bugün

tekel işçileri

--spoiler--
"....ama benim aklımda kalan ilginç olaylardan biri eylem bebek. trabzon'lu bir işçinin torunu oluyor. eşi telefon da haber verince isminide daha önce karar verdikleri şeklinde fadime olarak telafuz ediyor, trabzon'lu işçi kardeşimiz olmaz diyor ve ben telefon edinceye kadar bekleyin diye tembihliyor. sonra diyarbakır çadırına varıp müjdeli haberi onlarla paylaşıyor ve "benim torunumun ismini siz koyacaksınız yarın sabaha kadar karar verin" dedikten sonra ayrılıyor.

diyarbakır'lı işçiler dilan'mı rojda'mı deken sonunda eylem zamanı doğan bebeğe en güzel eylem ismi yakışır deyip, işçi dedeye sabah ismi bildiriyorlar. bebek fadime değil eylem bebek oluyor. asıl ilginç olan trabzonlu yeni dede olan işçi bu eylemler başlayıncaya kadar sıkı bir mhp li....."

ankara tabip odası çağdaş hekim mail grubundan alınmış bir tanıklığın hikayesidir.

(mavikaranlik, 03.03.2010 20:58 ~ 21:00)

--spoiler--

not: yukarıdaki entry ekşi sözlükten bire bir alıntı yapılmıştır.

bütün politikayı, siyaseti, ekonomiyi bir yana atın, düşünün.

düşünün birileri bizleri şucu veya bucu diye niye ısrarla kamplaşmalara ayırıyor. bakın bizim insanımız hele ki ortak bir dava altında birleşti mi neler yaşıyor, nasıl tutunuyor birbirine.