bugün

durante la tormenta

filmi beğendim ama öyle aman aman güzellikte değildi. genellikle konusu bu şekilde olan filmler beni her zaman kendine çekiyor, o yüzden biraz geç de olsa izlemek istedim, lakin gerçekten daha kısa zamanda bitmesi gereken bir film iken gereksiz sahneler ile uzata uzata filmi sıkıcı hale getirmişler. tüm bunlara rağmen sırf konusu için bile izlenmeye değer olduğunu düşünüyorum. ayrıca ispanyol sinemasına bir kez daha hayran kaldım, diyebilirim.

--- spoiler ---

senaryo klişe ama filmi uzattıkları için yer yer konudan uzaklaşılmış. başrol kadın oyuncu haricinde oyunculukları fena değil. lakin başrol kadın oyuncunun, filmin sonuna kadar takındığı aynı yüz ifadesi gerçekten bir yerden sonra aşırı itici geldi. sevdiği adamı yatak odasında başka kadınla görüyor yüzü aynı, kızı ortada yok yüzü aynı, komiser ile başka evrende evli olduğunu öğreniyor aynı yüz ifadesi... e yani... bu şekilde olması duyguyu karşıya tam yansıtamamış bence. ayrıca komiserin nico olduğu belliydi ama asıl şaşırtan kısım vera ile bir ilişkisi olmasıydı, bu ayrıntıyı beğendim açıkçası. pilotumuz var bir de...vera'nın hayatında bir yerde zincir kırılıyor ve o zincirin kırılması ise pilottan geçtiği için adamı arada gösterip durdular, her defasında da elinde bavulla "ben gidiyorum" deyip duruyordu lol.

--- spoiler ---