entry'ler (39)

dar tişört giyen kaslı erkek

bol giyerim dar nedir. merak edenler zaten tenimi görür tabi ben izin verirsem. yani dar giymek, elbise ile vücut bir olmaz. ikisi ayrı dünyaların yaratıkları arada biraz mesafe olmalı. dış görünüşte zaten kız veya erkek farketmez benim için zekiler tercihimdir.
(bkz: sapiosexual)

11 nesillerin kaleminin sağlam olmaması

http://www.uludagsozluk.c...3%BCkten-gitsin/&w=bg

bence burdaki yorumlara tekrar bir göz atmanızı tavsiye ederim.

on birinci nesil yazarlar sözlükten gitsin

hiç kimse annesinin karnında yazar olmadı. unutmayalım ki en uzun yolculuklar bile küçük adımlarla başlar. şunu da hatırlatayım her geçen elbet bir gün geçilir. bir yazar olduğunu düşünen birisinin böyle saçma bir safsatadan bahsetmesi, evet bunu gerçekten istemesi benim bakış açımdan çok tuhaf birisi olduğunu düşünüyorum. kendini beğenen başkalarını beğenmez kim olursak olalım adımlarımıza dikkat etmeliyiz yoksa sonunda çukura düşen yine biz oluruz. sizlere bir arkadaşımın sözünü paylaşmak istiyorum, ''eğer bir ejderhanın özgürlüğünü elinden alırsanız kendi kendinizin sonunu getirmiş olursunuz. her ejderha dünyaya gelmeden önce bir yumurtanın içindeydi şimdi ise devasal bir ateş efendisine dönüşmüştür. eğer siz yanmak istemiyorsanız gidin kendi alanınızda uçun, aksi takdirde yanar ve küllerinizle düşmanlarınızın önünde rezil olursunuz.'' yanlış anlaşılmasın burada asla bir tehdit yoktur aksine bir ihtar vardır. kim yanarsa bunu sadece kendi istediği için yapmıştır sonuçta beyinleri tutsak olmayan yazarlarız biz. onları böyle dar düşüncelerle tutsak etmek çokta mantıklı bir hareket olmaz.

Not; Kimseyi küçümsemeyin, sadece keşfedin bakarsınız ki kendinizi bulursunuz.

türkiyenin adının tayyipistan olarak değişmesi

tamam tayyip' i severim ama buna kesinlikle çüş derim insan bir yerden sonra durmasını bilecek.

kendinizle arkadaş olur muydunuz

bu kim olduğuma bağlı. eğer yolda yürürken tanıştığım biriyse kesinlikle bana uyar. çünkü yolda giderken tanışan insanlar asosyaldir, güvenilir, onu tanımak için daha çok zaman harcarsınız hiç yoktan önyargınız yoktur o kişiye karşı ben bunu severim. fakat bir ortamda tanımışsam o muhabbet fazla yürümez zaten hakkında bazı şeyler duymuşumdur, sonra çevremdeki insanların yığınla önyargı ve palavraları sürekli kafamın etrafında kara bulutlar gibi dolanır durur. bu da beni rahatsız eder ama şunu söylemeliyim ki ben kesinlikle ön yargılı biri değilim. herkese bir şans veririm. kurşun namludan sadece bir defa çıkar geri dönüşü olmayan bir yola girer. neyse bu kadar edebiyat yeter kısacası bir çaya hayır demem.

hayatını ne değiştirir

hayatımın olduğundan çok memnunum acısıyla veyahut tatlısıyla ne farkederki her günüm zaten aynı değil ki bu demek oluyor hayatımı değiştiren olaylar her gün gözümün önünden sessizce geçip gidiyor artık onları farkediyorum amma da gürültü yapıyorlar yaw.

sözlük yazarlarının itirafları

şimdiye kadar asla kendim olmadım. bir başkası gibi yaşadım sadece yalnız olduğumda kendim oldum. yıllardır uludağ sözlüğü takip ediyorum fakat yeni üye oldum. ben önce ortamı süzerim sonra kafama yatarsa ortama girerim. asosyal bir hayatı tercih ederim sadece benimle konuşanla konuşur benimle yaşayanla yaşarım. beni takip edeni teşekkür anlamında bende onu takip ederim amacım beğenilmek veya beğenilmemek asla değil özellikle şunu merak ediyorum benim yazılarımı neden beğendi veya neden beğenmedi bu konuda neden bana katılıyorlar veya katılmıyorlar özelden mesaj atarlarsa memnun olurum atmazlarsa canları sağolsun. çok umursamaz bir tipimdir tabi karşımdakine öyle sezdiririm fakat bazen olayları oluruna bırakıp hayatımdan zevk almaktan bir adım bile geri durmam. bu gidişle daha çok şey itiraf ederim onlarda bana kalsın.

