siyanürle ölümler

 1. 10.
  Aslında siyanüre nasıl erişmişler diye değil, bir insanın kendisini ve ailesini ölüme götürecek olayın gerçek sebebi nedir diye sorulması gereken bir durum.

  ister ekonomik, ister çevresel etkenler olsun bireyin böyle bir şey yapabilmesi psikolojik dengenin ciddi olarak bozulmasıyla sonuçlanabilecek bir durum ve burada kişi kendi hayatı dışında belki de eşinin ve hatta çocuğunun hayatını sonlandırma hakkını, bir kurtarıcı olarak kendinde görebiliyor.

  Böyle bir durumda elbette çıkan haberler zincirleme etkiye sebep olabiliyor, insanın aklına karpuz kabuğu sokabiliyor. Elbette bu tarz malzemenin satışı da, haberlerin içeriği de önemli AMA bu durumda asıl önemli olan toplumun mevcut durumunu gerçekten anlamak istemek ve anlamak.

  Çünkü sadece siyanür yasaklanırsa, ilerleyen zamanlarda onun yerini doğal gaz ölüm haberleri almaya başlayabilir. Olay sadece şekil değiştirecektir.

  Olayların bu şekilde devam etmesi durumunda, mevcut siyasi otoritenin bundan ciddi bir şekilde etkileneceğini ve durumu kontrol altına almak için haber içeriklerini kısıtlayarak durumu görmezden geleceğini düşündüğüm durum.

  insanlar gibi toplumlar da hastalanır ve biz ülke olarak buna çok açık bir konumdayız.
  9 ... donotdisturb