gercekdisi oldugunu gormeme ve anlamama sebep oldugu icin ve benim icin chp bundan sonra oy vermeyecegim bir parti. birakin odun komur vs yalanlarini yukarida saydigim sebeplerden dolayi oy alamiyorsunuz iste. her secim kaybedince de algi oyunlarina baslarsiniz yok suriyelilere oy kullandiriliyor yok secimler abd den programla yonetiliyor yok efendim muhursuz zarflarla hile yapiliyor vs. bakalim 2019 yerel secimletinde kaybedince ne diyeceksiniz? ben bugune kadar chp den baska bir partiye oy vermemis bir secmen olarak bir daha chp ye oy vermeyi dusunmuyorum ve daha onceki secimlerde chp ye oy kullanmis bir cok secmeninde bir daha chp ye oy verecegini sanmiyorum. Akp her secimin ertesi gunu calismaya basliyor haril haril calisiyorlar projeler uretiyorlar cozum uretiyorlar chp ise secimlere kadar yatis ancak. arada bir algi operasyonu yapilir ve malesef chp secmeninin buyuk cogunlugu parti nasil evrilirse oyle evriliyor cunku chp nin elinde medya gucu ve yazar gucu var ve kendi kitlesini etkiliyebiliyor. (ornek: meclise chp tarafindan taslagi sunulan yasa tasarisi yine chp tarafindan "tecavuz yasasi" olarak ilan edildi ve bir kisim koyun chp secmeni sorgusuz sualsiz koru korune chp'nin tezlerini savundular. Ayni seilde anayasa revizyonunda chp'nin akil mantik disi soylemleri chp secmeni tarafindan takim tutar gibi koru korune savunuldu)