masterchef türkiye

 1. 331.
  Yarışmacıların bulundukları ülkenin masterchef'i olmak için birbirleriyle yarıştıkları televizyon programı.

  Masterchef us sezon 9'u izlemiştim. Yarışmaya daha seçilmeden pilot bölümde elenenler, bizim yarışmamızdaki şampiyonlardan daha komplike ve güzel tarifler hazırlamışlardı. Tek tek eyyorlamamı yapmak istiyorum.

  Şef Somer Sivrioğlu: Anadolu yemeklerini modernleştirerek yapıyor. avustralya'da bildiğim kadarıyla biri sadece meze olmak üzere iki adet restoranı var. Bu ebatlarda oluşu insana " evet abi ya bu herifin yaptığı yemek yenir, lezzetlidir." izlenimi veriyor. Gerçekten işi öğrenmek isteyen insanların takip etmesi gerekli.

  Şef Mehmet Yalçınkaya: Yaşlı kurt. Mutfağın ne kadar stresli ve zor bir çalışma ortamı olduğunu anlamamızı sağlıyor. Bazen stresin temel kaynağı kendisi olsa da, bunca yıllık deneyim ve başarılar karşısında yarışmacıların en basit şeyleri dahi yapamıyor oluşu, kendisini geriyor olabilir. Sonuna kadar haklıdır.

  Şef Danilo Zanna: Mesleği aileden geliyor. Mutfak alanında pek bir bilgisi yokmuş gibi görünse de, italyan mutfağına büyük oranda hakim. Türkiye'de birkaç programa çıktı diye adamı oyuncu sanıyorlar. Oysaki herif Çin'de dahi çalışmış bir şef. Ortamı yumuşatıcı davranıyor. Mehmet şef'i dengeliyor. Güzel olmuş.

  Yarışmacılara gelirsek:

  Suna: Kendi çıkarı için yapmayacağı iş yok. Arkadaşının ununa tuz, çorbasına şeker katabilecek potansiyeli var. Silikon dudaklar yakışmamış. Masterchef olamaz.

  Mustafa: Çok heyecanlı bir arkadaş. " Ben şöyle tecrübeliyim, böyle tecrübeliyim " diyor. Muhtemelen 30 liradan patates kızartması satan bir cafe'de çalışmıştır. Çenesini tutarsa son 5'i görür.

  Yasin: Çakma Taner. Geçen sezon yarışan şırdancı mehmet'in görevini üstlenir.

  Batuhan F: tombik çocuk. Daha genç. son 4'e kalır.

  Batuhan: eli hızlı bir arkadaşımız. Masterchef'i kazanmaya en büyük aday. Göreceğiz.

  Ekin: Yakışıklı kategorisinde yarışmaya dahil olmuş. Ağır barzoluk seziyorum. Uzun süre izleriz.

  Nalan: Yemekteyiz programından transfer. Sesi insanın kulağını tırmalıyor. Yemek namına gram bilgisi olduğunu sanmıyorum.

  Eda: Demagoji queen. Poşe yumurta nedir bilmez. Tiramisu nedir bilmez. Onu bırakın tavuk nedir onu dahi bilmez. Yeri yok.

  Güzide: Saf, sesiz türbanlı bacımız. Üzülüyorum kadına. iyi bir ev hanımı olabilir. Ama bu yarışmada muhtemelen yiyecekler zavallıyı.

  Açelya: Herkesin çok güzel bulduğu yarışmacı. Makarna yapılan bölümde şeflere artistlik olsun diye makarnayı elde açmaya çalışmıştı. Yarım saat mermer gibi hamurla uğraştı, beceremedi. Makinaya döndü. O günden beri sesi soluğu çıkmıyor.

  Cemre: Mehmet Yalçınkaya'ya çıkışını herkes takdir etse de, yanlış yaptı. Karşısındaki adam old school. Usta çırak ilişkisini benimsemiş biri. Döverim de severim de kafasında. Mesleği öğrenmek isteyen yada ileride bu meslekte bir yerlere gelmek isteyen insan ustasına baş kaldıramaz. Kaldırmamalı. O başı keserler.

  Rıfat: iyi yürekli arkadaşımız. Renk katıyor programa. Ama üzerler onu. Dayanamaz mutfaklara. Denesin tabi şansını. Masterchef olamaz.
  7 ... hzdarwin

Alakalı Başlıklar

Devamını Görüntüle