sevdiği entry'ler

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Uzun süreli bozuk olan ruh hali insani, sızmış bi co gibi öldürüyor. hissetirmeden, acele etmeden.. biliyor ki vakti bol Biliyor ki bu tutum böyle süregelecek.

beynini, yeteneklerini, planlarıni, umud ettiklerini, karakterini, yarınını daha nicesini hevesle köreltiyor. Eline geçen fırsatlar da göremiyorsun, korkuyorsun hatta. Hissizlesiyorsun, zaten olmayan güveninin zerresi dahi kalmıyor ne herhangi birine ne de kendine. yüzeyden bir adım öteye geçememişler yaşarken sen Yaşayamıyorsun ve Bu olduķça mide bulantısı yapabiliyor.
hayat asĺinda o kadar basit; bunlar nasıl başlıklar yahu diye sövdüğünuz solframe gibi aynı. sürekli bir akış içinde, sığ zihinler önplanda her zaman ve onlardan biri gibi yazdığın sürece bilinecek ve ilgi göreceksin.. hayatta böyle işte, herkes gibi ol sıradan ol ve ucuz dertlerin içinde bir aptal gibi yaşa ama, yaşa.. kimse için nasil yaşadığının ne olduğunun bir önemi yok, tüm olay ne yaşadığı..

kendi şansına denk gelmiş hayatı güzel olanların çiçekli böcekli şiirlerinin, keyfi yerindelerin kitap alıntılarının artıya boğulmasına da benziyor aslında. nedir karma inanci? Eğer iyi bir karmaya sahipsen iyi şeyler elbet seni bulacaktır ve bunların karmasi hep yükseklerdedir * yani, bir tane dahi domino devrildi mi onbinlercesini yıkacak güce sahip olacaktır. Sözlükteyiz madem, sözlükten bir kac tasvir olsun istedim.

Ve farkettim ki buralarda vakit öldürüp saçmalamaya, sanki her şey yolunda gibi lüzümsuzca yazmaya başladım.. iyi gelse yine kâfi, bu da yok.
sözlüklerin hayatın tezahürü olduğunu unutturacak insanlara denk geldim, ekşide de, burada biraz seviyesiz yazsam da burdada ama gün geçtikçe, kaçtığımız o yüzeysel insanlik buralara iyice dolmaya, basitleşmeye başladı ve artık yavaş yavaş gitme vakti geldi.. Belki son bir iki entrymden biridir, açıkçası kendime notumdur bu; daha fazla saçmalamadan siktir git artık.

Ve size de bir not malûm nickimden gelsin: daha az düşünün daha çok eğlenin..

hiçbir sosyal davranışın samimi olmaması

2 temele dayanıyor,

1. Sürü davranışları: koca bir yığının içinden bir kaç güncel durum ile Örneklersek, starbucks dan çıkmayan gençlik ya da hep varken birden moda olmuş, doğu ekspresi, kamp, interrail gibi sosyal, özenilmiş davranışlar.

2. Yalnızlık korkusu: insanların yalnız kalmamak uģruna büründüğü roller, karakterler, tahammül, -mış gibi yapma, özünden ödün vermesi gibi, popülariteye kapılma hevesiyle ilgi açlığının tepesinde var olan, yalnızlıktan bir köpek gibi korkma durumu.

Giyimden tut, okunan kitaplara kadar günümüzün, özellikle gençliğinin tektipleşmesinin sebebi bunlar.