bugün

Böyle kızların allah belasını versin.

Ulan hem çok seviyorsun, hem de gavat baban istemiyor diye sevdiğinden vazgeçiyorsun.
Bahanedir. Çok seven illa bir yolunu bulur zaten.
durduk yere istemiyorlarsa dinlemem ailemi -fikrime saygı duymayana ben de saygı duymam. yoksa olay bi insan için aileyi karşıma almak değil- ama bana ve kendine zarar verecek bi alışkanlığı varsa düzeltmesi gerekir. düzeltmesi için yanında da olurum. kendi istediği sürece.. yani ailem kötü alışkanlıkları için istemediklerini söylerse onları da haksız bulmam. çocuklarını sokakta bulmadılar en nihayetinde.
Genelde mehzepsel farklılıklar ortaya çıkınca böyle oluyor.
Haklıdır amk saygı duyarım zaten ailesinin istemediği biri ile ben niye evleneyim hiç uğraşmaya gerek yok önümüzdeki maçlara bakarız.
bir de kız arkadaşları istemiyor diye terk eden kızlar var. boş verin size kız mı yok.
bahanedir. başkasına vurdurmuştur. saygılar.
Napacaktı?

O kadın anlaşamayıp ayrılmak istediği zaman babası ne diyecek? Ben demiştim, evlenmeseydin diyecek. Annesi komşular ne der diye kızının boşanmasına izin vermeyecek. Erkek bu durum nedenli o kadına uyguladığı şiddeti fazlalaştıracak. Sonucu çoğu zaman kadın cinayeti.

Kendi ailesini biliyor olabilir, eğer bu nedenle ayrılma kararı aldıysa ne kadar haksız olduğunu söyleyebiliriz? Sevgilisi olduğu için okuldan alınan, şiddet gören, ilk isteyen ile evlenmek zorunda bırakılan insanlar var. Abilerinden sokağın ortasında şiddet gören kadınlar var. Bunları bildiğimiz halde olayı niye böyle değerlendiremiyoruz ben anlamıyorum.

Ediş: hata benim. Herkesin fransız, ne bileyim italyan ya da ingiliz olduğu, dadılar ile büyüdüğü, üstün ailelerin içinde yetiştiği sözlük ortamında türkiye gerçeklerinden bahsediyorum.

1. Öfff çok salak biridir.

2. Ben asla böyle bir şey yapmam, yapmak zorunda kalan salak biridir.

3. Vurduruyordur.

4. Kevaşedir.
Bu başlık sahiden ilgimi çekti. Bakin insan denilen şeyin ne denli ikiyüzlü olduğunu net görebileceğiniz nefis başlıklardan biri.

Sabahtan akşama kadar bu kadın bununla napıyormuş, kadınlar neden serseri erkekler ile berabermiş, ailesini dinlememiş, çevresini dinlememiş, uyarmışlardır dinlememiştir diyip kadına şiddet ve cinayet haberlerini basite indiren insanların, kadın ailesini dinlediği zaman verdiği tepkiler ortada.

Belki o kadının göremediği ve ailesinin gördüğü bir şey olamaz değil mi? Olamaz ucu size dokunuyor. Haliyle başa dönüyoruz.

Bunu yapan kadın vurduruyordur.
Bence haklı. "Bunca yıldır bana bakan büyüten insanlar benim kötülüğümü asla istemezler" diye düşünüyordur. Ben bir erkek olarak hak veriyorum.
Nedeni ailesi değildir.
Aile sadece bahane.
Akıllı kızdır.
doğrusunu yapan kızdır. elin oğlu için onu bu yaşa getiren alilesini karşısına almamıştır.
sevginin, aşkın mücadele olduğunu bilmeyen kızdır. aile önemlidir ama fedakarlık yoksa da zaten o ilişki hayır getirmeyecektir. tecrübeye sabit. hayırlısı ne ise o olsun.
Ailesini çok bağlı veya sevdiğinden kuşkulanıyor olabilir.
Eğer ailesi sağlam Ve elle tutulur sebeplerden ötürü istemiyorsa kızlarının mutsuz olacağından eminler ise ailesini dinleyerek iyi yapmış olan kızdır.

Fakat eli yüzü düzgün çocuğu yok bu alevi yok sunni yok Türk yok Kürt gibi saçma sapan kişinin elinde olmayan değiştiremeyeceği sebeplerden ötürü aile istemiyor ve kız da buna karşı çıkamıyorsa yazık etmiştir.
Doğru olanı yapmıştır. Böyle durumlarda bir insanın ailesini karşısına alması çok yanlıştır. Eğer bu evliliği yapmış olsaydı %95 ihtimalle sorunlu bir evliliği olmuş olacaktı. Kim ne derse desin kültürel ve sosyal farklılıklar aile kurumunu çok derin etkiler. Davul bile dengi dengine nokta.
iyi yapıyordur. Elin oğlunu ailesine tercih eden zaten pek akıllı değildir ve gittiği yerde kıymetini kaybedecektir bir süre sonra. Sonuç: majör depresif bozukluk.

Not: bu durum ailesi tarafından ruhsal ve fiziki şiddet görenler için geçerli değildir.
erkek zengin ve kaslı olsa hamile bile kalırdı.
kadınların hep daha az sevdiğini gösteren örnektir.

dışarıdan bağımsız seven kadın çok az.
doğrusunu yapan kızdır ailesinin onayladığı ne delikanlılar var etrafında onlara bakmakta fayda var.
Siler geçerim.
Tamamen bahanedir, sevmiyordur.

Ailesi için geleceğini, duygularını karşısına alıyorsa eğer kendine de saygısı yoktur.
Aile lan bu amk tabi terk edecek.
Ağaç kavuğundan çıkmadı ya sikinizin keyfine yok duygularımış yok sevmiyormuş edebiyatı yapmayın.

inşallah kızım olur ise benim sevmediğim lavuk ile evlenmez siler atarım yoksa.
Çok mantıklı bir hareket sergileyen kızdır aileler en iyisini bilirler.
güncel Önemli Başlıklar