tayland

o kadar ulke, sehir yazisi yazdim tabi ki cogunlugu okunmamistir zaman farkindan oturu de neyse, tayland\'i atlamisim ne hikmetse. oncelikle sunu belirteyim yukarida yemekleri kotu gibi birsey denmis ki kulliyen yanlis, once bir tayvan(taiwan), cin ve vietnam mutfaklarini denemek lazim ki sonra tay mutfagi hakkinda yorum yapalim. ha vietnem mutfagininda ekmek arasi biftekli bir sikimleri var o nefis onu tenzih ediyorum. ozellikle deniz yemekleri mukemmel, baliklar olsun, istakozlar olsun muhtesem lezzetli ayrica korili karidesli pilavlari var ki aman allah, bizdeki kuru-pilav\'in muadili. ha onun haricinde gelelim bangkok\'a, baskent, elektronik esyalar ucuz; mesela macbook acaip ucuzdu 2007 senesi yazinda neyse bangkok\'da ne yaparsiniz pehlivanlar? eger pipirikli adamsaniz, anam suradan fare cikti, aman suradan hamambocegi cikti diye yuruyemezsiniz nem orani da yuksek surekli bir pislik hissi yapisiyor uzerinize o yuzden benim yaptigimi yapin guzel alisveris merkezleri var klimali mlimali siginin oraya anasini satayim. millet budaydi, gidaydi gezsin dursun. zaten dedigim gibi buda tiri viri birsey. ha bir de neye dikkat ediyoruz diyelim ki tapinaga gittiniz, cikista tak elinize bir tabak tutusturuyorlar uzerinde sizin resim tapinaga girerken cekmisler sizi 30 baht diye tutturuyorlar yaklasik 1 dolar ediyor onuda pazarlikla 20 bahta indirirsiniz. neyse efendim, aksam oldu falan gece pazari diye bir yerleri var sikis tepis geziyorsunuz. adamlar eger ki 1000 baht derse 100 deyin 150\'ye kapatirsiniz pazarligi. bangkok\'ta cok durmayin hemen pattaya\'ya gidin orada da cok durmayin ortalik gay kayniyor ama plajlar muhtesem. turklerden uzak durun. abi surada bi kari var valla 2000 baht diyor ama bir meme var diye muhabbete giriyorlar , gayet rahatsiz edici.