bugün

milli aidiyeti dejenere olmuş ağır metal dinleyen sapkın insandır.
özünü tam olarak kavrayamamış insandır.
(bkz: biz anadolu insanıyız)
duygu nedir bilmeyen insandır. insanı, memleketi, ailesini sevememiş kişidir. neşet abiyi dinleyip sevgisine, duygu katıp onu daha anlamlandırmak dururken, kuru kuru seven insandır. neşet abi, sadece ozan değil, aynı zamanda en asil duyguların adamıdır.

biz neşet ertaş, dinlememiş nesile aşina değiliz.* dedirtir.
(bkz: it s me mario)
Daha neşet ertaş'ın kim olduğunu bilmeyen insanlar da var . Nil Karaibrahimgil gibi .
ah yalan dünya,yalan dünya yalandan yüzüme gülen dünya sözleriyle efkarlanmamış,misketle coşmamış insandır.
çok şey kaçırmıştır.
canlı dinlemenin hazını yaşayamayacak olan insandır. diğer kanallardan dinlemeyen insan ise daha bir boş çerçeve özelliğini taşımaktadır.
cahildir, dünyanın rengine kanmıştır. acilen dinlemesi gereken insandır.
Dinledigi anda hayatinda bazi eksiklikleri fark edecek insandir.
internetsiz bilgisayar gibidir kalpsiz insana benzer.
ne aşkı ne de aşk acısını doyasıya yaşamıştır.
üstadın muhteşem sazını dinleyip coşmamış insandır. kaybı büyüktür fakat internetin avantajlarından yararlanıp birçok türküyü dinleyerek bu durumdan kurtulabilir. ilk kez başlayacaklara şunu öneririm. http://ulu.so/ubgae4
Cok daha iyi şarkıcılar dinlnmiştir. Müzik zevki iyi insandır.
hayale aldanıp dünyanın rengine kanmıştır..
Kendi kültüründen uzak duran insandır.

Yada kendini hiç yarım kalmış hissetmemiş, ruhunu doyurmak istememiştir.
Neşet ertaş dinlememekte neymiş?
'cahildim dünyanın rengine kandım' derken efkarlanmamış insan mı ? Öyle bir nesli reddediyorum.
Dost Elinden Gel Olmazsa Varılmaz Rızasız Bahçanın Gülü Derilmez Kalpten Kalbe Bir Yol Vardır Görülmez Gönülden Gönüle Gider yol gizli gizli dizelerinin keyfini alamamış insan biraz eksiktir bence.
yalan dünyayı bilmeyen zahideyi tanımayan insandır ki çok yazıktır o insana.
Hayatta bir şeyleri eksik yaşamış insandır. Sevdası da aşkı da yarımdır o insanın .
insan bi gönül dağını dinler bari demek isterdim ama ülkenin yarısı 2000' li cıbırın karnına bakmakla meşgul.
Neşet Ertaş dinlememiş adama ben gönül vermem.

Herkese selam, sana neşet Ertaş türküsü...
insan bile demem bu şahısa.

Siktirsin gitsin aleyna tilki dinlesin.
Mahsuni serif ve neset Ertaş beraber konserlere turnelere giderler, her konser sonunda mahsuni 'nin sivri dilli türkülerin den dolayi karakola götürülurler, en sonunda neset Ertaş der " gardaşım biz senle ayrı ayrı çıkalım konserlere sen dövüş adamsin ben gönül adamıyım " der, sen bilmezsin ki bunları neyini anlatayım.
30 yaş altı için bir anlam ifade etmez, değerini hayatı anladıktan sonra, rüyadan uyandıktan sonra, gerçekten sevdikten sonra bir evlat sahibi olduktan sonra anadan yardan ayrıldıktan sonra..

bir yoksunluğu yaşadıktan sonra, bir aşka bulandıktan sonra, ekmeğini paylaştıktan sonra, dostun derdiyle dertlendikten sonra ve beyaz adam gelip telefonunu elinden aldıktan sonra mutkala dinleyecektir.