bugün

çağdaş kadın

ilginç bir mevzuu. şimdi arkadaşım feminizm, kadın erkek eşitliği diye yırtınıp duruyorsun; peki madem öyle eşitiz ki doğrudur bu, o zaman neden bir erkek kadına bakmak zorunda? aynı maaşı alıyoruz hemen hemen, sırtımızda taş taşımıyoruz, beynimizle iş yapıyoruz. peki o zaman neden bana hesabı ödetiyorsun kafede? saçma sapan deli işi evlilik programlarında boy gösterip neden bana bakabilir misin, evin var mı, devlet memuru musun diye soruyorsun? bu hakkı, çalışmadan yaşama hakkını kim veriyor sana? mübarek köylü kadınları bile tarlada, bağda bahçede çalışırken sen şehirde metropolde televizyonlara çıkıp nasıl bu kadar umarsızca bu taleplerde bulunabiliyorsun? özelliğin ne senin? aptal türk kürt erkeklerine mi hitap ediyorsun? bırakalım bu işleri, kimse kimseyi kandırmasın, herkes her şeyin farkında. adam olun lütfen iki dakika! insanlığa davet ediyorum sizi. unutmayın ki hayvanların dahi gururları vardır. arsızca çıkıp fütursuzca deli production evlilik programlarında ego tatmini yapmayın. insanları erkekleri aptal yerine koymayın efendiler... (bkz: dinle küçük adam)