kürtlerin türkiye de iç savaş çıkaracağına inanmak

ben türküm ama hayatımda gördüğüm en muhteşem insanlar kürtler olduğunu gördüm. en soğuk kış günlerinde bile kar suyundan bir çay demler ve o sıcak tebessümleriyle size ikram ederler. yani kürt kardeşlerimin bu ülkede iç savaş çıkarması sadece bir teoriden ibarettir. bu ispat edilemez onlar sadece bizimle omuz omuza Çanakkale Savaşı'nda amansızca mücadele verir.

yazar olmak

yazıyorum öyleyse varım.

3 idiots un yan etkisi

1 ocak 2016 tarihi bir daha gelmeyecek.

kulağa hoş gelen diller

farsça.
(bkz: man o to)
(bkz: bi men merov)

bi men merov

TR:
Ey felek, ey evren bensiz dönme, ey kamer (ay) bensiz gitme
Ey felek bensiz gezme, ey ay bensiz ışıklanma
Ey yer küresi bensiz gitme, ey zaman bensiz geçme
Bensiz gitme, bensiz gitme
Ey yarım ey yarım, ey cesur, korkusuz ve pervasız yarım
Ey dilberim, ey sevgilim ey mahrem ve derdimi çekenim
Diğerleri seni aşk hitap ediyorlar ve ben seni aşk sultanı biliyorum
Ey diğerlerinin hayâlından daha yüksek, bensiz gitme, bensiz gitme
Ey âşıklar ey âşıklar herkes onun çehresini görürse
Aklı karışacak, huyu değişecek...

FA/TR:
Ey felek bi men megerd-o ey ghemer bi men merow
Ey felek bi men megerd-o ey ghemer bi men metab
Ey zemin bi men merow-ve ey zeman bi men merow
Bi men merow, bi men merow
Ey yar-e men ey yar-e men, ey yar-e bi zenhar-e men
Ey delber-o deldar-e men, ey merhem-o ghemkhar-e men
Digeranet eşgh mikhanend-o men soltan-e eşgh
Ey to balater ze vehm-e in-o an bi men merow, bi men merow
Ey aşeghan, ey aşeghan ankes ke bined ruy-e U
Şuride gerded eghl-e U, aşofte gerded khuy-e U...

FA:
اي فلك بي من مگرد و اي قمر بي من مرو
اي فلك بي من مگرد و اي قمر بي من متاب
اي زمين بي من مرو و اي زمان بي من مرو
بی من مرو بی من مرو
اي يار من اي يار من اي يار بي زنهار من
اي دلبر و دلدار من اي محرم و غمخوار من
ديگرانت عشق مي خوانند و من سلطان عشق
اي تو بالاتر ز وهم اين و آن بي من مرو، بی من مرو
اي عاشقان اي عاشقان آنكس كه بيند روي او
شوريده گردد عقل او آشفته گردد خوي او

Bu sözler kalbin aynası içindir sıradan insanlara gitmez.

küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan sözler

bu lafın altından kalkamazsın.

işlenen ilk günah

ergenlik çağına girdiğimde hala günahsız olduğumu düşünmek benim ilk günahım oldu.

türk erkeklerinin kadın a aç olması

eğer bir sapiosexual isen işler değişir bro.
(bkz: sapiosexual)

sözlük yazarlarının prensipleri

kendimi ele vermem gizlerim kim olduğumu çözemez kimse. basit gözükür zor yaşarım. sosyalliğin dibine batmışımdır. kısacası sen kimsen ben O' yum.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

''Siyah, beyaz, düz, biseksüel, gey, lezbiyen, kısa, uzun, şişman, sıska, zengin, veya fakir olman umrumda değil. Bana karşı iyiysen, sana karşı iyi olurum. işte bu kadar basit.'' Eminem dinliyorum.

sözlük yazarlarının şu an ihtiyacı olan şeyler

''bana beni geri ver.''

geceye bir büllük bırak

şimşeklerin efendisi diyordu buna halbuki o geceleri sevmeyen uykudan nefret eden bir şizofrendi. gözleri patlayacak gibiydi sanki ama daha neler olup bittiğinin o da farkında değildi. dahası onun için sabahlayacak bir gecesi bile yoktu.

üstteki yazarı öpmüyorum çünkü

öpmek veya öpmemek işte bütün mesele budur dostum. kahretsin bebeğim canın cennete...