bugün

entry'ler (128)

kızıl saçlı kızlar

Fantezi dünyamı süsleyen kızlardır.

cem yılmaz ın seçim sistemi eleştirisi

özetle vergi olayı hariç tamamiyle katıldığım eleştiri.

tek cümlelik gerçekler

herkes kendi bokunun kokusunu sever. *

uludağ sözlük

zamanla ne hale geldiği, kimlerin yuvası olduğu, nasıl bir değişim süreci geçirdiği ulu roman başlığına yazılan entrylere bakılarak kolayca anlaşılan.

edit: imla

kişinin 40 yaşındaki haline sorular

zengin misin lan, paran oldu mu? yoksa hala eskisi gibi misin? neyse boşver hala eskisi gibi iyi bir insansan forget about the rest.

mutluluk

günümüz dünyasında erişilmesi imkansız olan. insan olma nitelikleri taşıyan hiç kimsenin mutlu olabileceğine inanmıyorum. birçok kez sevinç ve mutluluğun karıştırıldığını düşünüyorum. şimdi diyebilirsiniz aga sevinç ve mutluluk eş anlamlı değil midir zaten diye. hayır değildir sevinç insanoğlunun duyduğu anlık hazlardır ama mutluluk daha geneldir ve hayat boyu devam etmesi gerek. o yüzden mutluluğun daha kapsamlı bir duygu olduğunu düşünüyorum, sevinç ise geçicidir. bir olaydan dolayı mutlu olamazsın sadece sevinirsin o olaya. zaten dünyanın şu anki düzeninde olan biten tüm kötülükleri düşünürsek eğer ve insansak gerçekten nasıl mutlu olabiliriz ki? ve mutlu olduğumuz anlar bile yoktur, öyle sandığımız anlar aslında sevinç duyduğumuz anlardır. ha nasıl mutlu olabilir peki insan? bu konuda da şunu söyleyebilirim: eğer çevremizde olup biten tüm insanlık dışı eylemleri görmezden gelip insanları umursamazsak mutlu olmayı başarabiliriz ama bu da bencil bir mutluluk olur ve tam anlamıyla benim hayal ettiğim mutluluğu temsil etmiş olmaz. nihayetinde mutluluk kapsar sevinci.

apartmana girildiğinde kendi kendine yanan ışıklar

amerika ve isral'in gözetimi altında olduğumuzun kanıtı. bunlar hep onların işi.

adalet

hukuktan önce gelmesi gerekendir. hukukla hiç karıştırılmamalıdır zira adalet olması gerekendir, hukuk ise sadece kağıt üzerindedir.

eklemeden geçemeyeceğim
bir tanım daha: bu ülkedeki sıradan insanların hiç tanışmadığı kavram.

çayı bardakla içen kız

başka gezegendendir. hiç bardakla çay içiliiiiirr. boduçla ya da çamçakla içecen.

türkiye nin yüzde ellisi ateisttir

yanlıştır. milletin ne olduğunu bilemem ama kesinlikle yüzde 50'i müslüman değildir. hatta yüzde 20'yi bile geçerse şükretmek lazım. müslümanım demekle müslüman olunmuyor sonuçta.

bakire olmayan bayanlar sınır dışı edilmelidir

acaba hangi bakan yine bir pot kırmış diye açtığım tümce.

köpeğiyle evlenen adam

en iyisini yapmıştır. bu zamanda bir insanla evlenipte ne yapacaktı.

helal sana joseph kardeş, zaten bu zamanda varoluşçu kaygıları olan ve insanlardan artık bi bok olmayacağını anlayan bi sen bi ben kaldık.

başbakan ın metrosuyla işe giden akp karşıtı

bana vay be başbakanın bi de metrosu varmış demek dedirten durum. ben de bu adam neden dünyanın en zengin başbakanları arasında diyordum.

bir başbakan halkına hizmet yapmaya mecbur, yapması gereken metro onun mu oluyor şimdi. doğru diyorsunuz aslında onda ülkenin baştan sona ona ait olduğu algısını oluşturan sizlersiniz, adam da haklı bi yerde. bana da verin o gazı ben de burdan himalayalara uçayım yani.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

luna amara - albastru

http://www.youtube.com/watch?v=oid8GMQrdQk

28 ekim 2012 akpli bakanların yuhalanması

dünya sıralamasında ilk 8deki bayan tenisçilerin katıldığı wta istanbul 2012 final maçı sonrası kupa töreninde bakanların protesto edilmesi olayı.

aile ve sosyal güvenlik bakanını kupa törenindeki dikkatimi çeken konuşması: "sayın serena yı ( bu sırada yuhalandığı için duraksar ve tekrar etme hissi oluşur) sayın serenayı ve şarapova yı kutluyoruz. hepinize sevgilerimizi, saygılarımızı sunuyoruz". ya bi git ya sayın serena ve şarapova ne ya

shine on you crazy diamond - pink floyd

şarkı sözleri:

remember when you were young, you shone like the sun.
shine on you crazy diamond.
now there's a look in your eyes, like black holes in the sky.
you were caught on the crossfire of childhood and stardom,
blown on the steel breeze.
come on you target for faraway laughter,
come on you stranger, you legend, you martyr, and shine!
you reached for the secret too soon, you cried for the moon.
threatened by shadows at night, and exposed in the light.
well you wore out your welcome with random precision,
rode on the steel breeze.
come on you raver, you seer of visions,
come on you painter, you piper, you prisoner, and shine!

seni çok özledim güzel kardeşim. inşallah yerinde rahatsındır..
https://www.youtube.com/watch?v=BLKiMbC6s2k

aerosmith - dream on bazen tüm gün steven tyler dinlemek isterim bugün de onlardan biriydi. teşekkürler steven.

http://www.youtube.com/watch?v=WIv1MAClQhk

şu anki ruh halimi özetlediğinden: pink floyd - comfortably numb

http://www.youtube.com/watch?v=YQWszrZHBPI

ülkeyi terk etmek için geçerli nedenler

yavaş yavaş oligarşik yönetim şekline yaklaşıyor olmamız. bir devletin hizmetlerinden fukaranın da payını alarak kendi zimmetine geçirenlerin gün geçtikçe artıyor olması. bu hizmetler, bir vatandaş için devleti devlet yapan en ileri hizmetler olsa bile vatandaş olma durumu bir vatandaşın bunlardan yararlanamaması için geçerli bir sebep olmakta. bahsettiğim hizmetlerin (güvenlik ve adalet) yani bir devletin sağlaması gereken en temel ihtiyaçlar olan bu elementlerin bir gruba hizmet ediyor olması geçerli birer neden.

devamlı kaybedilen şeyler

sağa, sola, televizyona, gazeteye, internete, insanlara, insanlar arasındaki ilişkilerine-onların hayvanlar hatta bitkiler arasındaki ilişkilerine, insanların taa içlerine bakıp bulamadıklarımdır.

vicdan-empati-iyiniyet-samimiyet-onur-akıl-düşünce-merhamet-sevgi-özgürlük... listeyi uzatmadan şunu diyeyim insanı insan yapan tüm değerler.