entry'ler (24)

orijinalinden güzel olan cover lar

Lacuna Coil'in Depeche Mode'un Enjoy the Silence coveri

yeni sevgilinin sesinin eski sevgiliye benzemesi

yeni sevgilinin yuzunun eski sevgilininkine benzemesinden daha iyi olan durumdur. Hayir yasadim biliyorum,koyar insana. Hele sac,konusma tarzi,begeniler falan ayniysa daha bi can sikar.

aşık olununca hissedilenler

(bkz: butterfly efect)

lisedeki efendi kültürlü çocuk

Bizim sinifta da bulunan ilginc insan tipi. Cok kulturlu oldugu soylenemez tabi ama konu tarih ve edebiyat olunca akan sular duruyor. nasil bir edebiyat askidir,divan edebiyati siirlerini ezberler. Arapca bilir. Dindardir. Turku asigidir. (bkz: gecen yine saskinim)

recep tayyip erdoğan öldüğünde söylenecek sözler

davul zurna lazimdir ağabey?

uzak mesafe ilişkisi

Sevgilimin benden ayrilma sebebidir.
Her hafta olmadi iki haftada bir gorusurduk. O Beylikduzunde ben Bahcelievlerde oturuyorum cunku. (Ne uzak degil mi?) Neyse ayriliverdik.
Ha sonradan ogrendim ki yuzunu bile gormedigi,kendinden iki yas buyuk bir kizdan hoslaniyormus. Koydu mu bana koydu,ama baskasindan hoslanmasi degil,bana uzak mesafe iliskilerini yurutemiyorum diyip Antalyadaki kizla isi pisirmesi koydu. (bkz: bu da böyle bi animdir)

hiçbir şey yapmayalım sarılıp uyuyalım diyen erkek

Tabi ki yalandir ama kadinin da bu yalanin farkinda olmasina ragmen neden hadi len ordan dememesi merak konusudur.

yaşamadan bilinemeyecek durumlar

sozlukculerin yazmamis olmasi beni cok sasirtan durum,seks. -bence.

çocukken hayal edilen tanrı şekli

upuzun beyaz sakallari olan elinde asasiyla oturup bizi izleyen bi tanri hayal ettim ben hep.

saatlerce dinlenesi şarkılar

Radiohead-Creep
Aerosmith-Dream On
One Republic-Come Home
Jason Walker-Down
Jeff Buckley-Hallelujah
Red Hot Chili Peppers-I Could Die For You
Christina Perri-Jar of Hearts
Incubus-Love Hurts
R.E.M-Everybody Hurts
Placebo-Without You Im Nothing

hocanın ağzından çıkan her şeyi not eden tip

Üniversitede sirf bu ozelligi yuzunden altina araba ceken insanlar biliyorum o yuzden kizmayin, bagirmayin. Akilli olanlar onlar,biz degiliz.

ayrılırken sevgiliye söylenebilecek en kötü söz

-Beni mutlu etmiyorsun artik....

Derdini anlatmaya calisirsin,elini tutar,gozunun icine bakar,bi umut beklersin barisacaginizi size sunu soyler:
"Fikrim degismedi..."

hallelujah

The O.C ile kesfettigim Jeff Buckley'nin inanilmaz huzur veren sarkisi. Uyku problemi yasadigim donemlerde kisik sesle kulaklik esliginde dinler ve kolaylikla uyurdum. Ayrica cok da guzel bir sahnede calar, The O.C severler bilir.

çok sevdiği halde bir insana geri dönememek

insanin agzina sican duygudur. Her gun yeniden asik olursun ama geri donemezsin. bikmadan usanmadan ozlersin ama gururdan midir yoksa sana tekrar evet demeyeceginden korktugundan midir bilinmez bir turlu onunla yeniden olamazsin. (bkz: gecen yine asigim)

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

Dusa girdikten sonra sirtinizi keselemek isteyip de bunu beceremediginiz andir. Eliniz yetismez ve "Ah simdi bir sevgilim olsaydi da....." dersiniz. Aci bir durum.

two door cinema club

hakkinda bu kadar az entry girilmis olmasina sasirdigim grup. Cok eglencelikli sarkilari var, what you know dinlenesidir.

eski sevgilinin özlemesi

Genelde erkeklerin yasadıgı durumdur,cunku erkekler ozlemez; ozlenir. Tam tersi duruma nadir rastlanır, zaten erkek ozledim diyorsa da yalandır. Buyuk ıhtımalle bosta kalmıstır. Bu da boyle bılıne yani sozluk.

eski sevgiliyi özlemek

02.02.2012den beri -evet ayrildigimiz tarih bu- icinde bulundugum ve insanin moralini fena halde bozan durum.
Ozlersin,hatta oyle bir ozlersin ki, sana geri donmek istese her sartini kosulsuz kabul edecegine yemin edersin.
Sıkılmadan usanmadan ozlersin. Ozledigin tek sey "o" degildir. Ruhunu ozlersin,dudaklarını ozlersin,hatta yemek yerken cıkardıgı seslerı ozlersin,kıskanclıklarını ozlersın,hayallerını ozlersın.
Cok ozlersın,cok demek de yetersızdır aslında. Sabah gorur aksam ozlersın. Ozlemekten bıkmazsın ve en kotusu de sevmekten de vazgecmezsin hic.
Hem sever hem ozlersin.

mango ya girip 6 dakikada çıkan kadın

parasi olmayan kadindir.

sözlük yazarlarının pişmanlıkları

her hiyarim var diyene tuzla gitmek diyebilirim. En son birini seviyorum iste, gecen hafta bugun terk etti hiyar. 02.02.2012de. Isin kotusu atki ormustum sevgililer gunu icin. Neyse gebersin it.
edit: hala seviyorum la.