bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bu sene if ankara kapsamında izlenilen filmlerden biridir*...filmde çok hoş ayrıntılara rastlamak mümkündür...ayrıca shannyn sossamon'a hayran kalınan bir filmdir...

  filmden bir kesit:

  --spoiler--
  https://video.uludagsozluk.com/v/wristcutters-a-love-story-5102/


  --spoiler--

  ve bu da linkteki şarkı:
  (bkz: through the roof n underground)

  edit: bu arada filmde bir sahnede gloomy sunday duyulmaktadır.
  5 ... i dont need that shit
 2. 2.
  yönetmenliğini goran dukic 'in yaptığı, patrick fugit, tom waits , shannyn sossamon gibi isimlerin rol aldığı, ana karakterlerinden eugene'i
  yaratılırken gogol bordello 'nun eugene hütz 'ü model alınan film.
  1 ... shibumi
 3. 3.
  96 yılı yapımı "Goran Dukic" imzalı film.9 dalda aday gösterilip 5 dalda ödül kazanmıştır.Arrested Development tan tanıdığımız "Will Arnett" Mesih rolünde oynamış.Komedi ,drama, fantazi ve romantizm içeren bu film , ölümden sonrasını konu alıyor.Senaryo Goran Dukic ve Etgar Keret'e aittir.
  2 -2 ... soniamania
 4. 4.
  uzun zaman sonra izlediğim en iyi filmlerden biri. ne ödül aldıysa sonuna kadar haketmiş.
  2 ... tenpura
 5. 5.
  intihar gibi korkunç birşeyin böyle naif güzel işlenmesi nefis. eğlenceli,fantastik,harika bir film. bittikten sonra yüzünüzde aptal bir gülümsemeyle kalakalıyorsunuz. buarada macar yönetmen goran dukic in yaptığı bağımsız bir filmmiş. çok sevimli çok eğlenceli film. izleyin !
  2 ... sprnova
 6. 6.
  kanal d home videonun komedi filmi adı altında yutturmaya çalıştığı izlenilesi film. ev sinemasını katletmeye devam ediyor anlayacağınız kanal d.
  ... yavuzum
 7. 7.
  yönetmenliğini goran dukic'in yaptığı, ayrılık acısı yüzünden intihar eden zia'nın intihar edenlerin aleminde yaşadığı tatlı serüveni anlatan fantastik film. intihar gibi soğuk ve karanlık bir konuyu bile böylesi sıcak bir dille verdiği için bir çok tepki de almıştır film. imdb puanı 7.4 olsa da 10 numara bir filmdir nazarımda. filmin baş rol oyuncularından shannyn sossamonise aşık olunacak kadar tatlıdır.
  2 -1 ... resul balay olmak
 8. 8.
  dead and lovely ile acilir.. film icin ozel olarak yapilmi$tir da sanki $arki, boylesine muhte$em bir uyum saglanabilmi$tir. tom waits, mucizelerin onemsiz anlarda gercekle$tigini mujdelediginden midir bilmem, hala o mucizenin icinde, oyle bungun ama umutlu birakir ya, neyse.. now she's dead, forever dead and lovely now.
  2 ... ceviz agaci
 9. 9.
  eternal sunshine of the spotless mind kadar olmasa da kurgu konusunda sikip atan, eugene hutz, tom waits ve shannyn sossamon'ın ba$rollerde yer aldığı ayrıca eugene hutz'un gogol bordellosunun, $arkılarıyla süslediği filmdir. ölümden sonraki hayatı muhte$em bir $ekilde tiye almı$tır goran dukic. replikler müthi$, oyuncular uyumlu ve shannyn sossamon fazlasıyla güzeldir.

  --spoiler--
  mikal : I wonder if people who die normally end up with no stars. I really miss the stars.
  zia : you get to used it.
  mikal : I don't want to get used to it. I want to go home...
  --spoiler--

  kadınlarla ilgili ufak tefek tüyolar da yer almaktadır filmde ayrıca:

  --spoiler--
  eugene: Whenever a chick says "I'll be right back", write them off, man.
  --spoiler--
  6 -1 ... harvey jacobs
 10. 10.
  uzun süreden beri izlediğim en iyi film.
  güzel kurgusu, şahane karakterleri ve harika ayrıntılarını beğendiğim, mikal'ine, zia'sına ve eugene'ine bayıldığım filmdir de.

  arabadaki kara delikten bir tane de ben istiyorum.

  --spoiler--

  intihar edenlerin, kendilerini öldürmeden önceki hallerinden biraz daha kötü bir dünyada yaşamaya mahkum edilmesi, bu dünyada asla gülümseme olmaması, mutluluğun hissedilmemesi, gökyüzünde yıldız olmaması, minik mucizeler yapılabilmesi, bir şeyi çok isteyince hiç gerçekleşmemesi ama tamamen umursamazken birden bire oluvermesi, sadece elemanlarından biri intihar etmiş grupların müziklerinin dinlenmesi, renklerin soluk, çiçeklerin ölü olması, ve tabii ki arabanın şoför koltuğunun yanındaki koltuğun altındaki kara delik; filmin bu kadar güzel olmasını sağlamış birkaç ayrıntıdan biridir.

  --spoiler--
  6 ... marionette
kapat