bugün

sweet november

(bkz: kasımda aşk başkadır)

siktir ordan!

kasımda aşk başkaymış, ya bi git! lan bi yürü git!

aşk, asilce bi insan davranışıdır ve kim ne derse desin cinsellikle temelden ilintili DEĞiLDiR!

aşk asilce birşeydir ve insana yakışır.

peki aşk nasıl birşeydir? neye benzer? neyi andırır?

aşk, takıntılı hareketler, sıradışı bik bik bik..

olm herkes sunay akın tadında bişiler yazabilir aşka dair ama ben daha somut birşeylerden bahsedicem.

mevsimler ve aşk kolerasyonu var mıdır? bağımsız değişkenlerin durumu nedir? labaratuvara konu edilir mi aşk?

eeeh sıkıldım lan konuya giriyorum. iyiden iyiyiye engin ardıç tadı yakaladım satırlarda.

hacım sabit bi fikrim var. sağlıklı bir aşktan bahsedilecekse(ki bu nasıl olur bilmiyorum) bunun kış mevsiminde vuku bulması gerekiyor.

kalem kalem inceleyelim:

ilkbahar: insanevladının alayı ilkbaharda kıpranır, teprenir, hareketlenir. organizmanın hareketliliği şüphesiz bilimsel olarak da ortaya konmuştur. demem o ki insan ilkbaharda aşık olmaya meyillidir. istiyo bünye diyorum be olm anla işte..

yaz: yaz aşkları! daha da bişi demeye gerek yok. yaz dedimiydin "vur-kaç" akla gelir. amiyane bi tabir oldu ama hakkaten böyle birşey var. tüketmelik aşkların mevsimidir yaz!

sonbahar: depresyon! yalnızlığın ve mutsuzluğun alabildiğine hissedilen bi mevsim. insan, zavallı bir varlık olduğu için derdine ortak arar. ve o yüzden kasımda aşk başkadır. toptan yalan mnskym!

kış: ahan da işte teorim geliyor! kim ki kışın aşık olur, bu aşk diğer mevsimlerdeki aşklara göre daha sağlamdır. kışın tabiat dahil herkes uykuya dalmış. duygu yok, kıpırtı yok. ama sen o mevsimde bile birine vuruluyorsan işte ben buna büyük aşk derim ve gıptayla bakarım. biraz kıskanır, biraz kinlenir, durunamam gelir bulur belanı skerim senin.

kasımda aşk başkaymış; sktir ordan!