bugün

ios vs android

"android çok iyi, çok süper, ooo android olum o" gibi girdileri neye dayanarak demişler çok merak ediyorum. *

açık ara farkla ben ios'un en iyisi olduğunu kanıtlayabilirim.

- android app marketler virüslü programlarla doludur. çünkü bir apk yüklediğiniz zaman google editörleri bunu tek tek incelemez. resimler gerçekten uygulamanın mı bakmazlar, indirip kurmazlar falan. o yüzden uygulamanız bir kaç gün içerisinde indirilmeye müsait olur. ama app store'a bir uygulama yükleyebilmek için göbeğimiz çatlar. indirirler, denerler, test ederler, görseller gerçekten programa ait mi ona da bakıyorlar.

sadece bu bile yeter ama bir kaç tane karşılaştırma yapayım.

- android açık kaynak kodlu, ios ise sadece apple'ın kontrolü altındadır. önüne gelen herkes sistem dosyalarına erişip sahtekarlıkta yapamaz. siz hiç sahte ios gördünüz mü? yok! göremezsiniz. sadece ios temalı android app görebilirsiniz.

- performans açısından ios cihazların donup kendini kapattığına şahit olan var mı? * ben android cihazların sürekli kapatılıp açıldıklarına şahit oldum. ki bende android kullanırken aynı sebeple virüsü, boku püsürüyle uğraşıyordum.

şimdi ios'la tüm cihazlar bem beyaz. yani teknik, grafik ve performans gibi alanlarda ios silker atar agalar. *