bugün

huffas

o gece uzundu. nolcağını bilmediğim bir güne dönüyordu gece. bitmedi o gece.
uyutmadı beni o gece. düşünmek istemiyodum hiç bişey. ama elimde değildi.
ilk defa kalbim beynimi kontrol etti. kapanmadı gözler bütün gece. gün aydınlandı.
bilmiyordum hiç bişey. sadece sarılmaktı aklımdaki. gördüm köşebaşında onu. gülümsüyordu.
bense çaresiz bir edayla sana doğru geliyordum. adımlarım bakışlarım ellerim dolandı her yere.
işte karşımdaydın. sardım seni sımsıkı. bu koku, bu koku gözyaşlarım olacaktı sonradan.
fazla uzun sürmedi. ayrıldık sadece gözlerimize bakarak. giderken bakamadım bile arkandan.
ama düşündüm sonradan. artık burdasın yanımdasın. doyacaktım sana, bakmaya, sarılmaya...
kafamdaki bütün soru işaretlerini yıktın bi anda. bütün tabular, kurallar yıkıldı beynimde.
artık sen vardın kalbimde. seni için nefes alan bir beden. her anım huzurluydu seninle.
güvendeydim seninle aynı şehrin sabahına uyandığım için. gözlerimi açtığımda bunu bilmek...
değerdi her şeye... o dikkat çeken bal rengine çalan kahverengiler oldu benim ateşim.
kalbimin en uzak yerlerine indi o dikkat çeken kahverengiler... her şey ama her şey sende anlam buldu.
sokaklar, caddeler, köşebaşları, yollar... her yerde sen varsın artık bu şehirde.
tek başıma her attığım adımda, bizim izlerimizi taşıyo artık bu şehir. işte bu yüzden bi kez daha...
bi kez daha seviyorum bu şehri. üşürsün... sararım seni kollarımla. keserim rüzgarını.
bir iç çekerim ısınmak için... sonra uzaklara dalar gözlerim. sen yokmuşsun gibi yanımda.
seni görürüm uzaklarda. sonra gözlerine bakar, seni görürüm yanımda.
doyamıycağımı bilerek bakarım gözlerine. bu sefer daha sıkı sararım seni kollarımda..
üşüyen burnuna bi öpücük kondururum sonra. bakarsın gözlerime utanarak...
bi kez daha anlarım seni sevdiğimi... nerde olduğumuzun bi önemi olmadan...
her şeyi yeniden öğrendim senden. en başından başladım. aynı heyecanla, aynı tutkuyla.
aynı aşkla bağlandım sana... görmedi gözüm senden başka hiç bi'şey. umurum sendin sadece...
her anım ömrüm oldu yanında. geçmedi zamanlar... belki de çok çabuk geçti yanındayken...
bakmadık bile zamana. sadece yaşadık birbirimizi. birleştirdik ruhlarımızı... 'biz' olduk...
inanmadığım her şeye doğrularıyla inandırdın beni... en uç noktaları buldu ruhumda.
vedalar olmadı hiç bi zaman. güzel şeylerin başlangıcıydı bu. buydu avuntumuz...
burnumda dinmeyen kokunla gittin yavaş yavaş bu şehirden... kokunu bana bırakarak...
senin kadar ısıtmasa da her üşüdüğümde boynumda olucak o atkı kokunla beraber...

huzurum... ilham perim... seni çok seviyorum... sadece çok seviyorum...