nafaka lütuf değil haktır

 1. 1.
  Şeref yoksunu insanların anlamadığı durum.

  Bu ülkede kadınlar ne şartlar altında çalışıyor ve ne şartlar altında evlendiriliyor haberleri bile yok, bu ülkedeki kadınların hepsi şeyma subaşı değil, 18 yaşına girmeden rızası olmadan evlendirilen ve kocasından şiddet gören milyonlarca kadın var, el kadar kızı alıp kendine eş yapıyor sonra sıkılınca onu çocuğuyla ortada bırakıyor ee ne yapacak bu kız devlet bu kızı nafaka sistemi ile korumasa kim bakacak buna, önüne gelen herkesle evlensin sonra canı isteyince boşansın ortada bıraksın başkasıyla evlensin ve hiçbir yaptırım olmasın öyle mi??

  istimar ediliyor diye nafaka alma hakkı olan milyonlarca kadını çaresiz bırakamazsınız.

  Ha bu arada nafaka sadece kadına verilmiyor nafaka alan erkekler de var ama kadın çoğunlukta sebebi de açıktır; kadın sürekli istismar edilen ve hakkı yenen kişi çünkü.

  Hayatın gerçeklerini görün biraz, en son konuştuğum bir kadın sırf çocuklarının eğitim masrafları çıksın diye eski kocasından nafaka alıyor kendisi için 1 kuruş talep etmiyor ve sabah akşam milletin elalemin bulaşıklarını yıkayıp parasını kazanmaya çalışıyor siz bu onurlu insanların haklarını gasp edemezsiniz.

  Ha diyorlar ki bazı kadınlar erkeğin donuna kadar alıyor erkeğin kusuru varsa aldatma şiddet vs varsa kusura bakmayın ama alacak çünkü hakkıdır.

  Kalkıp başka ülkeleri de örnek göstermeyin burada nafaka var mı diye bizim ülkede okuma yazma bilmeyen avm nedir görmeyen kadınlar var. Daha oyun çağındayken evlenen kızlar var.
  Nafaka kadını korumaya yönelik bir haktır.

  Daha konuşurdum da siz aptallar anlamazsınız.
  23 -34 ... sezenist a feminist