bugün

efendim bu baslıkta uludag sozluk ahalisinin pismaniıklari islenecektir. misal olarak benim pismanligim sudur.

- evet yapmamaliydim ama ne yazik ki imla hatasi olan bir baslik actim ühühühühühühüh
- uludag sözlügü kokala sozlukle aldattim *
iyi düşünmeden yapılan herşeyin sonunda olunan pişmanlıktır.
(bkz: anket lan bu demek)
(bkz: anket/@scarface)
(bkz: kendi kendine ayar veren yazar modeli)
(bkz: pişman olmak)
(bkz: sonunu düşünen pişman olmaz)
eksi oy alan bazı yazarlarda doğan pişmanlık.oysa ki eksi oy kamçılar, aslandır.
çevreyi çok fazla miklemek,
düşündüğü gibi yaşayamamak,
ödün vermek,
ideallerinden çabuk vazgeçmek,
aşık olmak ya da olduğunu sanmak,
spor yapmamak,
azla yetinmek,
en iyisini istememekden doğan pişmanlıklardır çoğu.
izmir ekonomi üniversitesi' ni bırakmak
izmir' i terketmek
ama gerekliydi
okulda efendi ayaklarına yatıp, bana yazılan o kadar hatundan hiçbiriyle yapmadığım için çok pişmanım çok...
BUGÜN CEP TELEFONUMU EVDE UNUTMAK. AĞZIMA EDEYiM...
diyeti bozmak kadayıfa teslim olmak.*
kendime dost sectigim insanlarla fazla hasir nesir olmak ve defalarca insanlarda gordugu ama bir turlu uslanmadigi birine fazla iyi davraninca yuz bulup simarmasi olayini tamamiyle unutmak. herkesle mesafeli durmayi seven bunun yaninda onlara en yakin arkadaslarindan daha fazla iyilik yapmak onlarin en kotu zamanlarinda onlarin yaninda olmak ama insanlarin anlik degisimlerinden fena halde etkilenmek ve bu yuzden insanlari ozelliklede en yakin olanlari hizli bir sekilde kaybetmek.
sözlük yazarı olmak**
her akıllıyım diyene inanmak...
ilk aşkını yaşamak için onbeş yaşını beklemek.
en büyük aşkını yaşamak için otuziki yaşını beklemek.
(bkz: bir aşk kaç aşktan yapılıyor)
gençlik akıp giderken biraz olsun fırlama olamamak.
(bkz: hangi birini desem) *
dün akşam fitness'a gidememek.
uludağ felsefe'nin üzerine ege felsefe'yi yazmamak
okulu gereğinden fazlaca uzatmak.
uyumadan önce hep sigara içmek.
iki ukte girdikten sonra, ukteci notunu okumadığımı anlayıp, pişmanlıkla silmek. sildikten sonra, altına iki entry girildiğini görüp, başlığı, diğer yazar arkadaşın başına bıraktığımı anlayıp, benim yüzümden silinirler diye daha beter pişman olmak. diğer yazar arkadaş haberdar edilince, tanımımın başarılı olduğunu söylemesiyle bin kere pişman olmak. konu halledildiğinde " iki entrymi sildim, ya ceza alırsam" diye pişmaniyeye dönmek.
insanlara hak ettiklerinden fazla değer vermek, daha sonrasında ne söylerseniz alınıyorlar bu da insanı pişman ediyor...
pişmanım : Büyüdüğüm için..
saf olmanın getirdiği duvara çarpma etkisine rağmen, insanlara güvenme eyleminden vazgeçmeme. herkesi kendisi gibi görme. hayatta karşılaşılan insanların, ilkokul kitaplarında geçen iyilik melekleri ali-veli gibi çocuklar olduğunun sanılması...ve güveninizin size giden bir sevgili, satan bir dost, arkadan konuşan bir tanış veya evden atılan bir ev arkadaşı olarak dönmesi...

hayat ne tuhaf, vapurlar falan...
abiye arkadaşını ayarlamak, ardından arada kalıp abiyle küsmek, ardından abi sevgilisinden ayrılınca abiyle barışıp yine de arayı yapmak zorunda kalmak. devamlı ve devamlı arada kalmak.
güncel Önemli Başlıklar