bugün

roboski katliamı

en başta bazı arkadaşlara chp lilerin kafası girsin. yeter amk her başlıkta alakalı alakasız gelip aptal aptal propagandalar yapmayın. chp lilere göre roboski ebene göre ne kovski peki ? her ski biliyonuz ya onuda yazın. sanki siz hükümetçilerin chp lilerden bir farkınız var siz onlardan 5 bin kat betersiniz..

uludere - robotsiki
ayn el arab - kobani
diyarbakır - amed
kuzey ırak - kürdistan

şehirlerin, ilçelerin, bölgelerin isimlerini değiştirip üzerine çökmeye çalışana kadar biz türkler ile birlik olup mülteci adı altında ülkeye doldurulan milyonlarca arap, pakistanlı ve afgana karşı durmaya çalışsalar, her attıkları adımda iyice ülkeyi bataklığa çeken hükümetten seçim ile beraber kurtulmaya çalışsalar çok daha karlı çıkacaklar ama adamların nedense işine gelmiyor bir türlü. böyle önüne harita alıp şehrin asıl ismini silip kürtçe bir isim verince orayı onlara verecekler zannediyorlar hala. ölenlerin çoğu çocukmuş foşşik tc diyene kadar o çocukları oraya "asker yakalasa bile çocuk diye dokanmaz ben gitmeyeyim beni vururlar çocukları göndereyim" diyerek oraya gönderenlere hiç küfür ediyor musunuz ? yok..

sınırdan kaçak mal getirirken uçakların vurması sonucu ölmüş insanlar. entrylerin bayağı bir kısmını okudum. olayda vurulan kısmı savunmaya çalışanlar "ne olmuş yani kaçakçılık yapıyorlarsa" gibi akla mantığa ve dahi ahlaka sığmayacak bir savunma metodu geliştirmişler. ne olmuş yani kaçakçılık yapıyorlarsa.. ne mi olmuş ? sanki köylerinde su yoktu sınırın diğer tarafından su getiriyorlardı. sanki devlet köylerine ambargo uyguluyor ve ilaç bulamıyorlar sınırın diğer taraflarından ilaç getiriyorlardı.. ulan insani ihtiyaçları yoktuda onları tedarik ediyor olsalar ben de sabaha kadar isyan ederim bu duruma. kaçak getirdikleri şeyler neydi ? ya mazot ya uyuşturucu.. dünyanın neresine gidersen git bak afrika dahil teröristlerin fink attığı sınırların varsa gecenin bir yarısı oradan gelenlere müdahale edersin. ama sert olur ama başka türlü olur orası ayrı.

hee şu anda sınırlarımız hükümet sayesinde yol geçen hanına döndü. şimdi bunun üzerinden sırını koşarak geçen suriyeliler neden vurulmuyor dersen bir şey diyemem. ancak sınırlarının ötesinden ülkene kaçak mazot, uyuşturucu, belkide ağır mühimmat getirilmesi dünyanın neresine gidersen git göz yumulacak bir şey değil.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.