bugün

kobra takibi

En güzel bölümleri başroldeki Semih'in Tom ile ortak olduğu bölümlerdi. Özellikle Tom'un ilk geldiği bölümü unutamıyorum. 48. bölüm olması lazım. Nam-ı diğer ''Gaz teli kopan mercedes'' bölümü. Bu bölümü ilk izlediğimde 7 yaşında falandım yıl 2002 köyde tüm kuzenler toplanmışız tabi o zamanlar sosyal medya televizyonu demode etmediğinden herkes tv başında. Bir sürü kuzen başımızda yastıkla yere uzanıp ağzımız açık izlemiştik bu bölümü. Semih 3.20 bmw'si ile gaz teli kopan balina kasa mercedesi durdurmak için türlü türlü yöntemler deniyor, hiçbiri işe yaramıyor bu da yetmezmiş gibi başka bir sürü tehlike atlatmak zorunda kalıyorlardı. Ancak semih 2 tonluk koca mercedesi bir şekilde durdurmak zorunda zira aracın içerisinde biri bebek ve diğeri ortağı tom olmak üzere 4 kişi var. Eninde sonunda semih'in aklına akıllıca fakat tehlikeli bir yöntem geliyor ve araçtakileri kurtarıyordu. Ardından başıboş kalan mercedes yol kenarındaki bir dozere çarpıp patlıyordu. 7 yaşındaki araba ve aksiyon meraklısı ben için mükemmel ötesi sahneler içeriyordu bu bölüm. yukarıda biri daha bahsetmiş bu bölümden (bkz: #4545827)

Tom kranich'in de süper karizma bir adam olduğunu belirtmeden geçmeyeyim.

bahsettiğim bölümün ufak bir kesiti şurada görülebilir: https://www.youtube.com/watch?v=Rt_IotpvJPE (2.00-2.37 arası).

Aynı zamanda bizdeki arka sokaklar da bu diziden esinlenerek yapılmıştır.