bugün

üçüncü boğaz köprüsü

Dogma buyume Bir Istanbul'lu ve iki kopruyude haftada 5 kez kullanmak zorunda olan biri olarak diyecegim odur ki Istanbul-Turkiye arasindaki tir kamyon her turlu transport bu kopruye kaydirilacak kalan iki kopruye bu araclar sokulmayacaksa ,bu koprulerin cikislarina bu araclar icin hal,doldur bosalt mekanlari yapilacaksa sonuna kadar destekledigim koprudur. Gecenin 1.5 gunda 45 dk kopru trafigi bekledigimi biliyorum ben Gece diyorum 1.5 diyorum ve 45 dk diyorum. Ve gercek istanbullular bilirki bu kopru trafiginin buyuk kismini bu tirlar kamyonlar buyuk araclar yapiyolar (Is saatleri disinda) O yuzden sirf akp ye gicik olup omrunde 1 hafta istanbulda gecirmemis dunyadiki bogazlarda kacar tane kopru oldugunla alakali zerre bilgi sahibi olmayan adamlarin yok ben bunu istemem dogayi boyle yapacak onu soyle yapacak demesi hava civadir baska bir sey degil. He bende biliyorum gercek tasimaciligin demiryoluyla olacagini ama o metro aglarini kurulmus sehirlere yapmanin ne kadar zor ve maliyetli oldugunu iki insaf edip arastirmak isteyen olur mu onu da bilmem. Tamamen duzensiz ve basarisiz bir sehir istanbul Turkiye Cumhuriyeti nin ne kadar basarisiz oldugunun da bir gostergesi.