bugün

askerde ilk gece

toplaşın hele...
tamam biz erkekler asker anısı anlatma konusunda işin bokunu çıkarıyoruz biliyorum ama kısa keseceğim valla bak.
ilk gece...

biz 4 balta geç teslim olduk birliğe. istanbul, ankara, antep ve adana menşeili 4 sap yaklaşık 4 gün geç geldik ve aynı anda giriş yaptık birliğe. aramızdan 2'si malum casio saatin 5 tl olan versiyonuna sahipti. ben ve diğer arkadaş ise 20 tl'lik modele sahiptik. malum saatin askere gitmeden alınması yazılı olmayan kuraldı çünkü. biz geç geldiğimiz için taburda bizi apayrı bir koğuşa koydular. koca koğuşta 4 kişi kaldık o gece.

hepimiz saatlerimizi kurduk sabahın kör karanlığına. zira kış mevsimiydi. amma ve lakin sabah uyandığımızda hepimiz alarmlar çalmadan uyanmıştık. sanırım göt korkusu tam olarak böyle bir şey oluyor. hee bu arada o gece yatmadan önce tabur bahçesinde beraber teslim olduğumuz bir arkadaşım vardı. 1,90 üzeri boy 100 üzerinde kilo devasa bir şey. bize kamuflajlar verilip serbest zaman dediklerinde bahçede ağlarken bulmuştum onu. niye ağlıyorsun dedim. annemi yalnız bıraktım dedi. babam yeni ölmüştü... bende dedim... ağlama. şimdi ağlamanın zamanı değil. sonra bol bol ağlarız dedim. öyle başlamıştık askere. selam olsun kastamonu/gölköy...

bizden sonra alay olmuş amk. olum o diktiğim dal ağaç olmadıysa var ya hepinizi bulurum. gelip bakacağım amk!.

bu arada o saat hala duruyor 11 sene oldu ama hala çalışıyor. casio f91w. ölümsüz amk.
güncel Önemli Başlıklar