bugün

entry'ler (17)

demokrasiden hayır beklemek

Boş bir beklentidir. malumunuz üzerine demokrasi insanları oyalacak en iyi sistem olduğu için bunun üzerine insanlık ümitlendirilip hayır bekletilmektedir. yahu yazacak çok şey var ama gerek yok kısacası demokraside diğerleri gibi boştur boş. yok öyle birşey yok.

şebnem

Havada buhar durumunda bulunan suyun gecenin serinlemesiyle çimenlerin üstünde ya da bitkilerin üzerinde oluşan su damlacıkları imiş anlam olarak, tabi bu anlamın üzerimdeki tezahürlerini düşünürsek ömrüm boyunca bu damlacıkların buram buram her an üstümde hissedeceğim ve hissetmesinden huzur bulacağım şeb-nemimdir...Burdan bir ilan-ı aşkla kapatayım.

O çiçek yapraklarındaki şeb-nemim benim sevdamdır, ömrümdür,
Hayatımda bildiğim tek şey seni gördüğümdür,
Geceleri üstüme damla damla ak şeb-nemim,
Bir ömür yak beni şeb-nemim,

O gül yüzün gecenin karanlığında yansısın yüzüme,
parıl parıl parlasın o kömür gözlerin gözüme,
Gecenin nemi sular seller gibi aksın üstüme,
Sen benim biriciğimsin unutma sakın ŞEB-NEMiM...

canından bezmek

insanın kafayı sıyırmaya ramak kalması ile alakalı olan durumdur. sağa dönersiniz olmaz sola dönersiniz olmaz. o an yok olup gitmek istersiniz. dayanılmaz bir yok oluş isteği belirir içinizde. zaman herşeyin ilacı derler ya bazen o da olmaz ilaç olmaz zehir olur zaman. şu an aynen bu haldeyim nasıl kurtulacağımı bilmiyorum. hiçbir şey soğutmuyor yüreğimi. kendimizi dondurma özelliği olsaydı ne iyi olurdu. ama yok çekeceğiz mahkumuz buna yalvarmak yakarmak istiyorum Rabbime ama öyle ki o isteğim dahi kırılmış durumda. ne yapmalı dersiniz? hiçbir şey...

devlet bahçeli

Bakıyorum da bugün yere kapaklanmış diye gündem olmuş. zaten başka birşeyle gündem olsa şaşarım. öyle tuhaf ülkeyiz ki bir parti liderinin yere kapaklanmasında dahi insanlarımız sevinenler ve üzülüp onu savunanlar olarak ikiye ayrılabiliyor. insanlık hali düşer de kalkar da bunu siyasi mecrada tartışmakta nedir arkadaş. sanırım ülkenin iyice cılkı çıktı gitmek isterdim buralardan ama imkanım yok maalesef. ayrıca bahçeli'nin kesinlikle gitmesi gerektiğini düşünenlerdenim. bu kadar etkisiz siyasetçi olunur mu arkadaş.

uefa yı alırız diyen fenerli

yahu daha spartak moskova'yı yenemiyorsun inter'in, liverpool'un bulunduğu turnuvada kupayı alacağım diyorsun. nasıl inanıyorlar ki acaba yedikleri bişeyler dokunuyor olmalı.

liberalizm

bir arkadaşıma sormuştum liberalizm ne demek diye o da kısaca götünü her tarafa dönebilen demek demişti. şimdi düşünüyorumda haksız değilmiş. nerde güç liberaller orda cuk diye oturmuş.

her şehit verildiğinde operasyon başlaması

artık kabak tadı veren olay. operasyon başlıyor ama ondan sonra haber alamıyoruz ne iş anlamadım. bu milleti artık tek şey bi nebze olsun rahatlatır. öldürebildiyseniz eğer getireceksiniz hepsini asılı şekilde sergiliceksiniz. yok çembere alındı yok 20 pkk'lı öldürüldü. hani nerdeler. inanmıyorum göstermedikleri sürece inanmicam da.

selçuk yöntem

ses tonuna hayran olduğum kurtlar vadisinin aslan akbeyi.

neftçi bakü

Uefa'da fenerden çok destekleyeceğim bakülü petrol işçilerinin kurduğu takımdır. pek bir ümidim yok ama belli olmaz.

suat kılıç

Selahi midir nedir küçücük çocuğu gazetecilerin karşısına çıkartıp prim yapmaya çalıştığını düşündüğüm şahsiyet. Hayır hadi bu çocukla marmariste karşılaştın komik geldi anladıkta makama çağırıp yine komiklik yapmasını sağlamaya çalışmakta nedir. gitmiş birde gazetecilerin önünde cebine para koyuyor çocuğun ayıptır yahu. ayrıca çocukta hiç sempatik değildir.

31 08 2012 recep tayyip erdoğan açıklaması

Yine yalama gazetecilerin pısarak sorular yöneltiği programdır. yahu arkadaş nasıl bu kadar yalamalık yapabiliyorlar anlamıyorum. sadece midemi bulandırıyorlar.

radamel falcao garcia

Neden hala bir real madrid'de, barcelona'da, united'da oynamadığını düşündüğüm futbolcu. david villa'dan ne eksiği var ki. Ama tahminim seneye kesinlikle büyük bir kulüpte oynayacağını düşünüyorum.

alex de souza

aykut bu adamdan ne istiyor anlamıyorum doğrusu. Adam çatır çatır topunu oynuyor, maç kazandırıyor daha ne istiyorsun be adam. Fenerbahçe'li değilim ama alex'i hakikaten seviyorum. adamsın alex.

ael limassol

Umarım gerçekleşmez ama özellikle rum tarafında yapılacak olan maçta olayların çıkacağı aşikar karşılaşmadır.

galatasaray şampiyonlar ligi h grubu fikstürü

Galatasaray'ın manchester'dan ziyade cluj'dan darbe yiyeceğini düşündüğüm şampiyonlar ligi grubudur. Yine de Galatasaray^'ın 2. olarak gruplardan çıkacağını düşünüyorum.

incicaps com

Her ne kadar komik capslar yoğunlukla bulunsa da yorum yapanların bildiğin liseli ergenlerden oluşması ve akla hayale gelmeyecek küfürler içermesi hasebiyle iğrendiğim site. Komiksiniz ama iğrençsiniz de.

20 eylül 2012 fenerbahçe marsilya maçı

Şayet sol bekte Hasan Ali Kaldırım, ortada Selçuk Şahin gibi bir üçüncü sınıf topçularla oynamaya devam etmesi halinde kaybedeceği karşılaşmadır.