bugün

entry'ler (48)

chp li belediyelerde yaşanan grev dalgası

şu aşağıda verdiğim habere bakıp yukardaki yazılanların çöp olduğunu anlamak mümkün.

https://finans.mynet.com/...-4-bin-97-tl-oldu/123572/

ibb çalışanlarının 2016 daki en düşük maaşı 4 bin 97 TL.

yani "akp zamanında asgari ücretle çalışanlara kalktık 4000 tl civarı maaş verdik şimdi nankörlük yapıyorlar" diye bir durum yok.

20 yılda koyun gibi güdülüp krizde ağlamak

asıl koyunluk ülkenin geçmişini unutup eskiden norveç olduğunu zannederek geri kalmış ideolojiler ile güdülmek olsa gerek.

teke tek dövüşüp boğayı yemek

(bkz: boğaçhan)

anıtkabir cami yapılsın

Mezar cami olmaz bi kere. Uydurduğunuz şeyin bir mantığı olsun. Müslümanım diyen herhangi birinden de Kemalizmin türbesi olmuş bi yere talip olacak kimseyi de görmedim, duymadım. Türbenizi tepe tepe kullanabilirsiniz.

rte nin yargılanacağı gün

(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler) bu bakınızın herhalde daha güzel oturduğu başlık çok azdır.

tayyip erdoğan ın elini sıkmayan delikanlı

Kokmuş bi karı bi yerde suratını asıp ellerini kavuşturup beklemişti.bi b.k olmadı. Senden de bi b.k olmaz. Kendi çapında eğlenirsin nezaketsizliğinle.

allah vardır diyenlerin hiçbir kanıt gösterememesi

iSMET ÖZEL'iN ŞU SÖZLERi HATIRA GETiRENDiR:

https://www.youtube.com/watch?v=YHe4B04Jc3w

ayasofya ortodoks kilisesine iade edilmelidir

günün pratik bilgisi: Soda içince hazımı kolaylaştırır.

ayasofya ibadete açıldı

Tarihi bir olay. ilk cumasını coşkuyla kılacağız.

kemalist çomar

Kemalist çomar olmaz. Elittir onlar. "Kemalist fino" demeyi tercih ederim.

lc waikiki nin gökkuşağı sembolünü yasaklaması

Tüm dünyada bas bas bağıran Koroya katılmadıkları için bile tebrik edilecek karar.

göktürk bayrağı

Türklerin sembolünün kurt olması son döneme ait bir hikaye zaten.

https://www.haberturk.com...07-otuken-bozkurt-ve-keci

yeşilçam ın en güzel kadını

Bubikoğlu'nun güzelliği fotodan anlaşılmaz. Onu çekici kılan en önemli yanı mimikleridir. Türk sinemasının esmeraldası olduğu için bize güzel gelir.

ateistlerin cenaze namazı kılınır mı

Aziz nesin yapabildi bi tek bunu. Yahu inanmadığını dinin gereklerine göre gömülmeyi istemek, o mezarlıkta yan yana yatmak ikiyüzlülük değil mi? Niye ağlıyorsunuz nüfus kağıdına zorla yazılıyor falan diye. Git ağlamanı ana babana yap. Ben mi yazdım senin nüfus kağıdına Müslümandır diye? imam aleni kafir olan birinin namazını kıldırmasa görevden alıyorlar. Bu da gördüğüm en saçma şey.

Bir insan karakter sahibi ise saygıyı hak eder. Yaşadığı gibi Uğurlanmayı isteyecek g.te sahip olmayan ezik adam saygıyı da hak etmiyordur.

cumhurbaşkanına hakaret etmek

Demek ki eleştiri ile hakareti ayıramayacak kadar beyinsiz olanların sayısı artmış. Sosyal medyanın etkisi olsa gerek.

moğollardan kaçıp anadoluya sığınan halk

"Bir yerden memnun değilsen bitki Değilsin, kalk daha iyi yerleri fethet" sözünü ilke olarak benimsemiş olmaları birilerinden kaçtıklarını göstermez. Asyada göçler moğollardan çok daha önce başlamıştı. Hun akınları en büyük örneğidir.

Anadolunun yerli halkları yatıp kalkıp türklere dua etsin. Pers-roma savaşları arasında tost olmuş, nüfusları kırılmış bir yerdi Anadolu. Hele kürtler Hakkariden beri geçebildiği her şehir için türklere borçludur. Buraların şehirlerini türkler sayesinde görebilmişlerdir. Bizans nah sokardı sizi antepe Diyarbakıra falan.

papatya

Türk kızlarına "en sevdiğin çiçek?" sorusunu sorduğunuzda alacağınız varsayılan cevap.

ailesi istemiyor diye sevdiğini terk eden kız

Ailesine güveniyordur. insanın flört döneminde gözü kör oluyor. Ailesine rağmen evlenen ve mutlu olan çok az insan gördüm. Ailenin yapısına ve akıllı bireylerin olup olmamasına bağlı biraz da.

sağcıların erken solcuların geç saatte uyuması

işsizliktendir o.

rte ye kadar partim yoktu utanıyordum partilerden

Altına imzamı atarım. Almanya hakkındaki tespitleri de doğrudur. Çoğunuz Almanya soğuk savaşta dünyanın üretim üssü seçildi lafını bile anlamamıştır.