bugün

entry'ler (54)

kimlikleri yakıp dünyaya insan olarak bakmak

gelecekte kimliklikleri yakmaya gerek kalmadan böyle yapılacak. devletler kalkacak dünya devleti olacak.

atatürk ün harf devrimi yapmasının sebepleri

geleceği olmayan bir dil olması (günümüzce).

evlenilecek kadın

güzel yemek yapabilen kız tipidir. el üstünde yetişmemiş ama kültürlü olup erkeğin halinden anlayan kız tipidir.

yazarlara whatsapp tan gelen son mesaj

iyi geceler.

amerika da parti versem türk kızı çağırmam

şimdi bütün kızlarımızı aynı kategoriye sokmak yanlış. elemanın güzel olan kesimden arkadaşı yok sadece.

bir düğün için harcanan para

gereksizdir. onun yerine sade bir kutlama daha mantıklıdır. daha ev döşeyip araba alacaksın. ne gerek var düğüne de evleneceğin kız ne diyecek buna orası var arkadaş.

kişinin 17 yaşındaki haline vereceği öğüt

17 yaşındayım aq yağdırın şu öğütleri.

öğretmen maaşlarının çok düşük olması

benim bir tanıdık da öğretmen bir ilkokulda. aldığı sabit 1.300 olmasına rağmen dersi sınav derslerinden birisi olduğu için dersi kurslarda da fazla tercih ediliyor. 4.000 değil 4.500 lira alıyor. bence bir öğretmen az almıyor. kalitesini ön plana çıkaran öğretmen bu kadar maaş alabilir. yani öğretmen maaşı az değil. kaliteye göre refah seviyesini artırabiliyor. hem her türlü okulda görüldüğü üzere sistemden ötürü kaliteli ve kalitesiz öğretmen ayrımı yapılamıyor. ancak öğrenciler öğretmenini seçebildiği için bu bir nevi fark yapıyor. kaliteli öğretmen de bu şekilde biraz da olsa hakkını alıyor.

insan olmasaydın ne olmak isterdin

nötrino olmak isterdim. madde ışıktan bile hızlı.

üniye zeka seviyesini ölçen sınavlarla girilmeli

doğru önermenin dibidir. kesinlikle katılıyorum. mesela ben yazılım ve bilgisayar konusunda becerilere sahip bir lise öğrencisiyim. ancak kimya biyoloji gibi işime belki de hiç yaramayacak dersler görüyorum. bu derslerden sınav olmak zorunda kalıyorum.

küfür

örneğin "evveliyatını gibeyim" benzeri söz ve söz öbekleri olup bir insana cisme yada herhangi bir şeye yapılan sözlü hakarete denir.

korku filmlerinden çıkarılan dersler

cenabet cenabet dolanmayacakmışız.

aşık olan gider mi lan

bu aşk,
aşk can yakar.
aşk sigaraya başlatır.
aşk çevresine zarar verir.

aşk kötü.
aşık olmayın.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

(bkz: )https://www.youtube.com/watch?v=6ll16lx8Y3A .

memenin hayatımızdaki yeri

inek memesi olmasa süt olmazdı.

dünyanın en samimiyetsiz cümlesi

-Naber?
-iyi.

damar şarkılar

(bkz: )https://www.youtube.com/watch?v=1FIFf3aA0OQ .

herkes evinde kalsa grip salgını biter mi

bitmez. açık ve net. insanlar evlerinde kalsa bile mikrop içlerinde hep olacak. hastalık bitti deyip insanlar evlerinden çıkınca yine bağışıklık sistemi zayıf olan birisi o hastalığa yakalanacak. sistem böyle.

mesaja hemen cevap veren kişi

bkz. ben.

recep tayyip erdoğan

liderlik yeteneği olan ancak ülkede lider olmasını istemediğim insan. Ancak duruma bakıldığında ondan iyi yönetebilecek bir kişi göremiyorum. (onu desteklemesemde şu anda ülkeyi yönetecek potansiyele sahip tek insan)