imam hatipler kapatılsın

 1. 523.
  değerli sözlük yazarları ve bu yazıyı okuyan değerli arkadaşlar!

  ben imam hatip mezunu bir arkadaşınızım. imam hatipten mezun olduktan sonra kendimi travmada hissettim. verilen eğitim berbat. sadece aptal yetiştirmek. ezbere eğitim. imam hatipler robot yetiştirir. (hani imam hatiplerden teknoloji çıkmıyordu ehehe) imam hatiplerde anlamadığım şey şu (efendim 1-2 tane sure iyi tamam 5 tane de tamam 30 sure arapça metin ezberletmek nedir arkadaş yasin suresimi ezberlettiler la)

  imam hatip bittikten sonra üniversite sınavı falan filan başladı. lisede kötü bir eğitim almışım. fizik kimya biyoloji matematik coğrAfya tarih edebiyat gibi dersler var eyvallah ama kafa almıyor çer çöp bilgiyle dolmış çünkü. onun dışında mesleki arapça denen arapların dili, yüzünden okuma (kuran dersi arapçasını okuyorduk) denen anlamadığın bir kitabı okuma (bu arada imam hatibin bana tek katkısı arap dini olan islamın gerçeklerini göstermesidir. hiç bulaşmayın derim.ya da kitabın türkçesini açıp okuyun) fıkıh akaid siyer hadis kelam gibi saçma sapan islami derslerle beynimiz kirletildiği için fizik kimya biyoloji matematik ve geometri gibi dersleri almıyordu. Sonra mezunum tabi ve en ihtiyaç duyduğum kimya fizik bilgisi. Üni başladığında bu dersleri hala alttan alıyorum orası ayrı tabi. lise alt yapım olmadığı için de hala anlamakta güçlük çekiyorum.
  haftada aldığımız derslerin haddi hesabı yoktu. bir ergen öğrenciye (13-17 yaşlarındaydım) bu kadar sorumluluk verilir mi? sorumluluk verilse bile çöp bilgilerle çocuğun beyni kirletilir mi? beynimi kirettiniz!beynim temiz ve berrakken fizik kimya ve biyoloji ile beslenmesi gerekirken arapça fıkıh hadis kelam akaid denen zımbırtılarla kirlettiniz!

  zamanımı çaldınız. bir öğrenci hem arapça hadis madis gibi dersleri alıpta fiziği kimyayı zor anlar. çünkü ezbere eğitim almıştır. beyni kirlenmiştir. ezbere eğitimi bu yüzden eleştiriyoruz.

  yıl ilerlerdi. üniversiteyi ilk sene kazanamadık. daha doğrusu tercih yapmadım. ve biraz imam hatipten uzak kaldığım için de rahatlamıştım. artık rasyonelliği bilimi anlamalıyım dedim kendime.
  liseden mezun olduğumda matematiğin m sini bilmiyordum. parantezli toplama çarpma karışık soruları bile yapamıyordum. sonra matematiğe odaklandım 1 yıl boyunca. beyin kıvrımlarım belki de matematik sayesinde gelişmeye başladı. tabi o sırada diğer derslerle de ilgileniyordum. lise de fizik kimya ve biyoloji ile ilgilenecek/anlayacak vaktim olmadığı için temel olarak zayıf kalmıştım. hazırlık sürecinde de anlayamamıştım. sınava girdim. matematikten 35 net yaptım diğer derslerden de bir kaç tane yaptım tabi. tercihlere gelince türkiye'nin baba üniversitelerinden birine yerleştim ve okuyorum. bölümüm sağlığa yakın bilimle iç içe bir bölüm.

  şu an bölümün kilit dersleri kimya organik kimya biyokimya fizik vs. ve bu derslerde çok zorlanıyorum.bunu lisedeyken alamadığım kötü temele bağlıyorum. imam hatip denen ezber tek tip insan yetiştime robot üretim tesisi okullarına bağlıyorum. keşke imam hatip okumasaydım. keşke akp iktidarı her tarafa imam hatip açmasaydı veya keşke akp iktidarı hiç var olmasaydı.tayyar beyi hiç tanımamış olsaydık. kendisi kahvede okey oynayan bir amca olarak kalsaydı keşke!

  keşke keşke keşke!

  imam hatipler kapatılmalı yerine anadolu, fen liseleri endüstri meslek liseleri açılmalı.

  imam hatipler kapatılsın!
  4 -1 ... spartali