bugün

entry'ler (92)

hüseyin nihal atsız

Kutlu tini şad, mekanı türk uçmağı olsun.

abdullah çatlı

Şahididir seine nehri cesaretinin
Köpekler havlasın, kurtlar varisidir yiğitliğinin

Kutlu tini şad, mekanı türk uçmağı olsun.

sözlük yazarlarının en son aldığı kitaplar

Dalkavuklar gecesi/z vitamini- nihal atsız.

fatih terim egosu

Galatasaray'da tekrar kendini gösterecek egodur. Fatih terim'in burdan sonraki durağının galatasaray olmayacağını kim söyleyebilir? Yine gelecek, yine gelecek. Hiç bitmeyecek. Allahım!

önümüzdeki maçlara bakacağız

izlanda maçı sonrası verilecek demeç. Ha bir de hava soğuktu çocuklar ondan oynayamadı denecek. Zaten yazık o yavrucakları bu soğukta oralara kadar götürdüler. Üşütecekler. Kıyamam.

9 eylül 2014 izlanda türkiye maçı

istifa diye bir müessesenin olduğunu bize hatırlatan maç. Bu hezimet sonrası yol yakınken birileri yapması gerekeni yapmalı.

burak yılmaz

Spikerin laf soktuğu futbolcu. Gol kaçırdıktan sonra spiker, burak 3 metreden dışarı vurdu dedi ve bu sözlerde açıkça bir sitem vardı.

Ülkenin en iyi oyuncularıyla en kötü futbol nasıl oynanırı gösteren maç. Yine bir hayalkırıklığı yine bir hüzün. Elveda 2016.

useless

Çok güzel bir şiir. Okumaya ve okutmaya değer.

Ne şiirlerimiz ne destanlarımız biter. Ne kahramanlığımız ne de mertliğiz. Yeter ki türk ırkı yaşasın, var olsun! Bu kahramanlar şiir de yazarlar, gerektiğinde er meydanında destan da.

2016'da yine, elalemin takımlarını izleyeceğimizi belli eden maç. Alıştık turnuvalara katılmamaya.

sözlük yazarlarının favori kitap karakterleri

(bkz: oblomov)

kız kardeşine pandik atan abi

Gerçekte olmayan, sözlükçüler tarafından uydurulan abidir.

Eksini verdim, güzel günlerde kullan.

necdet kökeş

Bir yeşilçam emektarı. Hem oyuncu olarak hem de ışık ve yapım ekibi içinde çalışarak 100'e yakın filmde görev almıştır. Aklımızda hep; iyi kılıç kullanan, iyi döğüşen, korkusuz ve mert bir türk cengaveri olarak kalmıştır.

ben bir yumurta bile kıramam kızları

Başarılı, güzel ve eğitimli biriyse bu özelliği sorun olmayacak kızdır. Tutarız bir hizmetçi eve olur biter. Ancak bu özelliklere sahip değilse oturup derdine yansın.

askerdeyken kız arkadaşın aldatması

Alet olunmaması gereken olaydır. Bir kız vardı, sözlüsü askerde. Kız, çocuk askerden gelene kadar bana yazdı. Ancak yapmadım, yapamadım. Hem o çocuk için hem de kendim için. Bugün ona onu yapan yarın da bana yapar. Neden bir karaktersizle beraber olayım ki? Çocuk gelince evlendiler bir de.

fakir insanların çirkin olması

Doğru önermedir. Şu bir gerçek; eğitim ve kültür yüze yansıyor. Ne kadar eğitimli, kültürlü ve görmüş geçirmişsen yüzündeki ifade daha hoş, daha alımlı, daha oturaklı oluyor. Genelde zengin insanlar bu tür bir yaşam biçimine sahip oluyor. E para varsa bir de giyimine ve bakımına özen gösteriyorsun. Tamam işte daha ne olsun.

çanakkale kızlarının kaşar olması

Katılamayacağım düşünce. Ben gelibolu'da askerliğimi yaptım. Oraların her tarafı kışla ve asker. Kızlar, askerlerle karşılaşmamak için hafta sonları sokağa bile çıkmazlardı. Tarif ettiğiniz gibi olsalar, aksi bir davranış sergilerlerdi herhalde.

çin in 8 uygur türk ünü idam etmesi

maalesef gerçekleşmiş hadisedir. idam edilenlerden 3 'ü Bundan yalnızca 10 ay önce olan olayların planlayıcısı olarak görülmüş ve adil olmayan sözüm ona bir yargılama sonucu 10 ay içinde idam edilmişlerdir. Tüm insan hakları örgütleri artık bu çin zulmü karşısında daha fazla seslerini yükseltir ve hatta orada yargılanan türklerin mahkemelerine katılma ve gözlemci olarak izleme talebinde bulunurken türkiye'nin, yeni gelin gibi öylece sesini çıkarmadan durması kabul edilebilir gibi değil.

http://www.nbcnews.com/ne...-charges-xinjiang-n187706

ışidden tc ye kaçıp atatürk heykeli yakmak

Akp hükümeti döneminde gerçekleşen hadisedir.

ırkçılık bahanesiyle türk milletini karalamak

Tam başlık "ırkçılığı lanetlemek bahanesiyle türk milletini karalamaya çalışmak"tır.

Maalesef sözlükte sıkça görmeye başladık. Sen ırkçılığı tasvip etmeyebilirsin, ancak bu türk milletini karalamanı gerektirmez.