bugün

saç kestirmek

bir erkek için hiçbir zaman tatmin edici olmayan eylem.
artık birbirine girmiş saçlar kestir beni diye bağırıyuordur. hani olurya görürsünüz çok eski bir arkadaşınızı böyle, saçlarını falan uzatmış. ulan dersin şu haline bak buda tiky olmuş. aynı öyle görünmeye başlarsınız dışardakilere. dersiniz ki lan artık kestireyim şu mereti. ardından berbere gidilir. sıra beklenir, beklenir. en son size sıra gelir. " nasıl olsun? " diye sorulur. siz de direk " abi hani çok az kestir, kesilmiş gibi değilde sanki uzama evresinin ortalarındaymış gibi olsun. " dersiniz.berber koltuğuna oturulur, berbere dert yanılır " ya abi geçenlerde gittim orhan abi'ye, adam güttü de güttü. dedim abi kısa kez adam moloza çevirdi bizi." saçınızı kesmeye başlayan berberde " yok abicim sen rahat ol " der yatıştırır. saçlar kesilmeye başlar, " ulan bu sefer oluyor lan " denilir. yanlar alımdığı için göze bir hoş gözükür, ingiliz erkeği çekiciliği kazanırsınız. üstlere doğru girmeye başlar. sonradan sakalsız suratınız varsa, o uzayan saçları ( faul kısmını ) ince bir çizgi halinde bırakır. arkaları s.ker bırakır. kafanızı kutuya çevirir. kim görse beğenmez. eve gidersiniz banyo yaparsınız, kafanızda bir rahatlık bir esenlik. ta ki biri görüp " 5 metre uzakta dur kanka " diyene kadar. ardından anneye " saçlarımı b.k gibi kesti moralim bozuldu. " dersiniz. anne de yatıştırma amacıyla " valla çok güzel oldu, bir bu kadar daha kesseydi keşke." der. daha da moralinizi bozar.
saç kestirmek acıdır. acıdır. acıdır. hele ki yeni bir ilişkiye başlamışsanız ve sakalınız çok az çıkıyorsa. çocuğa benzersiniz lan. böyle suratta ki bütün sivilceler falanlar ortaya çıkar. kafanız tişörtün boğazı içinde küçücük kalır. hapishanede yaşıyormuş izlenimi verirsiniz. sonuç olarak saç kestirmek acıdır, acıtır.*