entry'ler (20)

20 mayis 2009 da sukru saracoglu nda olmak

Geçen sene kupayı (bkz: fc zenit) in aldığı göz önüne alınınca ve aynı fc zenit in süper kupa da man utd çaktığını varsayarsak ve (bkz: Galatarasay)ın o kupayı aldığını hatırlayıp eşitsizliğin diğer tarafına atarsak bana o adar imkansız gelmiyor.Şu anda yola (bkz: Galatasaray), (bkz: Beşiktaş) ve (bkz: Kayserispor) olmak üzere 3 kişi çıkıyoruz belli olmaz Fenerbahçe gruplarda tökezler uefa ancak gider onu da alıyız yoldan.Sözün özü cemaati müslimin futbol sürprizlerin cirit attığı bir oyundur aklınızın köşesinde bulunsun.Ha 20 mayıs da bir çok türk orada olacak kimse kaçırmak istemez dimi böyle bir olayı inşallah en az bir Türk takımı(gönül ister iki)çimlerin üstünde yerini almış olur..

mehmet ali erbil oyunculuk yapmasin

ya ben anlamıyorum,bir insan hiç mi babasına çekmez yanı.Bir babasına bakıyorum bir de mehmet ali ye ve şüpheler düşüyor klavyeme neyse konuya dönersek bu adam ne oyunculuktan çakıyor ne sunuculuktan ama yine de her sezon tv de karşımıza çıkmayı başarıyor bu ne yaman çelişki anne.

otobüste bluetooth ile kız aramak

otobuste nadiren ama alışveriş merkezlerinde ise %100 sonuç alabileceğiniz bir eylemdir.Eğer bir kız başına düşen abaza sayısını merak ediyorsanız telefonunuz adını bir kız nick gibi gösterip bir alışveriş merkezine gidin ve sonucu görün ben yaptım ve telefonu formatlamak zorunda kaldım siz yapmayın.

dağdaki çobanla benim oyum eşit olamaz

Hayatı boyunca hiçbir zaman, dağdaki bir çobanla aynı kadrajın içine girmemiş ablamızın kendi saçmalama rekorunu egale ettiği polemik konusudur. Buradan dudaklarını büzüştürüp,ısırıp veyahut adını koyamadığım şekillere sokarak seksi, şirin veyahut sevimli olmaya çalışan ablamıza sesleniyorum sen gel dağlara ben sana 200 keçi vereyim, onları akşam eksiksiz olarak o dağlardan geri getir benim oy hakkımı da sana devredeceğim.

aysun kayacı

Farklı olmayı birilerine burun kıvırıp,birilerini yerin dibine sokmakla eş gören,sarışınlık denen kavramın halk arasındaki bütün kriterlerini yerine getiren şişkin dudaklı güzel,ama sadece konuşmadığı zamanlarda bu özelliğini koruyabilen manken kırıntısı.

son ders aşk ve üniversite

Her ne kadar bir komedi filmi olarak lanse edilse de,beyaz perdede gözümüze düşen görüntülerde olayın böyle olmadığını anlıyoruz,ha film komedi değil ama eften püften bir film de değil bir mesajı var,önemli olanda buydu zaten.
Son ders aşk ve üniversite de,hayatta bir şeyleri ertelemenin keşkelerimizi ne kadar artırdığını,zamanın bugünün yarını var diye dilimize dolandırdığı cümlelerin aslında yalana çıktığını görüyoruz.Ferhan şensoy un oyunculuk böyle yapılır diye adeta ders verdiği filmde,sadece bunca yıldır aradığı sevdiğinin ölüm haberini duyunca daha hüzünlü,daha acıtasyon bir oyunculuk beklerdim.Netice itibariyle izlenmesinde zaman kaybı olmayacak Türk filmlerinden biri

gülben ergen

Birilerini taklit etmenin işe yaramadığı anlayıp, şöyle işinde başarılı ama; yakışıklılık alanında pek iddiası olmayan zengin bir koca bulup da, hemen nikahlanayım, sonra birde çocuk yaparım fikriyle magazinin göbeğine kamp kuran, bu fikri azmiyle hayata geçirmeyi başaran,sesi ve görüntüsü itibariyle insan ruhunda derin yaralar açan kişiliktir. Bir Karadenizli olarak bir Davut güloğlu şarkılarında kemençe ezgilerini duyduğumda nasıl acı çekiyorsam Gülben ergen inde bir şarkısında kemençe ezgileriyle aynı platformda buluşması, o kadar acıya tekabül etmiştir bünyemde.

var misin yok musun da kutuyu oksama ritueli

Acun bey in bayan yarışmacılara kutunuzda ne var,ne hissediyorsunuz sorusu beni direk bir sinerji ortamına sevk ediyor,ve yine bakın buraya özellikle sıfatıyla nitelendirmek istiyorum,herhangi bir bayan yarışmacının kutusunu okşayıp Acun bey e bakmaları ve Acun bey in bıyık altından sırıtması gözlerden kaçmaması gereken bir harekettir.

delikanlı olmak

Buluğ çağının çocukluğumuzu kapı dışarı etmesinin ardından anne,baba ve binumum akraba tarikatın,(kolu komşu da diyebiliriz)bize aldığı cicilerin mağaza etiketindeki ismidir delikanlılık.Ne zaman bizim olan hayatın,başkaları tarafından çizilen sınırları dışına çıksak az delikanlı ol yahu ile,geldiğimiz yere geri gönderiliyiz ki;bunun bir ileriki bölümü,(daha önceden bu oyunu oynamış olanlar bilir)adammısın lan sen levelidir

topun sahibi cocugun erkenden eve gitmesi

Gitmek fiilinin,hayatımızdaki herhangi bir cümlenin ortasında gülümsemesini gördüğümüz ve gidenin arkasından hüzünle bakmayı öğrendiğimiz eylemdir.Bir şarkıyı modifiye edip,gitme kal bu mahalle arasında diye cilalasak bile topun sahibi çocuğu yolundan alıkoyamayız.

1 sms in türkçe karakter yüzünden 2 sms gitmesi

Bir mesaj çekip kalanı ile 3 ay çağrı yaparım hesabıyla yatıp kalkan öğrenci psikolojisinde derin yaralar açan durumdur.

yalnızlık

Çağımızın en kötü hastalıklarından birisi,aşktan sonra mı desek yoksa aşkla aynı kefeye mi koysak,gerçi çoğu aşkın sonunda insan sürüklenmiyor mu yalnızlığına,yalnızlık;hayatın diğer adı diyip kıyıya geçip gitmek en iyisi olur sanırım.

ali ata bak

bizden önceki kaç nesil ve bizden sonraki nesiller dahi Aliyi hizaya sokmayı başaramadı.Başına buyruk,dediğim dedik,çaldığım düdük,gider hamallık yaparım da yinede o ata bakmam mantığıyla çalışan bazen kısa devre olan(bazen dediğim günün 20 saati)bir beyne sahipti.Ulan kendiyle aynı zamanda ilkokula başlayan leo messi tuttu barcelona da çatır çutur top oynuyor bizim salak halen daha ilkokulun silgi kokan,tebeşir lekeli yıllarında atılan topu tutmaya çalışıyor.En sonunda tüm insanlık Aliden umudunu keserek onu mahpus kaderine terk etmişlerdir.ve rivayete göre Ali terk edilmenin vermiş olduğu psikolojik nöbetler yüzünden halen daha ata bakamamakta ve topu tutamamaktadır.

başkalaşan aşk

Kendi ömrümüzde kaybolmayı yetenek haline getirdik.Burnumuz sürttükçe aşktan kaçacağımıza,bir adım daha yakın bulduk kendimizi aşka,başka başka ruhlara bürünüp er meydanlarına atıverdik bedenimizi.Yenilen pehlivanı oynamaktan hiç sıkılmadık,oysa;her yağmur yağışında,her rüzgar esişinde başkalaşan aşk değildi bizdik.

cayeli

Bir deniz feneri gibi sadıktır.Yola koyduğu sevdiğini bekler, bilir ki bir gün bu yağmurda ıslanan bir yüreğin yine aynı yağmuru özleyip bulutlara saklanıp ona varacağını.Ama ne zaman yalı yalı ötelere taşınsalar ondan ayazlar vurur dudaklarına ve o an anlar ki sırtındaki sepetin kimse olmayacak hamalı ve o sepetin ipleri hep kesecek omzunu...

ne gidebilmek ne de kalabilmek

En çok giden olmak hoşumuza gitmiştir, geride bıraktıklarımız umurumuzun bir köşesinde belki de.Bir kenti orada bırakıp gitmek ve döndüğümüzde bizi gülüşlerle karşılaşmasını beklemek.Aslında gittiğimiz her yere sokak sokak, semt semt o şehri de götürmek ,bu yüzden hiçbir gidiş asıl amacına ulaşamadan yarıda kesilir.O zamanlar anlaşılır insan ne varolduğu o şehirden gerçekten gidebilir, nede şehir ondan gider bu yüzden hep iki arada bir derede kalır hayatlar.

barış manço

Güz yağmurlarıyla bir gün çektin gittin inanamadık

Bir bilse adam olacak diye elinden tuttuğu çocukların,adam gibi adam olduklarını ama yine de onun verdiği 10,10,10 puanlarına ihtiyaçları olduğunu...

Barış abi sen cennete uçtun ama koksun sinmiş bu dünyaya.

balık burcu erkeği

eğer ömrünüz bir paragrafın dizelerinde geçiyor ise,yanı balık burcu erkeği iseniz hem çok yeteneklisiniz,hem de hiç bir işe yaramaz adamın tekisinizdir.Dipsiz bir kuyusunuzdur gelen giden içinize derdini tasasını çekinmeden fırlatır kuyruğun sonundan size sıra gelince,insanların karşısındakini dinleme mesai saati hep dolmuş olur.normal bir insan metabolizmasına göre aşırı şıpsevdidir ama;bir kadın ruhuna yapışmasın ölene kadar düşlerinde onunladır.yanı sadakatsizin sadakatlisidir.

gönül yarasının kabuk bağlaması

gün gelir her şey zaman aşımına uğrar...

özlem tekin

Real de bir türlü denk getiremediğim, sesine fiziğine ,kılığına ,kıyafetine derken total de bütün hepsinin bir bünyede toplandığını farkına vardığımda aşık olabileceğimi fark ettiğim zaat i muhteremdir.Yar bana varmadı derken ah beni bir tanısan bir bilsen senle ne laubali olurdum diye içimden sesli sesli düşüncelere dalsam da şimdilik sessiz kalıyorum..